04

04-2024

Piliczanka II Pilica - Ospel Wierbka 3:3 (0:3)

• autor: demsi187, 2018-06-29 14:52

W meczu kończącym sezon olkuskiej A Klasy Ospel Wierbka zremisował w derbowej potyczce z rezerwami Piliczanki Pilica 3:3. Mimo, iż Ospel prowadził do przerwy 3:0 po dwóch bramkach Kamila Ziai i Dawida Bartosa, w drugiej połowie roztrwonił przewagę, przez co sezon zakończył tuż za podium.

Początek spotkania świetnie ułożył się dla Ospelu. W 5 minucie szarżującego Radosława Gacka powalił na ziemię Dawid Rybczyński tuż przed linią pola karnego. Do rzutu wolnego podszedł Kamil Ziaja i mocnym uderzeniem pokonał Dawida Kantora. Piłka odbiła się jeszcze od stojących w murze zawodników i zaskoczyła bramkarza miejscowych. Ospel od początku grał agresywnie, z polotem. Szybko odzyskiwał stracone piłki czym  zupełnie zaskakiwał rywali i sprawiał im wiele trudności. W 20 minucie kolejny raz pomknął Radosław Gacek i zagrał piłkę w pole karne. Tam w olbrzymim tłoku i po złym wybiciu na 16 metrze dopadł do niej Dawid Ziaja i wstrzelił ją w stronę bramki a tam świetnie odnalazł się Dawid Bartos, który z 5 metrów mimo rozpaczliwej interwencji Bartłomieja Szczeklika podwyższył prowadzenie. Ospel ciągle atakował, nie pozwalając Piliczance na nic, jeśli chodzi o grę ofensywną. W samej końcówce goście podkreślili swoją dobrą postawę 3 trafieniem, które padło udziałem skutecznego uderzenia Kamila Ziai. I niestety w tym momencie dla zawodników Ospelu sezon się zakończył. Szkoda że 45 minut za wcześnie. Druga połowa od początku to dominacja Piliczanki a obraz gry obrócił się o 180 stopni. W 63 minucie Ospel napoczął Damian Musialski, najlepiej odnajdując się w polu karnym. W 77 minucie kapitalnym trafieniem z pierwszej piłki popisał się Szymon Kijas a wynik ustalił w 85 minucie Karol Węglarz, główkując z bliska do siatki. Ospel mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę lecz po strzale Artura Musialskiego piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców a w samej końcówce Piliczankę przed utratą gola uratował Dawid Kantor, broniąc instynktownie odbitą od Dawida Rybczyńskiego piłkę.

D. Musialski, S. Kijas, K. Węglarz – K. Ziaja x2, D. Bartos

OSPEL: M. Jurczak – G. Zasuń (D. Kapek), P. Nowakowski, J. Nowakowski (A. Nowakowski), K. Słowikowski – R. Gacek (M. Koniec), D. Ziaja, K. Ziaja, A. Musialski – J. Nowak, D. Bartos