03

04-2024

Ospel Wierbka - Piliczanka II Pilica 2:1 (1:0)

• autor: demsi187, 2017-11-20 15:38

W meczu XV kolejki olkuskiej A Klasy Ospel Wierbka w gminnych Derbach pokonał Piliczankę Pilica 2:1 (1:0). Ospel wyszedł na prowadzenie po samobójczym uderzeniu Michała Kalamata. Tuż po zmianie stron prowadzenie podwyższył Dawid Bartos natomiast w końcówce wynik ustalił Karol Jajkiewicz.

Piliczanka zgodnie z przewidywaniami wystąpiła w składzie złożonym niemal w całości z drużyny występującej w Lidze Okręgowej. Mimo to mecz świetnie rozpoczął się dla podopiecznych Kamila Ziai. Piłkę z narożnika boiska zacentrował Przemysław Lis a o wielkim pechu mógł mówić Michał Kalamat, po którego samobójczym uderzeniu było 1:0 dla gospodarzy. Po kwadransie gry z powodu urazu boisko musiał opuścić asystujący przy golu Lis. W jego miejsce pojawił się Radosław Gacek. Zmiana ta nie miała znaczącego wpływu na postawę Ospelu, który był lepszą drużyną. Kilka minut później mogło być 2:0 dla gospodarzy i po raz kolejny po centrze z narożnika boiska. Uderzenie głową Dawida Bartosa o centymetry minęło słupek bramki. Piliczanka praktycznie przez całą pierwszą połowę nie zagroziła bramce strzeżonej przez Tomasza Dudka. Ten tylko raz został zmuszony do wysiłku, kiedy to w ostatniej chwili zdołał uprzedzić faulującego go Jakuba Nowaka. A tuż przed zmianą Ospel mógł po raz kolejny wykorzystać swoją mocną broń, czyli stały fragment gry. Tym razem po drugiej stronie boiska dogrywał Artur Nowakowski. Dawid Ziaja przedłużył tor lotu piłki a całość ofiarnym wślizgiem na dalszym słupku zamykał Dawid Bartos lecz po raz drugi chybił dosłownie o kilka centymetrów. Do przerwy jak najbardziej zasłużone prowadzenie Ospelu. Początek drugiej połowy był bardziej wyrównany. Jednak to Ospel w końcu dopiął swego. Kamil Ziaja z rzutu wolnego z okolic połowy boiska wstrzelił piłkę w pole karne a tam najsprytniej zachował się Dawid Bartos, który plecami pokonał bezradnego Michała Kowalskiego. Po godzinie gry przebudzili się przyjezdni. Dobrą robotę wykonywał wprowadzony do gry Karol Jajkiewicz. W 65 minucie to właśnie po jego dośrodkowaniu akcję na dalszym słupku zamykał Jakub Opiłka pokonując Dudka lecz sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej strzelca i gola nie uznał. Piliczanka atakowała z coraz większym animuszem i z każdą minutą coraz bardziej dominowała na boisku. Defensywa Ospelu przeżywała ciężkie chwile, jak chociażby wtedy, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale jednego z rywali piłkę sprzed linii bramkowej wybił Dawid Ziaja. W końcu piliczanie zdołali przełamać opór. Po składnej wymianie podań Piotr Stolarski dograł do Karola Jajkiewicza a ten będąc sam przed bramkarzem silnym uderzeniem po jego dłoniach zdobył gola kontaktowego. Gola, który zapowiadał ogromne emocje w końcówce. Stłamszony Ospel próbował wyprowadzać kontrataki lecz rajdy Artura Musialskiego zatrzymywały się na defensywie rywali. Emocje sięgnęły zenitu w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Wówczas po dośrodkowaniu z 5 metrów głową uderzał Stolarski, piłka po świetnej interwencji Dudka zatrzymała się na poprzeczce bramki a z dobitką pośpieszył Jajkiewicz, trafiając do siatki. Piliczanie z remisu cieszyli się przez ułamek sekundy bowiem sędzia liniowy po raz drugi dostrzegł pozycję spaloną i gol nie został uznany mimo ogromnych pretensji gości. Doliczony czas gry nie przyniósł już żadnej bramkowej okazji i Ospel mógł świętować pokonanie lokalnego rywala. Wciąż jednak nie wiadomo, na którym miejscu Ospel spędzi przerwę zimową bowiem Trzy Korony Żarnowiec, mające tyle samo punktów co Ospel mają do rozegrania jedno zaległe spotkanie. Tak czy inaczej będzie to 5 lub 6 miejsce ze stratą 8 punktów do lidera a 4 do drugiego miejsca. Wiosna zapowiada pasjonującą walkę o podium i oby Ospel do końca w niej uczestniczył.

M. Kalamat (sam), D. Bartos - K. Jajkiewicz

OSPEL: T. Dudek - K. Słowikowski, K. Ziaja, G. Dylewski, P. Nowakowski (J. Nowakowski) - P. Lis (R. Gacek), D. Ziaja, A. Nowakowski, A. Musialski - M. Koniec, D. Bartos

PILICZANKA II: M. Kowalski - B. Szczeklik, B. Janicki, J. Opiłka, M. Kalamat - J. Nowak (K. Capiga), N. Kurczek, K. Głąb, N. Słowikowski (P. Stolarski), Ł. Musialski (M. Węglarz) - D. Musialski (K. Jajkiewicz)