04-2024

Ważne zwyciestwo

• autor: demsi187, 2010-06-13 00:33

Ospel Wierbka - Wielmożanka Wielmoża 1:0 (1:0)

Piłkarze Ospelu Wierbka pokonali po bramce z rzutu karnego Kamila Ziaji Wielmożankę Wielmoża 1:0. Mecz ten był bardzo wyrównanym widowiskiem jednak słabe nerwy gości pozbawiły ich szans na zwycięstwo w tym spotkaniu a tym samym na awans do klasy okręgowej.

Pierwsza połowa to bardzo wyrównane widowisko. Na początku spotkania dobre okazje do zdobycia prowadzenia dla gospodarzy miał najlepszy strzelec Ospelu w tym sezonie, Dawid Ziaja. Za każdym razem jednak piłka minimalnie mijała prawy słupek bramki strzeżonej przez bramkarza Wielmożanki. Najlepszą okazje w tym spotkaniu goście stworzyli w ok. 20 minucie spotkania, gdzie środkowy pomocnik z najbliższej odległości nie potrafił pokonać strzałem głową Bartłomieja Pasierba. Po kilku minutach jedyną bramkę w tym spotkaniu, jak się później okazało, zdobył K. Ziaja. Norbert Kurczek został sfaulowany w polu karnym przez obrońcę gości a lewy obrońca Ospelu pewnym strzałem pokonał goalkeepera z Wielmoży. W końcówce pierwszej połowy znakomitą okazje do podwyższenia prowadzenia zmarnował Bartłomiej Szczeklik. Na drugą połowę goście wyszli bardziej zmobilizowani, jednak jak się później okazało zbyt duża chęć zwycięstwa pozbawiła ich szans na wywiezienie kompletu punktów z Wierbki. W 65 minucie spotkania za wulgarne słownictwo w stosunku do sędziego głównego spotkania z boiska wyleciał lewy pomocnik Wielmożanki. Ta sytuacja znacznie ułatwiła obronę wyniku zawodników z Wierbki. Na 10 minut przed końcem spotkania sytuacji oko w oko z bramkarzem gości nie wykorzystał wprowadzony chwilę wcześniej Dawid Bartos. W 85 minucie za uderzenie łokciem bez piłki K. Ziaję plac gry musiał opuścić kolejny piłkarz z Wielmoży. W 90 minucie spotkania znakomitej okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystał jeszcze Tomasz Dudek i mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem zawodników Ospelu Wierbka.