sobota

Aktualności

Ospel Wierbka - Wielmożanka Wielmoża 3:2 (1:0)

• autor: demsi187, 2018-10-15 11:49

W meczu X Kolejki olkuskiej A Klasy Ospel Wierbka pokonał Wielmożankę Wielmoża 3:2 (1:0). Bohaterem spotkania został Dawid Bartos, który ustrzelił hat-tricka i miał niekwestionowany wkład w kolejne 3 punkty swojej drużyny. Kolejnej porażki doznała natomiast druga drużyna Ospelu, która w Domaniewicach uległa rezerwom Hetmana Dłużec 0:3 (0:0).

Mecz rozpoczął się świetnie dla Ospelu. Już w 2 minucie Artur Musialski dograł piłkę w pole karne do Dawida Bartosa a ten strzałem głową przelobował wychodzącego bramkarza. Po objęciu prowadzenia Ospel ciągle kontynuował ofensywę, lecz rozgrywał swoje akcję trochę zbyt nerwowo, co nie przekładało się na kolejne sytuacje bramkowe. Wielmożanka próbowała się odgryźć strzałem z 16 metrów ale na posterunku był Michał Goncerz. W kolejnych fragmentach gra się wyrównała, gdzie rozgorzała walka głównie w środku pola. W efekcie ciężko było o jakieś klarowne sytuacje dla obu ekip. A coraz częściej sędzia musiał przerywać grę z powodu narastającej ilości fauli. Po niezbyt ciekawych 45 minutach Ospel prowadził jedną bramką. Na drugą połowę Ospel wyszedł bardziej skoncentrowany i szybko dopiął swego. W 49 minucie Kamil Ziaja odzyskał piłkę w środku pola i prostopadłym podaniem uruchomił Dawida Bartosa. Ten wypadł zza pleców obrońcy i zamienił sytuację sam na sam z bramkarzem na gola. 3 minuty później Snajper Ospelu po raz trzeci odbierał gratulacje od swoich kolegów z drużyny. Otrzymał on piłkę ok 35 metrów od bramki i wykorzystując bierną postawę obrońcy ułożył sobie futbolówkę i potężnym strzałem zaskoczył kompletnie zdezorientowanego bramkarza. Piękna bramka aczkolwiek trzeba przyznać, że nie popisał się tutaj bramkarz gości. Ospel próbował iść za ciosem. Swoją szansę miał Jakub Nowak lecz po jego uderzeniu i rykoszecie od obrońcy piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki i wyszła w pole gry. Wysokie prowadzenie wprowadziło zbyt dużo rozluźnienia w szeregi Ospelu. Jednak wydawało się, że Ospel w pełni kontroluje boiskowe wydarzenia. Na 20 minut przed końcem z boiska zszedł grający trener Ospelu, Kamil Ziaja. I od tego momentu zaczęło źle się dziać. Braki w koncentracji szybko wykorzystali goście. Na kwadrans przed końcem Przybek uciekł dwójce obrońców i wyłożył piłkę jak na patelni do Damiana Bąka a ten z bliska wpakował piłkę do siatki. Chwilę później skórę partnerom uratował Michał Goncerz, broniąc w trudnej sytuacji. Ospel opanował jednak nerwy i ponownie zaczął zagrażać bramce przeciwnika. Wynik mógł zamknąć Jakub Nowak, który w polu karnym nawinął obrońcę, zrobił sobie miejsce do strzału lecz po raz drugi zamiast do siatki, to piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki. Następnie odbiła się od linii bramkowej i trafiła ponownie do napastnika Ospelu, lecz dobitka została zablokowana. Swojej szansy spróbował także Piotr Nowakowski lecz tym razem dobrą interwencją popisał się Fira. W samej końcówce miała miejsce także nieco kontrowersyjna sytuacja, kiedy to Artur Musialski padł w polu karnym po starciu z rywalem lecz sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. A w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Ospel zafundował sobie i swoim kibicom sporą nerwówkę. Po raz kolejny lewą stroną urwał się Przybek i wyłożył piłkę do partnera, który uderzał z kilku metrów. Piłkę tuż przed linią bramkową zatrzymał Dawid Ziaja lecz z dobitką pospieszył Bąk trafiając po raz drugi do bramki. Na szczęście Wielmożanki na więcej już nie było stać i po chwili sędzia zakończył spotkanie. Wynik lekko zakłamuje rzeczywistość bowiem Ospel spokojnie powinien wygrać kilkoma bramkami lecz po raz drugi przy wysokim prowadzeniu roztrwonił je. Nad tym na pewno musi jeszcze popracować. A na dziś pojedynek snajperów Dawid Bartos - Damian Bąk 3:2.

D. Bartos x3 - D. Bąk x2

OSPEL: M. Goncerz - K. Karczewski, D. Ziaja, K. Słowikowski, P. Nowakowski - R. Gacek, N. Kurczek, K. Ziaja (A. Nowakowski), A. Musialski - J. Nowak, D. Bartos