Podsumowanie Rundy Jesiennej

• autor: demsi187, 2018-12-16 12:40

Runda Jesienna wszystkich drużyn Ospelu Wierbka zakończyła się miesiąc temu. Teraz nadszedł czas podsumowania ostatnich miesięcy. Pierwsza drużyna przezimuje na 6 pozycji w olkuskiej A Klasie. Rezerwy na półmetku zajmują 5 miejsce w olkuskiej B Klasie. Młodzik starszy zajmuje w swojej lidze 5 miejsce natomiast Młodzik młodszy 8 miejsce.

A Klasa

Ospel przed nowym sezonem dokonał kilku wzmocnień kadry. Przedłużone zostały wypożyczenia Jakuba Nowaka i Grzegorza Zasunia. Ponadto do drużyny dołączył Norbert Kurczek, także na zasadzie wypożyczenia oraz Michał Goncerz, który powrócił na zasadzie transferu definitywnego z Trzech Koron Żarnowiec.

Przed startem sezonu Ospel rozegrał dwa spotkania pucharowe. W I rundzie gładko poradził sobie z Orłem Kwaśniów (5:0) a w II musiał uznać wyższość Pogoni Miechów (1:2). Sam start sezonu był świetny w wykonaniu podopiecznych Kamila Ziai. Ospel pokonywał Hetman Dłużec (3:0), Orzeł Kwaśniów (5:1) i Błysk Zederman (3:0), przerywając serię zwycięstw bezbramkowym remisem z Leśnikiem Gorenice. Ospel szybko wrócił na zwycięską ścieżkę pokonując Trzy Korony Żarnowiec (1:0) oraz Spartak Charsznica (5:1). W kolejnym spotkaniu po raz drugi bezbramkowo zremisował, tym razem z Centurią Chechło. Piękna seria siedmiu spotkań bez porażki została przerwana przez Legion Bydlin (1:2). Jednak Ospel szybko pokazał, że był to tylko wypadek przy pracy. W następnej kolejce pokonał na boisku przeciwnika lidera rozgrywek - Bolesława Bukowno (3:2), dla którego była to jedyna porażka w całej rundzie jesiennej. Kolejne zwycięstwa Ospel odniósł w spotkaniach z Wielmożanką Wielmoża (3:2) i Promieniem Przeginia (1:0). Do tego momentu Ospel tracił do lidera tylko 2 punkty i miał realne szanse na powalczenie o coś więcej. Niestety Ospel targany wieloma problemami (kontuzja Norberta Kurczka, zawieszenie Dawida Ziai, brak w dwóch spotkaniach kluczowych graczy oraz po prostu absolutny brak skuteczności) przegrał cztery ostatnie spotkania w tym roku. Zaczęło się od porażki w dziwnych okolicznościach ze Strażakiem Przybysławice (1:3), następnie osłabiony (tylko w pierwszej połowie) Ospel uległ Laskowiance Laski (2:3). Kolejne dwa spotkania mimo różnych braków kadrowych powinny zakończyć się w inny sposób lecz poprzez absolutny brak skuteczności Ospel uległ Olimpii Łobzów (0:1) oraz na zakończenie rundy Unii Jaroszowiec (0:3). W efekcie Ospel osunął się w ligowej tabeli na 6 pozycję, powiększając stratę do lidera do 14 punktów. Ciągle realne szanse Ospel zachował na walkę o najniższy stopień podium, do którego traci 4 oczka.

W sumie Ospel wygrał 8 spotkań, 2 zremisował i 5 przegrał. Dało to 26 punktów i wspomniane wcześniej 6 miejsce w tabeli olkuskiej A Klasy. W 15 spotkaniach Ospel strzelił 28 bramek, tracąc 18.

Co do statystyk indywidualnych:

- najwięcej spotkań rozegrał Michał Goncerz (15 spotkań - 1350 min). Drugi w tej klasyfikacji jest Krystian Słowikowski (14 spotkań - 1230 min) a trzeci Kamil Ziaja 13 spotkań - 1114 min).

- najwięcej bramek zdobył Dawid Bartos (13 goli w 13 meczach). Drugie miejsce przypadło Jakubowi Nowakowi (9 goli w 12 meczach). Podium zamyka Kamil Ziaja (2 bramki w 13 meczach)

- najlepiej asystującym zawodnikiem przy bramkach partnerów był Artur Musialski (4 asysty). Drugi pod tym względem był Kamil Ziaja (3 asysty) a na trzecim miejscu trójka graczy: Marcel Koniec, Krystian Karczewski i Dawid Bartos (po 2 asysty)

Ospel otrzymał 29 żółtych kartek (po 4 Norbert Kurczek i Jakub Nowak, po 3 Kamil Ziaja i Radosław Gacek) oraz 2 bezpośrednie czerwone kartki (Piotr Nowakowski i Dawid Ziaja).

W rundzie jesiennej zagrało 24 zawodników.

B Klasa

Bilans podopiecznych Mirosława Nowakowskiego to 1 wygrana, 1 remis i 8 porażek. Bilans bramkowy to 11 strzelonych i 28 straconych goli. W efekcie druga drużyna Ospelu zajmuje 5 miejsce w tabeli w 6 drużynowej stawce. Na pocieszenie trzeba dodać, że jak do tej pory druga drużyna dużo lepiej prezentuje się w wiosennej części rozgrywek.

Młodzik Starszy

Grupa prowadzona przez Jarosława Nowakowskiego ma za sobą całkiem udaną rundę jesienną. Co prawda 4 wygrane i 3 porażki sprawiają, że młodziki zajmują 5 miejsce w tabeli, lecz mają tyle samo punktów co 3 i 4 drużyna w tabeli. Ustępują im tylko gorszym bilansem bramkowym, który wynosi 20 strzelonych i 15 straconych goli.

Młodzik Młodszy

Nieco gorzej wiedzie się drugiej grupie młodzików prowadzonych także przez Jarosława Nowakowskiego. 2 wygrane i 5 porażek dają 8 miejsce, lecz dwa zaległe spotkania nie rozegrane jesienią mogą sprawić, że ostatecznie ta pozycje będzie nieco wyższa. Młodziki młodsze, które swoje spotkania rozgrywają na Orlikach zdobyły 40 bramek, tracąc przy tym 56 goli.