04

04-2024

Spartak Charsznica - Ospel Wierbka 2:2 (0:0)

• autor: demsi187, 2017-08-16 15:35

Na inaugurację sezonu 2017/2018 rozgrywek olkuskiej A Klasy Ospel Wierbka podzielił się punktami ze Spartakiem Charsznica. Mecz zakończył się rezultatem 2:2 (0:0) a obie bramki dla Ospelu zdobył Krystian Słowikowski.

Pierwsza połowa bardzo wyrównana. Obie drużyny stworzyły sobie po kilka bramkowych okazji. Pierwsi zaatakowali gospodarze lecz uderzenie po strzale głową przeleciało obok słupka. W odpowiedzi z 16 metrów uderzał Michał Dylewski lecz dobrą robinsonadą popisał się bramkarz miejscowych. Kolejną próbę Pawła Tkacza znów w dobrym stylu na rzut rożny sparował bramkarz Spartaka. W kolejnych minutach swoje okazje miał beniaminek z Charsznicy. W znakomitej sytuacji znalazł się Jakub Wolny lecz z 10 metrów uderzył obok słupka oraz Przemysław Gajewski, po którego uderzeniu z narożnika pola karnego efektowną paradą popisał się Leszek Ziaja. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się także Łukasz Cholewa lecz w ostatniej chwili powstrzymał go naprawiający swój błąd Dawid Ziaja. Ospel najbliżej objęcia prowadzenia był w ok 40 minucie. Dawid Bartos wygrał walkę o pozycję z rywalem i mając przed sobą tylko bramkarza uderzył minimalnie obok słupka. Na usprawiedliwienie trzeba powiedzieć, że snajper Ospelu uderzał z bardzo ostrego kąta. Po ciekawej pierwszej  połowie goli nie było. Druga połowa to już przewaga gospodarzy, którzy od początku wykazywali większą chęć na zdobycie gola. I dopięli swego w 50 minucie. Łukasz Cholewa wykorzystał złe ustawienie linii defensywnej i w sytuacji sam na sam spokojnym uderzeniem zdobył premierową bramkę w rozgrywkach A Klasy. W kolejnych minutach Spartak wydawał się być kontrolującym wydarzenia boiskowe. Ospel nie mógł poważniej zagrozić bramce przeciwnika a częściej do takowych sytuacji dochodzili Spartanie. Słaba skuteczność lub dobra dyspozycja bramkarza Ospelu sprawiały, że ciągle wynik konfrontacji pozostawał otwarty. Taki stan rzeczy utrzymywał się do 75 minuty spotkania. Wtedy to błąd Dawida Ziai wykorzystał Łukasz Cholewa i w sytuacji sam na sam efektownym lobem pokonał wychodzącego z bramki Leszka Ziaję. Kibicom gospodarzy sprawa rozstrzygnięcia wyniku wydawała się przesądzona. Jednak Ospel nie złożył broni i walczył do końca. Impuls do ataku dał wprowadzony z ławki Robert Hordyn. W 80 minucie jego szarżę faulem 25 metrów od bramki powstrzymał jeden z obrońców. Do piłki podszedł Krystian Słowikowski i mocnym uderzeniem w środek bramki zaskoczył bramkarza. Gol kontaktowy dodał wiatru w żagle Ospelowi, który atakował zwiększonym nakładem sił. W 86 minucie Ospel nadział się na kontratak miejscowych. Marcin Pypno przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem. Piłka trafiła ponownie pod jego nogi a ten uderzył obok interweniującego bramkarza jednak na linii bramkowej piłkę głową zdołał wybić Dawid Ziaja. Następnie po dalekim wybiciu piłka przy linii bocznej trafiła do Roberta Hordyna, ten odegrał ją do Dawida Bartosa, który z kolei spostrzegł lepiej ustawionego Krystiana Słowikowskiego. Obrońca Ospelu długo nie zastanawiając się huknął w dalszy narożnik bramki, doprowadzając tym samym do wyrównania. Ostatnie słowo w tej szalonej końcówce spotkania mogło należeć do Spartaka. W 90 minucie, w olbrzymim zamieszaniu na przedpolu bramki sędzia dopatrzył się zagrania ręką przez jednego z obrońców i po długich konsultacjach z sędzią asystentem podyktował rzut karny dla miejscowych. Bohaterem spotkania mógł zostać Łukasz Cholewa lecz z 11 metrów uderzył wysoko ponad poprzeczką bramki. Po chwili sędzia zakończył zawody.

Ł. Cholewa x2 - K. Słowikowski x2

OSPEL: L. Ziaja - K. Karczewski, D. Ziaja, K. Słowikowski, T. Dudek - R. Gacek, A. Musialski, A. Nowakowski, M. Dylewski (M. Koniec), P. Tkacz (R. Hordyn) - D. Bartos

Trzy Korony Żarnowiec - PAUZA

W rozegranym tego samego dnia meczu sparingowym druga drużyna Ospelu Wierbka pokonała Błyskawicę Kolbark 6:2 (3:2)

Ospel II Wierbka - Błyskawica Kolbrak 6:2 (3:2)

K. Ziaja, R. Dylewski, K. Ibek, R. Hordyn, S. Zasada, P. Mrówka

OSPEL II: R. Hordyn - P. Lis, D. Janus, S. Osuszek, Piotr Mrówka - Paweł Mrówka, K. Ziaja, M. Jurczak, M. Dylewski, K. Ibek - R. Dylewski

Grali także: P. Krupa, M. Duch, S. Zasada, D. Osuszek, G. Dylewski