środa

Aktualności

Promień Przeginia - Ospel Wierbka 2:5 (0:3)

• autor: demsi187, 2017-11-12 19:18

W dniu 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, Ospel Wierbka pokonał w spotkaniu wyjazdowym Promień Przeginia 5:2 (3:0). Po dwie bramki zdobyli Marcel Koniec oraz Dawid Bartos a raz bramkarza rywali pokonał Radosław Gacek.

Od początku spotkania zarysowała się wyraźna przewaga gospodarzy. Promień prowadził grę i atakował lecz nie stworzył sobie tak na prawdę żadnej klarownej okazji do zdobycia gola. Najbliżej tego był po dośrodkowaniu w pole karne gdzie Izdebski był zupełnie niepilnowany lecz dośrodkowanie było minimalnie za wysokie i napastnik tylko musnął piłkę. Po kwadransie bycia w głębokiej defensywie Ospel zdołał oddalić grę od własnego pola karnego a w 22 minucie wyszedł na prowadzenie w kuriozalnych wręcz okolicznościach. Radosław Gacek dopadł do długiego zagrania, wpadł w pole karne i zagrał na przedpole bramki. Najpierw sytuację próbowało zażegnać dwóch stoperów Promienia, którzy zderzyli się ze sobą, do piłki będącej na linii bramkowej dopadł jeden z nich lecz przy próbie wybicia na strzelił stojącego Marcela Końca a piłka wtoczyła się do bramki. Odpowiedź gospodarzy mogła być natychmiastowa. Promień wykonywał rzut wolny z około 20 metrów ale uderzenie utkwiło w ustawionym murze. Po niespełna pół godzinie gry Dawid Bartos zainicjował szybki atak, uprzedził obrońcę, wbiegł z boku pola karnego i dograł do nabiegającego Radosława Gacka, który z najbliższej odległości wepchnął piłkę do bramki. Lekko zszokowany takim obrotem spraw Promień za wszelką cenę próbował jeszcze przed przerwą zdobyć bramkę kontaktową. Dwukrotnie ze strzałami rywali radził sobie jednak Tomasz Dudek. Co prawda przy drugiej interwencji serca zawodników Ospelu lekko zadrżały, lecz bramkarz dopadł do piłki tuż przez linią bramkową. Minutę przed końcem pierwszej części gry Ospel wyprowadził szybki kontratak. Dawid Bartos dograł na 20 metr do Marcela Końca, który nie zdołał ograć ostatniego obrońcy lecz będąc tyłem do bramki dał się mu sfaulować. Do rzutu wolnego podszedł Dawid Bartos uderzając idealnie nad murem, poza zasięgiem bramkarza i było 3:0. Przy takim też wyniku obie drużyny zeszły na przerwę. Druga połowa rozpoczęła się tak, jak się tego Ospel spodziewał czyli od zdecydowanych ataków Promienia. Ospel grał bardzo nerwowo i został za to ukarany. Błąd przy wyjściu do dośrodkowania popełnił Tomasz Dudek, który nie utrzymał piłki w rękach a z prezentu skorzystał Przemysław Izdebski, zdobywając chyba swojego najłatwiejszego gola w karierze. Dosłownie minutę później Promień mógł zdobyć gola kontaktowego lecz zdecydowanym wyjściem niebezpieczeństwo zażegnał Dudek. Z upływem czasu Ospel przetrwał napór gospodarzy i w 61 minucie w kapitalny sposób skontrował przeciwnika. Po wrzucie piłki z autu aktywny Radosław Gacek dograł do Marcela Końca, który będąc w polu karnym minął obrońcę, zakładając mu przy tym tzw "siatkę" i uderzył obok wychodzącego bramkarza, dając Ospelowi ponownie trzy bramkową przewagę. Gospodarze byli blisko szybkiej odpowiedzi kiedy to uderzenie zmierzające po ziemi tuż przy słupku bramki końcówkami palców zdołał przy pomocy słupka skierować poza linię bramkową interweniujący Dudek. W 70 minucie bramkarz Ospelu nie miał już jednak nic do powiedzenia. Do długiego zagrania dopadł Przemysław Żmuda i pięknym strzałem z pierwszej piłki tuż pod poprzeczkę bramki dał nadzieję swojej drużynie na odwrócenie losów spotkania. Nadzieje te rozwiane zostały na kwadrans przed końcem spotkania. Wprowadzony chwilę wcześniej Paweł Mrówka przeprowadził solowy rajd, ograł obrońcę i wyłożył piłkę na 16 metr do Dawida Bartosa, który w swoim stylu trafił niemalże w samo okienko bramki, ustalając tym samym wynik spotkania. Promień mimo niekorzystnego rezultatu do samego końca próbował zmniejszyć rozmiary porażki lecz dwukrotnie kapitalnymi wręcz interwencjami popisywał się Tomasz Dudek, w pełni rehabilitując się za błąd przy pierwszej bramce dla Promienia. Ostatecznie wynik spotkania nie uległ już zmianie i Ospel zwyciężył 5:2, zdobywając jakże cenne trzy punkty.

P. Izdebski, P. Żmuda - M. Koniec x2, R. Gacek, D. Bartos x2

OSPEL: T. Dudek - K. Słowikowski, K. Ziaja, J. Nowakowski, P. Lis - R. Gacek (A. Kyć), D. Ziaja, A. Nowakowski, A. Musialski (K. Mrózek) - M. Koniec (P. Mrówka), D. Bartos