Promień Przeginia - Ospel Wierbka 0:1 (0:1)

• autor: demsi187, 2018-10-21 14:44

Ospel Wierbka w meczu XI Kolejki olkuskiej A Klasy pokonał w Przegini miejscowy Promień 1:0 (1:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Jakub Nowak w 25 min meczu. Jeden punkt do swojego dorobku dopisała za to druga drużyna Ospelu, która zremisowała ze Starym Bukownem 1:1. Obie bramki padły po samobójczych uderzeniach.

Mecz w Przegini rozpoczął się od zdecydowanej przewagi Ospelu. Szczególnie aktywny był grający tego dnia na lewym skrzydle Jakub Nowak lecz brakowało mu precyzji przy próbach strzału lub podań do partnerów. Promień próbował się odkuć po stałych fragmentach i w ich następstwie strzałów z poza pola karnego lecz uderzenia te mijały światło bramki w bezpiecznej odległości. Zapewne inaczej potoczyło by się to spotkanie gdyby błędu w ok 15 minucie nie popełnił arbiter tego spotkania. Do prostopadłego zagrania wystartował Dawid Bartos i gdy wpadał z piłką w pole karne, został powalony przez ratującego sytuację obrońcę. Sędzia nie dość, że "wyciągnął" sytuację przed pole karne i podyktował rzut wolny, to nie ukarał zawodnika gospodarzy czerwoną kartką za faul ratunkowy. Promieniowi w tej sytuacji upiekło się potrójnie, bowiem z wykonanego rzutu wolnego przez Kamila Ziaję piłka utkwiła w murze. Ospel ciągle kontynuował ofensywną grę i w końcu zebrał za to nagrodę. Kamil Ziaja prostopadłym podaniem wypuścił Jakuba Nowaka, który uniknął pozycji spalonej i od niemalże połowy boiska pomknął na samotne spotkanie z bramkarzem. Ten mógł jeszcze ratować sytuację wyjściem z bramki lecz pozostał na linii bramkowej i z tego niezdecydowania skorzystał Jakub Nowak, zachowując zimną krew i spokojnie trafiając do siatki. Ospel próbował pójść za ciosem a przed świetną szansą stanął Radosław Gacek. Skrzydłowy Ospelu dopadł do piłki szybciej od bramkarza lecz ten zdołał powstrzymać próbę uderzenia. Także po uderzeniu piłki z dystansu przez Dawida Bartosa i świetnej obronie bramkarza z dobitką pospieszył Marcel Koniec, trafiając do bramki lecz sędzia asystent podniósł chorągiewkę dopatrując się pozycji spalonej. Czy słusznie? Ciężko to ocenić. W ok 40 minucie Ospel otrzymał rzut wolny ok 30 metrów od bramki. Do piłki podszedł Dawid Bartos a jego soczyste uderzenie zatrzymało się tylko na poprzeczce bramki. W końcówce do wysiłku zmuszony został jeszcze Michał Goncerz lecz sparował uderzenie lecące w sam środek bramki. Do przerwy zatem jednobramkowe prowadzenie Ospelu. Druga połowa toczona w trudnych warunkach, przy padającej mżawce należała już do Promienia. Gospodarze od początku narzucili swoje warunki, spychając Ospel do defensywy. Ale tak na prawdę nie stworzyli sobie żadnej okazji, aby doprowadzić do wyrównania. To samo można powiedzieć o Ospelu, który wycofany na swoją połowę próbował kontratakować lecz też nie stworzył żadnego zagrożenia pod bramką przeciwnika. Można by tu tylko wspomnieć o strzale Dawida Bartosa, który odbił bramkarz Promienia a dobitka Radosława Gacka okazała się niecelna. Promień mimo ambitnej postawy nie był w stanie naruszyć dobrze spisującej się defensywy Ospelu. Dużo ruchu w środku pola i próba uruchomienia skrzydłowych długo nie przynosiły efektu a jedyne zagrożenie jakie Promień stwarzał to stałe fragmenty gry. W dośrodkowaniach w pole karne lepiej radzili sobie gracze Ospelu, którzy nie pozwalali Promieniowi na oddanie strzałów. W 85 minucie sytuacja Promienia stała się jeszcze gorsza, kiedy to Dawid Bartos został powstrzymany faulem. Sędzia nie miał wyboru i pokazał faulującemu żółtą kartkę, a że było to jego drugie napomnienie w tym meczu, to musiał opuścić murawę. Ospel spokojnie i bez żadnych nerwów dograł do ostatniego gwizdka arbitra i zgarnął kolejne 3 punkty do swojego dorobku.

Promień Przeginia - Ospel Wierbka 0:1 (0:1)

J. Nowak

OSPEL: M. Goncerz - G. Zasuń, D. Ziaja, P. Lis, P. Nowakowski - R. Gacek (M. Jurczak), N. Kurczek (A. Nowakowski), K. Ziaja, J. Nowak - M. Koniec (M. Dylewski) - D. Bartos

XI KOLEJKA (20/21.10.2018):

S 15:00 Promień Przeginia - Ospel Wierbka 0:1