• autor: demsi187, 2011-05-13 15:32

A-Klasa: Ospel Wierbka - Bukowianka Bukowno 1:4 (0:0)

Juniorzy: Promień Przeginia - Ospel Wierbka 0:5 (0:3)

Trampkarze: Ospel Wierbka - Słowik Olkusz 1:2

Piłkarze Ospelu Wierbka doznali 3 ligowej porażki z rzędu. Tym razem lepszy okazał sie lider rozgrywek, Bukowianka Bukowno pokonując gospodarzy 4:1. Honorowe trafienie dla Ospelu było udziałem Pawła Słowikowskiego, który skutecznie wykonał rzut karny.

Mecz lepiej rozpoczęli nasi piłkarze. Dobrą okazję zmarnował Paweł Tkacz a bardzo bliski szczęścia był równierz Mateusz Miąsko. Bukowianka odpowiedziała kilkoma groźnymi strzałami. Pierwszy z nich nieznacznie minął słupek bramki gospodarzy, przy drugiej próbie Bartłomiej Pasierb sparował piłkę na rzut rożny. Najbliżej objęcia prowadzenia byli jednak w 25 minucie spotkania jednak piłka trafiła w słupek. 10 minut później dobrą akcję Ospelu strzałem w poprzeczke wykończył Norbert Kurczek. W tej części gry lekką przewagę w posiadaniu piłki mięli goście lecz kibice zgromadzeni na meczu nie doczekali się żadnych bramek. Zaraz po rozpoczęciu drugiej części gry worek z bramkami został rozwiązany. Piękną bramkę po strzale z dystansu strzelił Grzesik. Chwilę później było już 0:2. Po stracie obrońcy w środkowej części boiska piłkę w pole karne zagrał zawodnik Bukowianki a bramkę strzelił zamykający całą akcję Smoleń. Gospodarze jeszcze nie zdążyli się otrząsnąć po stracie drugiego gola a tu padła już trzecia bramka. Słowikowski sfaulował w polu karnym napastnika Bukownianki a pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Bartos. Rozmiary porażki powinien zmniejszyć Tkacz jednak lepszy od niego okazał sie Piskorz. W 70 minucie spotkania rezultat podwyższył Smoleń strzelając swojego drugiego gola w tym spotkaniu. 10 minut przed końcem spotkania rozmiary porażki zmniejszył Słowikowski celnie egzekwując rzut karny podyktowany za faul Grzesika na Pająku. W samej koncówce meczu dobrą okazję zmarnował jeszcze Ziaja i mecz ostatecznie zakończył się trzybramkowym zwyciestwem ekipy gości.

Ospel Wierbka - Bukowianka Bukowno 1:4 (0:0)

P. Słowikowski (karny) - P. Grzesik, S. Smoleń x2, D. Bartos (karny)

OSPEL: B. Pasierb - G. Dylewski, Z. Nowak, J. Nowakowski, P. Słowikowski - N. Kurczek, M. Dylewski (K. Janosik), A. Nowakowski, M. Miąsko (D. Ziaja) - D. Bartos (S. Pająk), P. Tkacz

BUKOWIANKA: Piskorz - Łukasik, Bartos, Rudek, Grzesik - Florczyk, Jurok, Molek, Kras - Markiewicz (Szromnik), Smoleń

Znamy także termin przełożonego spotkania z XIX kolejki, w którym Ospel Wierbka miał zmierzyć się z Trzema Koronami Żarnowiec. Spotkanie to odbędzie się w najbliższą środę, 18 maja o godzinie 17:30.