II Runda PP/Start Juniorów

• autor: demsi187, 2010-09-06 09:03

Legion Bydlin - Ospel Wierbka 2:0 (1:0) - II Runda PP

Ospel Wierbka - Jura Łobzów 5:2 (3:1) - Juniorzy

Piłkarze Ospelu Wierbka ulegli na wyjeździe piłkarzom Legiony Bydlin 0:2 w meczu II rundy piłkarskiego pucharu polski w Podokręgu Piłki Nożnej Olkusz.

Początek spotkania był wyrównany a gra toczyła się głównie w środku pola. Pierwszą groźna akcję skonstruował Ospel w 5 minucie spotkania. Kamil Mróz został sfaulowany przez defensora gospodarzy, jednak sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. W 25 minucie spotkania Mateusz Demarczyk uciekł obrońcom Ospelu i w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił w poprzeczkę jednak odbita futbolówka wpadła pod nogi Krzysztofa Osowskiego a tan uderzył obok bezradnie interweniującego Leszka Ziai i Legion objął prowadzenie. Kilka minut później K. Osowski wykorzystał nieporadność Piotra Nowakowskiego i Pawła Słowikowskiego, wyłożył piłkę W. Szatanowi lecz ten z najbliższej odległości nie potrafił trafić do bramki. Ospel również miał swoje sytuacje ale za każdym razem strzały były niecelne lub dobrze bronił Łukasz Wiśniewski.  Na przerwę gospodarze schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie goście za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania lecz podobnie jak w poprzednim spotkaniu zabrakło skuteczności i zimnej krwi pod bramką Wiśniewskiego w najważniejszych momentach. W 83 minucie D. Gorgoń został sfaulowany w polu karnym przez P. Nowakowskiego i sędzia wskazał na "wapno". Do piłki oddalonej o 11 metrów od bramki podszedł kapitan gospodarzy, Robert Wdowik. Co prawda L. Ziaja zdołał odbić strzał z rzutu karnego jednak przy dobitce nie miał szans i Legion prowadził już 2:0. Zrezygnowani goście mięli jeszcze okazje do zmiany tego niekorzystnego rezultatu jednak Wiśniewski nie dał się już pokonać i to piłkarze z Bydlina awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.

Legion Bydlin - Ospel Wierbka 2:0 (1:0)

BRAMKI:

1:0 – K. Osowski

2:0 – R. Wdowik

SKŁADY:

LEGION: Ł. Wiśniewski – K. Kulawik, S. Janikowski, R. Wdowik, K. Kocoń – P. Kulawik (M. Sadurski), M. Demarczyk, M. Wdowik (D. Kozieł), G. Mosór – K. Osowski, W. Szatan (D. Gorgon)

OSPEL: L. Ziaja - G. Dylewski, P. Nowakowski, P. Słowikowski, J. Nowakowski - S. Szota (M. Lelątko), M. Dylewski, A. Nowakowski, D. Ziaja - Z. Nowak (B. Szczeklik), K. Mroz (K. Ziaja)

Zestaw par II rundy:

08.09 (godz.17) Prądnik Sułoszowa - Jura Łobzów 3:0 w (Jura wycofała się z rozgrywek)

08.09 (godz. 17) Legion Bydlin - Ospel Wierbka 2:0

08.09 (godz. 17) Leśnik Gorenice - Centuria Chechło 0:2

15.09 (godz. 17) Trzy Korony Żarnowiec - Piliczanka Pilica 2:5

15.09 (godz. 17) Bolesław Bukowno - IKS REM-TD Olkusz 3:0 w (do przerwy 1:0, goście nie wyszli na II połowę)

22.09 (godz. 16) Spójnia Osiek - Bukowianka Bukowno 3:0 w (Bukowianka wycofała się z rozgrywek)

15.09 (godz. 17) Laskowianka Laski - Przemsza Klucze 0:5

Wolny los - Przebój Wolbrom

W przypadku remisu po 90 minutach sędzia główny spotkania zarządza rzuty karne

Juniorzy Ospelu Wierbka pokonali w meczu I Kolejki juniorów Jury Łobzów 5:2. Bramki strzelali: Dawid Bartos 2, Jakub Nowak 2 i Kamil Ziaja.

Ospel Wierbka - Jura Łobzów 5:2 (3:1)