04-2024

Wygrany sparing

• autor: demsi187, 2010-03-21 17:29
Ospel Wierbka - KS Giebło 1:0 (0:0)

W ostatnim sparingu przed startem rundy wiosennej piłkarze Ospelu Wierbka pokonali KS Giebło 1:0. Jedyną bramke w tym meczu, zresztą przepięknej urody zdobył Artur Nowakowski. Mecz toczył sie głównie w środkowej części boiska a gra obu drużyn pozostawiała wiele do życzenia. Martwi przede wszystkim słaba skuteczność podopiecznych Mirosława Nowakowskiego.

Mecz lepiej rozpoczeli goście. Na samym początku spotkania groźny strzał z 16 metrów oddał napstnik Giebła, jednak Michał Sendra sparował pilkę na rzut rożny. W 8 minucie powinno być 1:0 dla Ospelu, jednak w sytuacji sam na sam ze Sławomirem Liberskim, Kamil Ziaja trafił tylko w słupek. Potem inicjatywe w spotkaniu przejeli gospodarze. Swoje okazje do zdobycia gola mieli Zbigniew Nowak, Mateusz Miąsko i Kamil Ziaja jednak Liberski nie dał sie pokonać. W 34 minucie piłke z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy zagrał zawodnik Giebła, piłke głową zdołał wybić piłkarz gospodarzy, jednak zagrał ją za krótko. Do piłki dobiegł zawodnik gości lecz nie zdolał umieścic piłki w siatce. W 42 minucie kolejna okazję mieli piłkarze Giebła, lecz po raz kolejny dobrze w bramce spisał sie Sendra. W ostatniej minucie pierwszej części gry sytuacji sam na sam nie wykorzystal Zbigniew Nowak.

Druga połowa rozpoczeła sie od dwóch dobrych okazji wprowadzonego w przerwie Jacka Maciory. Mimo to wciąż był bezbramkowy remis. 57 minuta okazała sie decydująca dla losów spotkania. Na strzał z 30 metrów zdecydował się Artur Nowakowski i byla to bardzo trafna decyzja. Syutacje próbował jeszcze ratować Liberski ale nie miał nic do powiedzenia przy kapitalnym strzale Nowakowskiego. W następnych minutach meczu nic się nie działo ciekawego. Swoich sił próbowali Paweł Słowikowski, Norbert Kurczek i Jakub Nowak jednak ich strzaly byly minimalnie niecelne. W 88 minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się napastnik gości, jednak Bartlomiej Pasierb odprowadził tylko piłkę wzrokiem. Tuż przed gwizdkiem sędziego kończącym spotkanie kapitalną okazję zmarnował Jarosław Nowakowski.

Mimo zwyciestwa trener gospodarzy nie był zbyt zadowolony z gry swoich podopiecznych. Miejmy nadzieję, że w najbliższy weekend w spotkaniu ligowym z Centurią Chechło będzie juz dużo lepiej.

Ospel Wierbka - KS Giebło 1:0 (0:0)

57 min - Artur Nowakowski

Ospel: M. Sendra (46 min. B. Pasierb) - G. Dylewski (75 min. T. Dudek), P. Nowakowski, J. Nowakowski, M. Szota (70 min. Sz. Szota) - N. Kurczek (46 min. P. Słowikowski), M. Dylewski (46 min. J. Maciora), A. Nowakowski (72 min. N. Kurczek), K. Ziaja (87 min. K. Janosik) - M. Miąsko, Z. Nowak (46 min. B. Szczeklik) ( 80 min. J. Nowak)