25

04-2024

Ospel Wierbka - Leśnik Gorenice 0:0

• autor: demsi187, 2018-09-03 12:04

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie IV Kolejki olkuskiej A Klasy, w którym Ospel Wierbka mierzył się z Leśnikiem Gorenice. Ospel miał kilka świetnych szans lecz dobrze dysponowany bramkarz gości uchronił swoją drużynę od porażki.

Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy. Po kilku minutach od wznowienia gry sam na sam z bramkarzem znalazł się Dawid Bartos, mijając go upadł w polu karnym i mimo protestów sędzia nie podyktował jedenastki. Czy słusznie, trudno powiedzieć. Kilka minut później kapitalną okazję zmarnował Jakub Nowak, który będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie trafił w światło bramki. Tuż po tej sytuacji bramkarz źle wznowił grę z rzutu od bramki. Przed świetną szansą stanął Dawid Bartos lecz uderzył z 20 metrów w sam środek bramki i bramkarz naprawił swój błąd. Gracze Ospelu mogli szybko przekonać się o poprawności starego piłkarskiego porzekadła mówiącego, że niewykorzystane okazje się mszczą. Strzał z dystansu próbował sparować do boku Michał Goncerz lecz zrobił to wprost pod nogi napastnika, który umieścił piłkę w siatce. Radość przyjezdnych była jednak krótka bowiem zawodnik ten znajdował się na pozycji spalonej i gol nie został uznany. Z biegiem upływu czasu to Leśnik przejął inicjatywę, sprawiając wiele trudności gospodarzom. Po jednym z dośrodkowań do piłki doszedł Andrzejczyk i będąc sam w polu karnym uderzył z pierwszej piłki. Na szczęście dla Ospelu trafił wprost tam, gdzie stał Michał Goncerz. Tuż przed końcem pierwszej połowy Leśnik stworzył bardzo ładną akcję, kompletnie rozmontowywując defensywę Ospelu. Po uderzeniu jednego z rywali kunsztem bramkarskim popisał się Michał Goncerz, broniąc silne uderzenie po ziemi. Ostatecznie Ospel przetrwał do przerwy bez straty gola. Na drugą połowę gospodarze wyszli w innym ustawieniu i przyniosło to po części oczekiwany skutek. Ospel zneutralizował atuty rywali. Leśnik w drugiej połowie nie stworzył sobie żadnej wartej uwagi sytuacji. A Ospel miał ich kilka i chociaż jedną powinien zamienić na gola. Po stałym fragmencie gry piłkę na dalszym słupku otrzymał Jakub Nowak, uderzył mocno po ziemi lecz bramkarz przy pomocy słupka zdołał nogą wybronić uderzenie. Po chwili kolejną kontrowersyjną decyzję podjął sędzia , gdy Przemysław Lis wpadł w pole karne i gdy mijał bramkarza padł na murawę. Sędzia uznał to za próbę wymuszenia rzutu karnego i pokazał skrzydłowemu żółty kartonik. Mimo protestów sędzia pozostał niewzruszony. Po chwili Ospel przeprowadził bardzo ładną akcję, Norbert Kurczek dośrodkował piłkę na 7 metr do wbiegającego Przemysława Lisa ten uderzył głową lecz tylko w sobie wiadomy sposób bramkarz zdołał musnąć piłkę na tyle, że ta minęła słupek bramki po jego zewnętrznej stronie. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska piłka wybita przez obrońców trafiła na 16 metr do Jarosława Nowakowskiego, lecz ten nie trafił w światło bramki. Przed kolejną szansą stanął Artur Musialski, z jego strzałem z kilku metrów poradził sobie bramkarz a przy próbie dobitki z najbliższej odległości zawodnik Ospelu skiksował i nie trafił czysto w piłkę, ułatwiając bramkarzowi interwencję. W ostatnich 10 minutach napór Ospelu nie słabł. Ataki długo nie przynosiły oczekiwanego skutku. Od ok 85 minuty Leśnik musiał bronić się w osłabieniu. Dawid Bartos urwał się obrońcy i ten nie mając innego wyjścia powalił go na murawę. Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka Tondosa. Do rzutu wolnego z 25 metrów podszedł Kamil Ziaja, uderzył mocno po ziemi, lecz bramkarz sparował uderzenie na rzut rożny. W doliczonym czasie gry piłkę meczową miał na nodze Jakub Nowak, który zamykał akcję na dalszym słupku. Uderzył po ziemi a kapitalna interwencja bramkarza uratowała gościom jeden punkt. W ostatniej akcji meczu jeszcze próbował uderzać Dawid Bartos lecz jego próba lobowania minęła także poprzeczkę bramki. Biorąc pod uwagę to, co działo się w drugiej połowie meczu, dla Ospelu jest to niewątpliwie strata dwóch oczek a dla gości szczęśliwy remis uratowany przez bramkarza.

OSPEL: M. Goncerz - K. Karczewski (G. Zasuń), K. Ziaja, K. Słowikowski, P. Nowakowski - P. Lis (J. Nowakowski), N. Kurczek, A. Musialski, M. Koniec (D. Ziaja) - J. Nowak, D. Bartos

N 17:00 Legion Bydlin - Unia Jaroszowiec 3:1

W rozgrywanym równolegle meczu olkuskiej B Klasy (grupa I), rezerwy Ospelu Wierbka nie sprostały rezerwom Przeboju Wolbrom, przegrywając na boisku przeciwnika 1:5 (1:2). Rezultat meczu otworzył Karol Mrózek lecz później do siatki trafiali już tylko zawodnicy Przeboju.

Przebój II Wolbrom - Ospel II Wierbka 5:1 (2:1)

OSPEL II: R. Hordyn - B. Osuszek (K. Adamczyk), A. Nowakowski, D. Osuszek, P. Mrówka (M. Duch) - K. Mrózek, M. Dylewski, S. Głowania (M. Płatek), S. Zasada - W. Zdeb (K. Witkowicz), S. Osuszek