sobota

Aktualności

Laskowianka Laski - Ospel Wierbka 3:2 (2:0)

• autor: demsi187, 2018-11-05 15:19

XIII Kolejka olkuskiej A Klasy okazała się pechowa dla piłkarzy Ospelu Wierbka, którzy ulegli w spotkaniu wyjazdowym Laskowiance Laski 2:3 (0:2). Niestety do zdobyczy chociażby punktu nie przyłożył się dublet ustrzelony przez Dawida Bartosa.

Ospel do meczu z różnych przyczyn przystąpił bez 6 zawodników, którzy dotychczas występowali w podstawowym składzie. Mimo to początek był dobry i obiecujący. Kilka minut po rozpoczęciu gry z rzutu wolnego uderzył Krystian Słowikowski a piłka po interwencji bramkarza trafiła w poprzeczkę bramki i opuściła pole gry. Laskowianka nie pozostała dłużna i dwukrotnie do wysiłku zmuszony został Michał Goncerz. Najpierw przeniósł piłkę ponad poprzeczką bramki a po chwili pewnie wybronił uderzenie z 16 metrów. Gra była bardzo wyrównana i zarazem otwarta. Gospodarzom po raz drugi pomogło obramowanie bramki. Tym razem w słupek po bezpośrednim uderzeniu z rzutu rożnego trafił Przemysław Lis. Gdy wydawało się, że na boisku wieje nudą, Laskowianka zadała dwa ciosy. W 26 minucie mający wiele swobody zawodnik gospodarzy podprowadził piłkę bokiem boiska zagrał w pole karne, gdzie mimo asysty dwójki zawodników Ospelu, książkowy strzał głową oddał Bartosz Dąbek otwierając wynik spotkania. Gospodarze poszli za ciosem i 3 minuty później wykorzystali bierną postawę obrony Ospelu. Trzeba jednak oddać, że szybkie rozegranie piłki pogubiło zupełnie zawodników Ospelu a kombinacyjną akcję strzałem tuż przy słupku wykończył Daniel Jachimowicz. Szkoda, że Ospel nie wytrzymał tych kilku minut dłużej bowiem w międzyczasie na stadion w Laskach dojechali już Kamil Ziaja oraz Dawid Bartos. Grający Trener Ospelu na boisku pojawił się natychmiastowo i tuż przed przerwą był bliski gola kontaktowego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego doszedł do pozycji strzeleckiej, lecz uderzył głową wprost tam, gdzie stał bramkarz miejscowych. Dogodną okazję miał też Radosław Gacek, lecz uderzył daleko obok bramki. Do przerwy zatem Ospel przegrywał 0:2. Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się także Dawid Bartos. Gra nieco się zaostrzyła w efekcie czego sędzia w krótkim odstępie czasu sięgnął po cztery żółte kartki (3 dla gospodarzy). W 55 min Ospel otrzymał rzut wolny ok 30 metrów od bramki. Do piłki podszedł Dawid Bartos i bijąc po koźle sprawił bramkarzowi tyle trudności, że ten nie zdołał odbić uderzenia. Mimo gola kontaktowego Ospel długo nie mógł sforsować umiejętnie broniących się gospodarzy. A sam wcale też nie dyktował warunków gry. Spotkanie dalej było bardzo wyrównane, bez jakiś większych okazji dla obu zespołów. Z każdą upływającą minutą wydawało się, że nic się już tutaj nie zmieni. Laskowianka była też blisko kolejnego trafienia, lecz piłka nieznacznie minęła bramkę strzeżoną przez Goncerza. W końcu nadeszła 85 minuta. Po raz kolejny do rzutu wolnego z podobnego miejsca i chyba jeszcze dalszej odległości podszedł Dawid Bartos. Tym razem uderzył na podobnej wysokości lecz w drugi narożnik bramki. I po raz kolejny kozioł na śliskiej murawie sprawił Bartusikowi tyle trudności, że ten przepuścił piłkę do siatki. Gdy wydawało się, że pościg Ospelu musi zakończyć się kolejną bramką dającą zwycięstwo, stało się niestety zupełnie co innego. Gdy wybijała ostatnia minuta regulaminowego czasu gry gracz gospodarzy wstrzelił piłkę za plecy obrońców. Tam moment wybicia piłki przespał Przemysław Lis a zza pleców wyskoczył mu Leśniak, który zwiódł obrońcę i dograł do jeszcze lepiej ustawionego Daniela Kurka, który mocnym strzałem w górny róg bramki nie dał żadnych szans Michałowi Goncerzowi a tym samym zapewnił swojej drużynie wygraną. Niejako szczęśliwą wygraną ale też trzeba przyznać, że Laskowianka była tego dnia konkretniejsza i dobrze dysponowana. Ospel po drugiej z rzędu porażce zaprzepaścił swoje szanse na utrzymanie się za plecami lidera z Bukowna a sam spadł na 5 miejsce w tabeli.

Laskowianka Laski - Ospel Wierbka 3:2 (2:2)

B. Dąbek, D. Jachimowicz, D. Kurek - D. Bartos x2

OSPEL: M. Goncerz - K. Karczewski (K. Ziaja), A. Nowakowski, K. Słowikowski (G. Dylewski), G. Zasuń - R. Gacek (P. Tkacz), J. Nowakowski, P. Lis, M. Dylewski (D. Bartos), A. Musialski - M. Koniec