Unia Jaroszowiec - Ospel Wierbka 3:0 (1:0)

• autor: demsi187, 2018-11-19 14:45

W fatalnym stylu zakończyli rundę jesienną piłkarze Ospelu Wierbka, którzy w meczu XV Kolejki olkuskiej A Klasy ulegli Unii Jaroszowiec 0:3 (0:1). Wynik jednak nie do końca odzwierciedla boiskowe wydarzenia bowiem po raz kolejny Ospel był bardzo nieskuteczny.

Goście po raz kolejny przystąpili do meczu bez kluczowych zawodników. Na domiar złego już w 2 minucie musieli gonić wynik. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka przeszła trzech zawodników i odbijając się od Marcela Końca wpadła do bramki. Ospel mógł bardzo szybko odpowiedzieć. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Michał Dylewski lecz instynktowna parada bramkarza uchroniła Unię od utraty gola. Następnie piłka trafiła pod nogi Marcela Końca, ten uderzył bez namysłu ale po raz kolejny kapitalną paradą popisał się bramkarz miejscowych. Po ponad kwadransie gry swoją okazję miała Unia, kiedy Pańczyk uniknął spalonego i od połowy boiska pognał sam na Michała Goncerza. W ostatniej chwili zawodnikowi Unii piłka odskoczyła zbyt daleko i ofiarnym wślizgiem wygarnął ją bramkarz Ospelu. Mecz ten był bardzo otwartym widowiskiem. Po chwili to Jakub Nowak znalazł się sam na sam z bramkarzem i chcąc lobować go, uderzył minimalnie obok słupka. W tym okresie zarysowała się wyraźna przewaga gości, jednak nie potrafili jej udokumentować. W 28 minucie Ospel zmarnował kolejną 100% sytuację. Piłka kierowana do będącego na pozycji spalonej Radosława Gacka została przecięta przez obrońcę, który odgrywał ją w kierunku bramkarza. Tam znalazł się jednak Artur Musialski lecz zaskoczony niespodziewaną szansą zamiast podprowadzić piłkę bliżej bramki i uderzyć podał do Jakuba Nowaka. Napastnik Ospelu także chyba zaskoczony, że do niego trafiła piłka z 16 metrów uderzył obok bramki. Chwilę później kolejny raz uderzał Jakub Nowak lecz tym razem bramkarz piłkę uderzoną w dalszy narożnik bramki trącił palcami na rzut rożny. W 40 minucie do rzutu wolnego z bocznego sektoru boiska podszedł Przemysław Lis a jego niesygnalizowane uderzenie na słupek zdołał zbić bramkarz miejscowych, który wyrastał na bohatera swojej drużyny. Natomiast w ostatniej minucie pierwszej połowy do gospodarze wyprowadzili szybki kontratak. Przemysław Lis nie trafił w piłkę a z prezentu skorzystał Pańczyk, który po raz drugi pomknął na samotne spotkanie z Michałem Goncerzem. Tym razem minął go lecz piłkę uderzaną do pustej bramki zdołał zablokować Przemysław Lis, rehabilitując się za wcześniejszy błąd. Do przerwy zatem o jedną bramkę lepsi byli gospodarze, choć z stworzonych sytuacji znacznie lepszy był Ospel. Goście wyszli na drugą połowę mocno zmobilizowani czego efektem była piękna akcja. Na jej finiszu nie najlepiej zachował się Radosław Gacek, który nie zdołał dokładnie dograć do partnerów. Ataki Ospelu nie słabły, dobrą okazję po składnej akcji zmarnował Radosław Gacek, którego uderzenie odbił bramkarz. Kilka minut później dwa razy w krótkim odstępie czasu przed świetnymi szansami na doprowadzenie do wyrównania stanął Jakub Nowak lecz piłkę wyłożoną mu przez partnera jak na patelni na 11 metrze przeniósł ponad poprzeczką bramki a po chwili kolejny raz nie potrafił skierować piłki w jej światło. Okazje te omal nie zemściły się natychmiastowo. Z nieporozumienia Krystiana Karczewskiego z Michałem Goncerzem skorzystał zawodnik gospodarzy lecz uderzając z 16 metrów niemal do pustej bramki, nie potrafił strzelić celnie. Co się jednak odwlecze... W 66 minucie Unia przeprowadziła chyba najładniejszą akcję w całym meczu, rozklepując kompletnie defensywę Ospelu. W efekcie przed świetną szansą stanął Jamrozowicz, trafiając z 10 metrów do siatki. 3 minuty później kiks w polu karnym Krystiana Słowikowskiego wykorzystał Smętek i było po meczu. Ospel był w tym momencie na deskach. I z nich już nie podniósł się do końca spotkania. A przez ostatni kwadrans na boisku rządzili już tylko gospodarze. Napędzeni wysokim prowadzeniem stworzyli jeszcze kilka na prawdę świetnych szans lecz okazali litość nad kompletnie rozbitymi zawodnikami Ospelu. Ospel jeszcze 4 kolejki temu był wiceliderem tabeli i miał realne szanse na powalczenie o coś więcej. Niestety fatalna końcówka rundy sprawiła, że podopieczni Kamila Ziai osunęli się na 6 miejsce w tabeli i chyba już tylko mogą powalczyć o najniższy stopień podium, do którego tracą 4 oczka.

Unia Jaroszowiec - Ospel Wierbka 3:0 (1:0)

M. Koniec (sam), M. Jamrozowicz, M. Smętek

OSPEL: M. Goncerz - K. Karczewski, A. Nowakowski, K. Słowikowski, P. Lis (G. Zasuń) - R. Gacek, J. Nowakowski, M. Dylewski (R. Dylewski), M. Koniec (M. Płatek), A. Musialski - J. Nowak

XV KOLEJKA (17/18.11.2018):

S 12:00 Orzeł Kwaśniów - Laskowianka Laski 2:4