• autor: demsi187, 2011-04-15 16:15

A-Klasa: Sokół Gołaczewy - Ospel Wierbka 3:3 (3:1)

Juniorzy: Ospel Wierbka - Błysk Zederman 6:0 (1:0)

Trampkarze: Wielmożanka Wielmoża - Ospel Wierbka 2:1

Piłkarze Ospelu Wierbka po bardzo dramatycznym meczu zremisowali w Gołaczewach z miejscowym Sokołem 3:3. Do przerwy gospodarze wydawało by się kontrolowali przebieg meczu i pewnie prowadzili 3:1 jednak druga połowa to absolutna dominacja naszych piłkarzy czego efektem były dwa strzelone gole i ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3. Dwa razy do siatki gospodarzy trafił Michał Dylewski a remis zapewnił Dawid Bartos.

Mecz dobrze rozpoczął się dla gospodarzy, którzy po pierwszym kwadransie gry prowadzili 1:0. Piłkę z rzutu wolnego zagrał zawodnik Sokoła a Mróż skierował piłkę do siatki. Gra toczyła się w środkowej strefie boiska i obie drużyny miały swoje sytuacje jednak bez zarzutu spisywali sie obaj bramkarze. W ok. 35 minucie nieporozumienie w szykach obronnych Ospelu wykorzystał Duda i Goncerz po raz drugi musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Odpowiedź Ospelu była natychmiastowa. Kilka sekund po wznowieniu gry na strzał zza pola karnego zdecydował się Michał Dylewski i piłka wylądowała w samym "okienku" bramki strzerzonej przez Kajdę. Kilka minut przed końcem pierwszej częśći gry na strzał z dystansu zdecydował się Szpejna i później nie żałował, bowiem Sokół mógł cieszyć się z trzeciego trafienia. Po przerwie obraz gry uległ zmianie. Gospodarze zadowoleni z prowadzenia cofnęli się do obrony a Ospel mimo niekożystnego wyniku ruszył do przodu. Mimo kilku dogodnych okazji piłka nie chciała wpaść do bramki. W 76 minucie Ospel wykonywał rzut wolny 30 metrów od bramki Sokoła. Paweł Słowikowski przytomnie po ziemi zagrał piłkę w pole karne do wychodzącego na czystą pozycję Michała Dylewskiego a ten tak dobrej sytacji nie zmarnował i gospodarze prowadzili już tylko 3:2. 10 minut później był już remis. Sebastian Pająk zagrał piłkę w "uliczkę" do Dawida Bartosa, który wygrał pojedynek jeden na jeden z Kajdą. Tuz przed końcowym gwizdkiem sędziego przed znakomitą szansą na zdobycie gola stanął Norber Kurczek jednak nie dał rady pokonać bramkarza gospodarzy i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.

Sokół Gołaczewy - Ospel Wierbka 3:3 (3:1)

M. Mróz, P. Duda, P. Szpejna - M. Dylewski x2 (Asysty S. Pająk i P. Słowikowski), D. Bartos (S. Pająk)

SOKÓŁ: K.Kajda - B.Gądek (M.Piwowar), M.Czubak, B.Sosiński, A.Żak - M.Trześniewski (M.Krawiec), M.Mróz, P.Duda, G.Sobczyk - A.Kasprzyk (B.Pasich), P.Szpejna

OSPEL: M. Goncerz - G. Dylewski (D. Ziaja), Z. Nowak, J. Nowakowski, P. Słowikowski - N. Kurczek, M. Dylewski (Sz. Szota), A. Nowakowski, M. Miąsko (T. Dudek) - D. Bartos, S. Pająk

Żółta kartka: S. Pająk