04

04-2024

Hetman Dłużec - Ospel Wierbka 0:1 (0:1)

• autor: demsi187, 2017-08-29 14:33

W meczu III Kolejki olkuskiej A Klasy Ospel Wierbka zainkasował komplet punktów, pokonując na boisku w Domaniewicach Hetmana Dłużec 1:0 (1:0). Gola na wagę zwycięstwa zdobył pod koniec pierwszej połowy spotkania Kamil Ziaja. Znakomicie spisała się też druga drużyna Ospelu Wierbka, która po golach Roberta i Michała Dylewskich, Damiana Osuszka, Pawła Mrówki i Damiana Janusa rozbiła 5:0 (4:0) drugą drużynę Hetmana Dłużec.

Od początku spotkania Ospel próbował przejąć inicjatywę i szybko strzelić bramkę. Potężna bomba z woleja Kamila Ziai przemknęła jednak obok słupka bramki. Hetman też groźnie odpowiadał dlatego od początku spotkanie było bardzo ciekawe. Gospodarze po kwadransie gry dwukrotnie mieli dogodne pozycje do oddania strzałów z rzutów wolnych lecz za każdym razem piłka utkwiła w ustawionym murze zawodników Ospelu. Goście zagrożenie stwarzali głównie po centrach z narożnika boiska lecz próby strzałów Dawida Bartosa nie trafiały w światło bramki. Z biegiem czasu przewagę w posiadaniu piłki osiągnął Ospel lecz nic z tego nie wynikało. Hetman także nie był w stanie stworzyć 100% okazji. W końcu w ok 40 minucie gry Artur Nowakowski zacentrował piłkę z rzutu rożnego. Jej tor lotu przedłużył na krótkim słupku Przemysław Lis a niepilnowany na 3 metrze od bramki Kamil Ziaja dostawił tylko głowę, pokonując bramkarza rywali. W końcówce przycisnęli jeszcze gospodarze lecz wynik nie uległ już zmianie. Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Hetmana. Były one jednak zbyt chaotyczne i po chwili Ospel opanował sytuację na tyle, że sam stworzył kilka świetnych szans do podwyższenia rezultatu. W 50 min Radosław Gacek znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem lecz próba jego przelobowania minęła bramkę. Kilka chwil później bardzo mocno z dystansu uderzył Dawid Bartos ale na posterunku był dobrze dysponowany goalkeeper miejscowych. Kilka minut później w dogodnej pozycji znalazł się Kamil Ziaja, który zdecydował się na oddanie strzału. I tym razem górą był jednak strażnik bramki Hetmana. Okazje te mogły się zemścić. W 70 minucie skrzydłowy Hetmana wpadł z piłką w pole karne a jego uderzenie nieznacznie minęło dalszy słupek bramki. W ostatnim kwadransie Hetman zepchnął Ospel na własną połowę. Szarże na bramkę skutecznie jednak były powstrzymywane przez defensywę Ospelu a gdy strzał leciał w światło bramki to ze spokojem radził sobie Tomasz Dudek, grający pierwszy raz w karierze na pozycji bramkarza. W ostatnich minutach raz za razem kotłowało się przed bramką Ospelu lecz ostatecznie ten dowiózł korzystny rezultat do ostatniego gwizdka arbitra.

K. Ziaja

OSPEL: T. Dudek - G. Dylewski (P. Mrówka), D. Ziaja, J. Nowakowski, K. Karczewski - R. Gacek, A. Nowakowski (M. Dylewski), A. Musialski, P. Lis - K. Ziaja, D. Bartos

Northstar Miechów - PAUZA

W meczu I Kolejki olkuskiej B Klasy (Grupa 1) rezerwy Ospelu Wierbka rozbiły na własnym boisku rezerwy Hetmana Dłużec 5:0 (4:0).

Ospel II Wierbka - Hetman II Dłużec 5:0 (4:0)

R. Dylewski, D. Osuszek, Paweł Mrówka, M. Dylewski, D. Janus (karny)

OSPEL II: T. Dudek - B. Osuszek, D. Janus, S. Osuszek, Piotr Mrówka - D. Osuszek, G. Dylewski (M. Kazior), M. Dylewski (G. Roch), R. Dylewski, K. Ibek - Paweł Mrówka (S. Zasada)