Ospel Wierbka - Strażak Przybysławice 1:3 (0:2)

• autor: demsi187, 2018-10-28 11:51

W meczu XII Kolejki olkuskiej A Klasy Ospel Wierbka uległ Strażakowi Przybysławice 1:3 (0:2). Honorowe trafienie było udziałem Dawida Bartosa. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę.

Ospel Wierbka niestety nie wyszedł z szatni na pierwszy kwadrans meczu, co z zabójczą skutecznością wykorzystali goście. Kłopoty zwiastowała już 10 sekund spotkania, kiedy to Strażak w prosty sposób wywalczył rzut rożny. W kolejnych minutach było jeszcze gorzej. Po dalekim wybiciu z własnej strefy obronnej napastnik najpierw poradził sobie z Krystianem Słowikowskim, później minął Dawida Ziaję i będąc sam przed bramkarzem oddał strzał, który zdołał sparować Michał Goncerz. Piłka trafiła 7 metrów od bramki do Konrada Rolki a ten bez problemów umieścił ją w siatce. Chwilę później gościom należał się rzut karny, gdy szarżującego napastnika faulem powstrzymał Grzegorz Zasuń. Sędzia po chwili zawahania kazał jednak grać dalej. Ospelowi upiekło się w tej sytuacji jednak w 15 minucie sędzia drugi raz już się nie pomylił. Artur Musialski zamiast wybić piłkę z własnej strefy obronnej zdecydował się na drybling i stracił piłkę na rzecz rywala, który podprowadził piłkę w pole karne i próbował dograć do nabiegających partnerów. Jednego z nich głupim faulem powstrzymał Krystian Słowikowski i sędzia wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Kamil Żaba. W międzyczasie groźnie na bramkę uderzał Kamil Ziaja lecz minimalnie piłka minęła poprzeczkę bramki. Po stracie drugiego gola Ospel dokonał korekty ustawienia. Zmiana ta lekko pomogła bowiem Ospel obudził się. Jednak nie na tyle, by wykreować sobie jakąś dobrą sytuację do gola kontaktowego. Najbliżej tego był wtedy, gdy  Przemysław Lis przedarł się w pole karne lecz zamiast dograć do lepiej ustawionych partnerów, uderzył bardzo niecelnie. Kolejną szansę Ospel miał po dośrodkowaniu w pole karne, gdzie piłkę zgrywał Kamil Ziaja, ta trafiła pod nogi Jakuba Nowaka a jego soczyste uderzenie zablokował jeden z obrońców. Dobitka była już niecelna. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy sytuacja Ospelu stała się jeszcze gorsza. Za sprawą sędziego asystenta, który nie zauważył, że piłka o grubo ponad metr opuściła boisko. Nerwów na wodzy nie utrzymał Dawid Ziaja, który krzyknął w jego stronę i pokazując gest "okularów". Całą sytuację zauważył sędzia główny spotkania i pokazał zawodnikowi Ospelu czerwoną kartkę. A chwilę po wznowieniu gry zaprosił zawodników na przerwę. W szatni padło wiele mocnych słów, dzięki czemu na drugą połowę Ospel wyszedł mocno zmobilizowany i nastawiony na atak. Już w 49 minucie przyniosło to oczekiwany skutek. Przemysław Lis wpadł z piłką w pole karne, podprowadził blisko bramki i oddał strzał. Piłkę odbił bramkarz lecz Dawid Bartos z bliska dobił uderzenie partnera i wlał nadzieję w korzystny rezultat. Mimo gry w osłabieniu to Ospel przeważał, próbując za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania. Ospel próbował strzałów z dalszej odległości lecz zazwyczaj były one niecelne. Bardzo groźny strzał w kierunku bramki oddał Dawid Bartos, lecz piłka nieznacznie minęła dalszy słupek bramki.  W końcu w pole karne udało się przedrzeć Jakubowi Nowakowi, który mimo ataków obrońcy oddał strzał w kierunku bramki i tylko kapitalna instynktowna obrona bramkarza uchroniła gości od utraty gola. Mógł być remis a kilka minut później, dokładnie w 85 minucie Strażak zamknął mecz. Po jednym z nielicznych kontrataków na lewej stronie boiska znalazł się Rolka, w narożniku pola karnego ograł Krystiana Słowikowskiego, podciągnął 5 metrów i oddał strzał. Piłka prześlizgła się po rękach Michała Goncerza i powolutku wtoczyła się do bramki, zabijając tym samym nadzieje Ospelu na chociażby punkt. W doliczonym czasie siły na boisku się wyrównały, gdy po drugiej żółtej kartce z boiska wyleciał Mikołaj Bętkowski lecz sytuacja nie uległa już zmianie. Po tej porażce Strażak zrównał się punktami z Ospelem. Z całego obrotu spraw na pewno cieszą się w Bukownie, które ma już 5 punktów przewagi w tabeli nad obiema drużynami a także w Bydlinie, który zbliżył się do wspomnianej dwójki na odległość dwóch punktów.

Ospel Wierbka - Strażak Przybysławice 1:3 (0:2)

D. Bartos - K. Rolka x2, K. Żaba

OSPEL: M. Goncerz - G. Zasuń, D. Ziaja, K. Słowikowski, P. Nowakowski - J. Nowak, P. Lis (J. Nowakowski), A. Nowakowski, K. Ziaja, A. Musialski - D. Bartos

XII KOLEJKA (27/28.10.2018):

S 11:00 Promień Przeginia - Laskowianka Laski 3:0 (walkower)
S 14:00 Trzy Korony Żarnowiec - Leśnik Gorenice 0:5
S 14:30 Ospel Wierbka - Strażak Przybysławice 1:3