• autor: demsi187, 2010-09-20 14:47

A-Klasa: Trzy Korony Żarnowiec - Ospel Wierbka 0:3 (0:1)

Trampkarze: Ospel Wierbka - Przemsza Klucze 0:3

Oldboje: Pilica - Wierbka 0:1 (0:0)

W VI kolejce ligowego sezonu doszło do derbów powiatu zawierciańskiego, w których na przeciw siebie stanęły Trzy Korony Żarnowiec i Ospel Wierbka. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 3:0 a na tak okazałe zwycięstwo złożyły się trafienia Kamila Ziai, Pawła Tkacza i Roberta Hordyna.

Mecz lepiej nie mógł się zacząć dla przyjezdnych bowiem po kilku minutach Ospel prowadził 1:0. K. Ziaja próbował zagrać piłkę w pole karne z okolic linii bocznej boiska a ta zamiast na głowę nabiegających napastników wpadła... do siatki, czym kompletnie zaskoczyła bramkarza Trzech Koron. Słabo grający w pierwszej części gry gospodarze nie byli w stanie stworzyć sobie nawet jednej dogodnej okazji do wyrównania rezultatu. Ospel z kolei lekko przeważał ale też zbyt wielu sytuacji do zdobycia bramki nie miał. Większość strzałów lądowała za bramką T. Łyska. W 44 minucie spotkania  znakomitą okazję to podwyższenia prowadzenia  zmarnował P. Tkacz. Do przerwy zawodnicy występujący w biało-granatowych koszulkach zasłużenie prowadzili. Druga połowa rozpoczęła się od huraganowych ataków żarnowian. W pierwszych 15 minutach tej części gry kilka dogodnych okazji zmarnowali napastnicy TK. W jednej z nich G. Jaros będąc w sytuacji sam na sam z L. Ziają trafił w słupek. Trzeba przyznać, że Ospelowi dopisało ogromne szczęście w tych sytuacjach. Po godzinie gry napór TK słabł z minuty na minutę i podopiecznym Mirosława Nowakowskiego udało się przetrwać ten okres ataków gospodarzy. Opadający z sił Żarnowiec raz po raz nadziewał się na groźne kontrataki Ospelu. Okazję do zdobycia bramki mięli P. Tkacz, S. Szota i D. Bartos jednak przy strzałach tych zawodników trzykrotnie z linii bramkowej futbolówkę wybijali defensorzy TK. Jednak co się odwlecze... W 85 minucie rajd prawą stroną boiska przeprowadził N. Kurczek i zagrał pikę wprost na głowę P. Tkacza, który bez problemów zdobył swoja 9 bramkę w tym sezonie. W doliczonym czasie gry gospodarzy dobił przebywający zaledwie kilka sekund na boisku R. Hordyn. Tuż po zdobyciu trzeciej bramki sędzie główny spotkania zakończył mecz. Mimo wydaje się tak wysokiego zwycięstwa ten mecz do najłatwiejszych nie należał i Ospel po ciężkim boju wywiózł ostatecznie 3 punkty z Żarnowca.

Trzy Korony Żarnowiec - Ospel Wierbka 0:3 (0:1)

Bramki:

0:1 (4 min) - K. Ziaja

0:2 (85 min) - P. Tkacz

0:3 (90+3 min) - R. Hordyn

Składy:

TRZY KORONY: T. Łysek - P. Mucha, B. Kiesiewicz (J. Jaros), G. Łysek, A. Jaros - M. Karp (M. Łysek), T. Lewandowski (K. Mucha), T. Mazurek, K. Hajduga (M. Hajduga) - G. Jaros, K. Karoń.

OSPEL: L. Ziaja - D. Ziaja (K. Mróz), Z. Nowak, J. Nowakowski, P. Słowikowski - N. Kurczek, M. Miąsko, A. Nowakowski, K. Ziaja (S. Szota) - D. Bartos (R. Hordyn), P. Tkacz

18.09 S 15:00 Centuria Chechło vs Laskowianka Laski 0:1

Trampkarze starsi Ospelu Wierbka przegrali w meczi III kolejki na własnym boisku z Przemszą Klucze 0:3.

Ospel Wierbka - Przemsza Klucze 0:3

W sobotę na boisku Piliczanki Pilica odbył się mecz oldbojów, w którym zmierzyły się drużyny z Pilicy i Wierbki. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się goście po golu zdobytym przez Jarosława Włoska w końcówce spotkania.

Pilica - Wierbka 0:1 (0:0)

Bramka:

J. Włosek

WIERBKA: G. Banasik - Z. Nowak, J. Krasucki, W. Słowikowski, Z. Ziaja - F. Kurczek, G. Roch, M. Dylewski, J. Włosek - M. Zdeb, R. Hordyn

W niedzielę nasi juniorzy mięli udać się do Klucz na mecz IV kolejki jednak spotkanie zostało przełożone, prawdopodobnie na środę, 29 września.