Trzy Korony Żarnowiec - Ospel Wierbka - 17:00

04-2024

34 urodziny obchodzi Kowal Radosław

Pogoń Miechów - Ospel Wierbka 7:0 (3:0)

• autor: demsi187, 2018-05-14 11:40

W meczu XXIV Kolejki olkuskiej A Klasy Ospel Wierbka został rozgromiony aż 0:7 (0:3) przez miechowską Pogoń, która przedłużyła tym samym swoje nadzieje na awans do Ligi Okręgowej.

Ospel podobnie jak do spotkania z Prądnikiem podszedł osłabiony brakiem trzech ważnych ogniw. Mimo wszystko przez pierwszy kwadrans gry był lepszym zespołem i nic nie zapowiadało katastrofy, która wydarzyła się w kolejnych minutach. Już w 2 minucie mógł wyjść na prowadzenie. Bramkarz wycofaną do niego piłkę źle przyjął, dopadł do niej Nowak, który pierwszy ją zagrał i został kopnięty przez bramkarza. Mimo olbrzymich protestów sędzia nie zdecydował się na podyktowania rzutu karnego. Po upływie kwadransa Grzegorz Zasuń nie opanował wysokiej piłki, dopadł do niej skrzydłowy Pogoni i będąc już w polu karnym został sfaulowany przez Piotra Nowakowskiego. Sędzia tym razem wskazał na 11 metr a pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Hubert Maniak. Na domiar złego chwilę później z powodu urazu łydki boisko musiał opuścić Piotr Nowakowski. Od tego momentu gra Ospelu posypała się diametralnie. Pogoń przejęła inicjatywę i z zabójczą skutecznością punktowała przyjezdnych. W 31 minucie dwójkową akcję sfinalizował Hubert Maniak, który umieścił piłkę w siatce mimo rozpaczliwej interwencji Tomasza Dudka. Według opinii ławki rezerwowej usytuowanej idealnie na linii pola karnego, strzelec gola w momencie zagrania do niego piłki znajdował się na pozycji spalonej. Chorągiewka asystenta nie powędrowała jednak w górę i było 2:0. W 35 minucie kontrowersji już nie było. Do odbitej piłki na 25 metrze dopadł Papa Niang i potężnym uderzeniem w dalszy narożnik bramki podwyższył prowadzenie miejscowych. W końcówce Ospel był bliski swojego trafienia i to dwukrotnie. Najpierw po dograniu Dawida Bartosa bramkarz po niefortunnej interwencji mógł umieścić piłkę we własnej bramce. Ta zatańczyła na linii bramkowej i ponownie znalazła się w rękach bramkarza. A chwilę przed końcem indywidualną akcją popisał się Artur Musialski, w polu karnym uciekł obrońcą i uderzył z ostrego kąta. Piłka odbiła się tylko od słupka i opuściła pole gry. Do przerwy zatem było 3:0 dla Pogoni, choć na prawdę sytuacja na boisku na to nie wskazywała. Druga połowa rozpoczęła się od kolejnego trafienia miejscowych a powinna od ewidentnego rzutu karnego dla Ospelu. Jakub Nowak nawinął obrońcę i został ścięty z nóg. Gdy wszyscy, łącznie z zawodnikami Pogoni oczekiwali na gwizdek, ten nie zabrzmiał. Ospel ruszył do protestów a Pogoń do kontrataku. W efekcie w idealnej sytuacji nie pomylił się Roman Antos i było 4:0. Te fatalne decyzje arbitra kompletnie załamały zawodników Ospelu co skrzętnie i bez litości wykorzystała Pogoń. W 51 minucie kolejną sytuację sam na sam na gola zamienił Hubert Maniak a 4 minuty później po raz czwarty tego dnia umieścił piłkę w bramce, podwyższając prowadzenie na 6:0. Na domiar złego swój fatalny występ kolejną kompromitującą sytuacją podkreślił sędzia główny. Kamil Dąbrowski mający już na swoim koncie żółtą kartkę, przy linii boiska ostrym faulem przerwał szarżę Artura Musialskiego. Sędzia grę przerwał i po chwili zawahania wyciągnął żółtą kartkę lecz zgubił się, nie wiedząc komu ją pokazać. W efekcie po chwili przerwy i namysłów nie ukarał obrońcy drugim kartonikiem. Pogoń przez ostatnie pół godziny spuściła już z tonu. Szansę na honorowe trafienie miał Jakub Nowak lecz piłka po jego strzale zatrzymała się tylko na poprzeczce bramki. A w 71 minucie po kolejnym dobrym wyłożeniu piłki przez partnera do pustaka trafił Karol Mazur, ustalając tym samym wynik spotkania na 7:0. W ostatnim kwadransie już niewiele się działo na boisku i mecz zakończył się takim a nie innym rezultatem.

H. Maniak x4, P. Niang, R. Antos, K. Mazur

OSPEL: T. Dudek - R. Gacek, P. Nowakowski (J. Nowakowski), K. Słowikowski, G. Zasuń (K. Karczewski) - Ł. Grabowski (M. Koniec), D. Ziaja, A. Nowakowski (M. Dylewski), A. Musialski - J. Nowak, D. Bartos