25

04-2024

Ospel Wierbka - Pogoń Miechów 1:2 (0:0)

• autor: demsi187, 2018-08-12 13:31

Na drugiej rundzie zakończyli pucharowe rozgrywki zawodnicy Ospelu Wierbka, którzy ulegli na własnym boisku Pogoni Miechów 1:2 (0:0). Bramkę otwierającą wynik zdobył Dawid Bartos, zamieniając rzut karny na gola. W końcówce dwa razy do siatki trafił Hubert Maniak i to Pogoń zameldowała się w kolejnej rundzie.

Początek spotkania dla Ospelu, który zepchnął wyżej notowanego rywala do głębokiej defensywy, nie pozwalając Pogoni na rozgrywanie akcji od tyłu. W efekcie blisko trafienia był Jarosław Nowakowski, który huknął z dystansu ale piłkę opadającą pod poprzeczkę bramki na rzut rożny sparował goalkeeper miechowian. Kilka chwil później ten nie miałby nic do powiedzenia. Na zaskakujące uderzenie z niemal środka boiska zdecydował się Dawid Bartos, zbyt wysoko ustawiony bramkarz tylko popatrzył jak piłka odbiła się od poprzeczki i wróciła na pole gry. A zawodnicy Ospelu mogli się tylko złapać za głowy. Z czasem Ospel oddał nieco pole przeciwnikowi, który także był bliski otwarcia wyniku. W sytuacji sam na sam z Michałem Goncerzem znalazł się Maniak lecz zwycięsko z tego pojedynku wyszedł bramkarz Ospelu. Po kolejnych kilkunastu minutach Pogoń znów mogła trafić za sprawą Maniaka. Snajper gości od połowy boiska pognał na bramkę Ospelu, próbujący ratować sytuację Dawid Ziaja wybił go na tyle z rytmu, że ten mimo utrzymania się na nogach zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i sytuację po raz kolejny dalekim wykopem zażegnał Michał Goncerz. Gospodarze odgryźli się w ok 35 minucie. Wyborną okazję zmarnował jednak Marcel Koniec, który mając przed sobą bramkarza minął go i oddał strzał w kierunku pustej bramki. Piłka odbiła się od jednego słupka, przeleciała wzdłuż linii bramkowej, odbiła od drugiego słupka i trafiła pod nogi wracającego defensora. To powinien być gol. Do przerwy zatem mimo kilku okazji z obu stron bramki nie padły. Druga połowa również rozpoczęła się od przewagi Ospelu. W 50 min po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zakotłowało się na przedpolu bramki. Piłka w dużym tłoku odbiła się od ręki jednego z zawodników Pogoni i sędzia wskazał na punkt oddalony od bramki o 11 metrów. Do piłki podszedł Dawid Bartos i pewnym uderzeniem wyprowadził Ospel na prowadzenie. Prowadzenie, które było jak najbardziej zasłużone z przebiegu gry. Kolejne minuty to ciągła przewaga Ospelu, na którego poczynania można było patrzeć z dużym uznaniem. Po kolejnym dośrodkowaniu z narożnika boiska nowego zawodnika Ospelu, Norberta Kurczka przed świetną szansą stanął Kamil Ziaja lecz jego uderzenie "szczupakiem" nieznacznie minęło światło bramki.  Po raz kolejny grający trener Ospelu spróbował swojej szansy uderzając z 16 metrów. Próba technicznego uderzenia zmierzała w samo okienko bramki lecz w tylko sobie wiadomy sposób bramkarz Pogoni zdołał sparować uderzenie poza linię boiska. Niestety te okazje zemściły się na drużynie Ospelu w końcówce spotkania. Od 70 minuty to przegrywająca Pogoń przejęła inicjatywę. Z Ospelu opadły nieco siły co skrzętnie wykorzystali goście. Najpierw na około kwadrans przed końcem z bliska do siatki trafił Hubert Maniak, wykorzystując idealne dogranie partnera. Mimo to wydawało się, że mecz zakończy się remisem i w tym wypadku o awansie zadecyduje seria rzutów karnych. Niestety stało się inaczej. W 90 minucie Papa Niang zgrał piłkę głową do partnera, który prawdopodobnie znajdował się na pozycji spalonej. Asystent nie dostrzegł tego i puścił grę. Zawodnik Pogoni wykorzystując miejsce dograł jak na patelni futbolówkę do Huberta Maniaka a ten z bliska zapewnił swojej drużynie awans do kolejnej rundy. Było to też jego ostatnie zagranie w tym spotkaniu bowiem za ściągnięcie koszulki otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Zawodnicy Ospelu mimo olbrzymich pretensji do asystenta niczego nie wskórali. Sędzia doliczył 4 minuty lecz gospodarze nie zdołali już zagrozić bramce Pogoni. Mimo porażki Ospel zaprezentował się z naprawdę bardzo dobrej strony i ze spokojem może oczekiwać startu Sezonu 2018/2019, który już w najbliższą środę.

D. Bartos (karny) - H. Maniak x2

OSPEL: M. Goncerz - K. Karczewski, D. Ziaja, K. Słowikowski, P. Nowakowski - R. Gacek, J. Nowakowski, N. Kurczek, K. Ziaja, M. Koniec - D. Bartos