• autor: demsi187, 2011-05-20 16:00

A-Klasa: Centuria Chechło - Ospel Wierbka  0:2 (0:0)

Juniorzy: Ospel Wierbka - Jura Łobzów 8:2 (3:0)

Trampkarze: Przebój Wolbrom - Ospel Wierbka 8:0 (2:0)

W rozegranym w ramach XXII kolejki spotkaniu o mistrzostwo klasy A Olkusz Ospel Wierbka pokonał w Chechle tamtejszą Centurię 2:0. Obie bramki dla gości strzelił Sebastian Pająk.

Ospel do meczu przystąpił w bardzo okrojonym składzie. Z powodu kontuzji nie mogli zagrać: Paweł Tkacz, Norbert Kurczek i Piotr Nowakowski. W pierwszej połowie dogodnych sytuacji do zdobycia gola było jak na lekarstwo. Pierwszy groźny strzał z dystansu oddali gospodarze. Michał Goncerz z trudem zdołał obronić ten strzał. W odpowiedzi uderzali Dawid Ziaja, Sebastian Pająk, Mateusz Miąsko oraz Dawid Bartos. Bardzo groźnie było właśnie po mocnym strzale tego ostatniego jednak Sierka z największym trudem sparował futbolówkę na rzut rożny. Centuria najlepszą okazję miała w końcówce pierwszej części gry lecz napastnik gospodarzy trafił wprost w Goncerza. W pierwszych 45 minutach gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Minimalnie optyczną przewagę posiadał jednak Ospel. W przerwie nad Chechłem przeszła potężna ulewa. W jej wyniku warunki do gry stały się fatalne bowiem prawie cała powierzchnia boiska pokryta została wodą. W tych bardzo trudnych warunkach lepiej radzili sobie podopieczni Mirosława Nowakowskiego. Z powodu warunków trudno było mówić o jakiejś składnej grze. W 55 minucie spotkania Ospel wykonywał rzut rożny. Artur Nowakowski mocno tuż nad ziemią wstrzelił piłkę w pole karne. Wbiegający na krótki słupek Michał Dylewski przepuścił piłkę czym kompletnie zmylił defensorów Centuri. Piłka zatrzymała się w wodzie dwa metry przed bramką a najszybciej dopadł do niej Pająk i wyprowadził gości na prowadzenie. Centuria praktycznie w ogóle nie była w stanie poważniej zagrozić bramce Ospelu. W 70 minucie Pająk wymanewrował obronę Centurii, wpadł z piłką w pole karne i uderzył obok bezradnie interweniującego Sierki. Piłka jednak zatrzymała się w wodzie na linii bramkowej i radość gości okazała się przedwczesna. W 77 minucie A. Nowakowski zacentrował piłkę z rzutu rożnego wprost na głowę Pająka a ten bez problemów umieścił piłkę w siatce. 5 minut później gospodarze znaleźli się w jeszcze gorszej sytuacji po czerwonej kartce jednego z zawodników Centurii. Wynik meczu mógł jeszcze podwyższyć Ziaja jednak w dogodnej sytuacji fatalnie spudłował. W samej końcówce spotkania Centuria oddała kilka groźnych strzałów lecz Goncerz nie dał się pokonać i ostatecznie w meczu piki "wodnej" Ospel Wierbka pokonał Centurię Chechło 2:0.

Centuria Chechło - Ospel Wierbka 0:2 (0:0)

S. Pająk x2 (A. Nowakowski 2 asysty)

CENTURIA:

OSPEL: M. Goncerz - G. Dylewski, Z. Nowak, J. Nowakowski, P. Słowikowski - M. Miąsko, M. Dylewski, A. Nowakowski, D. Ziaja (Sz. Szota) - D. Bartos, S. Pająk (M. Szota)

Żółta kartka: D. Ziaja

NA IV KOLEJKI PRZED KOŃCEM ROZGRYWEK POZNALIŚMY JUŻ MISTRZA KLASY A OLKUSZ. ZOSTAŁA NIM BUKOWIANKA BUKOWNO, KTÓRA MA 16 PUNKTÓW PRZEWAGI NAD RESZTĄ STAWKI. PIŁKARZOM BUKOWIANKI GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA W LIDZE OKRĘGOWEJ.