piątek

Aktualności

Ospel Wierbka - Pogoń Miechów 3:1 (2:1)

• autor: demsi187, 2017-10-07 18:06

W meczu IX Kolejki olkuskiej A Klasy Ospel Wierbka pokonał Pogoń Miechów 3:1 (2:1), przerywając w końcu serię czterech spotkań z rzędu bez zwycięstwa. Pogoń wyszła na prowadzenie za sprawą trafienia Huberta Maniaka. Później trafiali już tylko zawodnicy Ospelu a mianowicie Dawid Ziaja, Kamil Ziaja, który na gola zamienił rzut karny i Grzegorz Dylewski.

Od samego początku Pogoń narzuciła swoje warunki gry. Ospel mimo, iż starał się nie pozostawać dłużny, to odstawał od przeciwnika. Dobra i szybka gra w środku pola zaowocowała w 9 minucie. Ospel prowadził swoją akcję jednak niedokładne podanie miało brzemienne w skutkach konsekwencje. Piłkę na środku boiska przejął jeden z rozgrywających i kapitalnym prostopadłym podaniem uruchomił Huberta Maniaka. Ten mając przed sobą tylko bramkarza spokojnym uderzeniem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Kilkanaście minut później mogło być 0:2, kiedy to Maniak wykorzystał dośrodkowanie partnera lecz jego strzał głową tylko musnął słupek bramki. Po 20 minutach w końcu Ospel doszedł do głosu. Z uderzeniem Dawida Bartosa bez trudu poradził sobie bramkarz gości. Po pół godzinie gry Ospel wykonywał rzut rożny. Dośrodkowanie z narożnika boiska wybili miechowianie. Piłka trafiła pod nogi Jarosława Nowakowskiego, który mocnym podaniem ponownie wprowadził ją w pole karne. Tam strzałem z pierwszej piłki pod poprzeczkę popisał się Dawid Ziaja, doprowadzając tym samym do remisu. Stracony gol trochę związał nogi Pogoni, która zaczęła się gubić w bardzo prostych sytuacjach. W konsekwencji 5 min później Ospel wykonywał wrzut z autu. Po wprowadzeniu piłki do gry Dawid Bartos przestawił jednego z obrońców a do piłki dopadł Dawid Ziaja, który zdołał uprzedzić rywala i w polu karnym został bezpardonowym atakiem powalony na murawę. Sędzia nie miał wyboru i wskazał na 11 metr. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Kamil Ziaja, wyprowadzając Ospel na prowadzenie. Końcówka pierwszej połowy rozgrywana w strugach ulewnego deszczu należała do Pogoni. Miechowianie zepchnęli Ospel głęboko na własną połowę i o mały włos nie doprowadzili do wyrównania. Jeden z zawodników oddał bardzo groźny strzał z dystansu lecz Tomasz Dudek poradził sobie z tym uderzeniem, broniąc piłkę zmierzającą tuż przy słupku bramki. Do przerwy zatem było 2:1 dla Ospelu. Na drugą połowę Ospel wyszedł ze świadomością odpierania ataków przyjezdnych. Ci jednak nie byli już tak dobrze dysponowani jak na początku pierwszej czy pod koniec tejże części gry. Piłka częściej znajdowała się w środkowej strefie boiska ale ciągle to miechowianie byli drużyną groźniejszą. W 65 minucie Pogoń przeprowadziła kapitalny kontratak. W efekcie sam na 10 metrze znalazł się zawodnik gości lecz uderzył niezbyt precyzyjnie i piłka nieznacznie minęła słupek bramki. Ospel w tej sytuacji mógł mówić o naprawdę dużym szczęściu. 10 minut później kolejna szybka akcja zakończyła się faulem zawodników Ospelu 20 metrów od własnej bramki. Do piłki podszedł Maniak lecz kapitalną robinsonadą popisał się Tomasz Dudek, z wielkim trudem przenosząc piłkę ponad poprzeczką bramki. Chwilę później znów zakotłowało się w polu karnym Ospelu lecz dobrze prowadzący te zawody arbiter słusznie dopatrzył się przewinienia napastnika na obrońcy Ospelu. Gdyby nie to to zawodnik gości znalazł się sam przed pustą bramką lecz i tak nie zdołał umieścić futbolówki w bramce. W końcu w 81 minucie Ospel wyprowadził zabójczy kontratak. Dawid Bartos otrzymał podanie na wolne pole, zwiódł obrońcę i dograł do wbiegającego z drugiej strony pola karnego Grzegorza Dylewskiego a ten kapitalnym lobem pokonał bramkarza Pogoni. Po tej sytuacji wyraźnie zeszło powietrze z przyjezdnych. A w samej końcówce to Ospel bliżej był kolejnego trafienia, niż Pogoń kontaktowej bramki. Minimalnie niecelnie po rzucie rożnym główkował Kamil Ziaja a rajd lewą stroną boiska Artura Musialskiego powstrzymał bramkarz, z wielkim trudem parując uderzenie. Po chwili sędzia zakończył spotkanie.

D. Ziaja, K. Ziaja (karny), G. Dylewski - H. Maniak

OSPEL: T. Dudek - G. Dylewski, K. Ziaja, K. Słowikowski, P. Nowakowski - J. Nowakowski (P. Mrówka), D. Ziaja, A. Nowakowski, A. Musialski - M. Koniec (D. Janus), D. Bartos