26

04-2024

Ospel Wierbka - Wielmożanka Wielmoża 7:0 (5:0)

• autor: demsi187, 2018-05-07 21:54

Wysokim rezultatem zakończyło się spotkanie XXIII Kolejki olkuskiej A Klasy, w którym Ospel Wierbka rozbił 7:0 (5:0) Wielmożankę Wielmoża. Hat-tricka ustrzelił Jakub Nowak, dwukrotnie bramkarza pokonywał Dawid Bartos a po jednym trafieniu dołożyli Paweł Tkacz oraz Kamil Ziaja.

Goście do spotkania przystąpili w ledwie dziewięcioosobowym składzie. Mając przewagę dwóch graczy Ospel szybko załatwił sprawę. Po nieco ponad 60 sekundach od rozpoczęcia spotkania Dawid Bartos skorzystał z dogrania Artura Musialskiego i spokojnym uderzeniem napoczął rywala. 2 minuty później po dośrodkowaniu z narożnika boiska Artura Nowakowskiego jeden z obrońców nie trafił w piłkę. Dopadł do niej Dawid Bartos i mocnym uderzeniem zdobył swojego drugiego gola. Goście ledwie wznowili grę a w 5 minucie było już 3:0. Paweł Tkacz zamknął dośrodkowanie jednego z partnerów i ładnym uderzeniem z powietrza po długim rogu pokonał bezradnego bramkarza. Wysokie prowadzenie wprowadziło niepotrzebne rozluźnienie w szeregach Ospelu, co powinni wykorzystać rywale. Wielmożanka w krótkim odstępie czasu stworzyła aż trzy dogodne sytuacje strzeleckie. Dwa uderzenia w nieznacznej odległości mijały słupek bramki a przy trzecim uderzeniu musiał wykazać się Tomasz Dudek. Ospel szybko jednak opanował sytuację. W 19 minucie Kamil Ziaja odzyskał futbolówkę, przedarł się przez obrońców i lobując pokonał wychodzącego bramkarza Wielmożanki. A w 23 minucie do siatki trafił po raz pierwszy tego dnia Jakub Nowak, umieszczając piłkę w pustej bramce. W kolejnych minutach rozpoczął się festiwal marnowania znakomitych okazji, który na dobrą sprawę trwał już do końca spotkania. Najlepsze z nich zmarnował Dawid Bartos, który dwukrotnie przestrzelił w 100% sytuacjach. Świetną okazję zmarnował też Marcel Koniec, który na boisku zameldował się już po 25 minutach zastępując doznającego urazu Pawła Tkacza. Po pierwszej połowie było więc 5:0 dla gospodarzy. Druga połowa rozpoczęła się od świetnej okazji dla Wielmożanki. W zamieszaniu w polu karnym strzał jednego z zawodników zatrzymał się na poprzeczce bramki. Odpowiedź Ospelu była natychmiastowa. W kolejnej akcji piłkę w bramce umieścił Jakub Nowak a 10 minut później ten sam zawodnik skompletował hat-tricka, trafiając do pustej bramki po świetnym dograniu Radosława Gacka. Ostatnie pół godziny to marnowane raz za razem sytuacje do podwyższenia rezultatu. Nie sposób zliczyć ile i kto marnował te okazje bowiem było ich bardzo wiele. Ospel okazał się bardzo łaskawy dla zasługującej na mimo wszystko wielkie uznanie Wielmożanki, która mimo coraz bardziej ubywających sił nie poddała się do ostatniego gwizdka arbitra. A za swoją walkę mogła zostać nagrodzona w niemalże ostatniej akcji meczu. Goście otrzymali rzut wolny tuż przed polem karnym lecz po uderzeniu piłki Tomasz Dudek nie musiał interweniować. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

D. Bartos x2, P. Tkacz, K. Ziaja, J. Nowak x3

OSPEL: T. Dudek - R. Gacek, P. Nowakowski (K. Mrózek), K. Słowikowski, P. Lis - P. Tkacz (M. Koniec), K. Ziaja (D. Ziaja), A. Nowakowski (K. Karczewski), A. Musialski - J. Nowak, D. Bartos

N 17:00 Promień Przeginia - Unia Jaroszowiec 4:1

W meczu rozegranym awansem, druga drużyna Ospelu Wierbka bezbramkowo zremisowała z liderem rozgrywek, Błyskiem Zederman.

Ospel II Wierbka - Błysk Zederman 0:0

OSPEL II:  R. Hordyn - G. Zasuń, D. Janus, M. Lelątko, D. Osuszek - G. Dylewski, J. Nowakowski, R. Dylewski, M. Dylewski,  M. Płatek - D. Kapek