04-2024

Kontrowersyjna porażka

• autor: demsi187, 2010-10-28 14:58

A-Klasa: Legion Bydlin - Ospel Wierbka 2:1 (1:0)

Piłkarze Ospelu Wierbka już drugi raz w tym sezonie nie potrafili znaleźć sposobu na drużynę z Bydlina i tym razem po bardzo wyrównanym spotkaniu przegrali z Legionem 2:1. Jedyną bramkę dla podopiecznych Mirosława Nowakowskiego strzelił Paweł Tkacz.

Mecz mógł się znakomicie rozpocząć dla przyjezdnych. Już w pierwszych sekundach Dawid Ziaja mógł wpisać się na listę strzelców jednak nie najlepiej opanował futbolówkę i obrońcy Legionu zdołali mu ją wybić. Chwilę potem miała miejsce nie pierwsza jak się później okazało kontrowersyjna decyzja sędziego głównego spotkania. Piłkę ręką w polu karnym zagrał defensor gospodarzy lecz gwizdek sędziego milczał. Po tej początkowej przewadze Ospelu gra się wyrównała. Swoje sytuacje mięli zarówno gospodarze jak i goście. Mimo tego dalej nie było bramek. W 33 minucie meczu Maciej Wdowik wyłożył piłkę na strzał Krzysztofowi Kulawikowi a ten bez namysłu uderzył z ok. 25 metrów i piłka znalazła się w siatce. Do końca pierwszej odsłony gry zbyt wiele na boisku się nie działo i na przerwę Legion schodził z jednobramkowym prowadzeniem. Druga połowa rozpoczęła się od ataków gości. Raz za razem bydlińskich obrońców niepokoił Tkacz z Bartosem jednak nie mogli znaleźć sposobu na dobrze dysponowaną tego dnia defensywę gospodarzy. W końcu starania Ospelu przyniosły efekt. Po godzinie gry w dużym tłoku najsprytniej w polu karnym Legionu zachował się Paweł Tkacz i znakomitej okazji nie zmarnował. Legion też kilka razy zagroził bramce Ospelu jednak za każdym razem były to strzały niecelne. W 73 minucie duży błąd pod własną bramką popełnił Leszek Ziaja. Piłka trafiła pod nogi Krzysztofa Osowskiego a ten bez problemów wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W końcówce meczu na boisku zrobiło się bardzo nerwowo. Niedoświadczony, młody sędzia nie panował nad sytuacją na boisku i kompletnie się pogubił. W ostatnich minutach meczu obie drużyny nie były już w stanie poważniej zagrozić bramce rywala i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy.

Legion Bydlin - Ospel Wierbka 2:1 (1:0)

Bramki:

1:0 (33 min) - K. Kulawik

1:1 (60 min) - P. Tkacz

2:1 (73 min) - K. Osowski

Składy:

LEGION: Ł.Wiśniewski - K. Kulawik, S. Janikowski, W. Kalarus, K. Nocoń (M. Sadurski) - P. Kulawik (R. Wdowik), M. Wdowik, M. Demarczyk, T. Pandel (J. Mól) - W. Szatan (G. Mosór), K. Osowski

OSPEL: L. Ziaja (M. Sendra) - Z. Nowak, P. Nowakowski, J. Nowakowski, G. Dylewski - D. Ziaja (T. Dudek), M. Dylewski, A. Nowakowski, N. Kurczek - D. Bartos, P. Tkacz

S 14:00 Legion Bydlin - Ospel Wierbka 2:1

ZE WZGLĘDU NA NIE NAJWYŻSZE TEMPERATURY W OSTATNIM CZASIE A CO ZA TYM IDZIE ZWIĘKSZONĄ LICZBĘ ZACHOROWAŃ NASZYCH NAJMŁODSZYCH PIŁKARZY KLUB BĘDZIE CHCIAŁ PRZEŁOŻYĆ MECZE OSTATNICH KOLEJEK JUNIORÓW I TRAMPKARZY NASZEGO KLUBU NA WIOSNĘ.