04

04-2024

Laskowianka Laski - Ospel Wierbka 1:7 (0:2)

• autor: demsi187, 2017-06-14 12:19

W meczu XXIX Kolejki olkuskiej A Klasy Ospel Wierbka rozgromił na boisku przeciwnika Laskowiankę Laski 7:1 (2:0). Po dwa trafienia zapisali na swoim koncie Dawid Bartos oraz Marcel Koniec. Ponadto bramkarza rywali pokonywali Michał Dylewski, Tomasz Dudek oraz Przemysław Lis.

Początek spotkania pod dyktando Ospelu lecz w kluczowych momentach pod bramką przeciwnika brakowało trochę dokładności i cierpliwości. Mimo to Ospel dość szybko napoczął przeciwnika. W 8 minucie Kamil Ziaja z konieczności będący bramkarzem dalekim wykopem uruchomił Dawida Bartosa. Ten przyjęciem zwiódł rywala i będąc już w polu karnym został przez niego powalony na ziemię. Sędzia bez chwili zawahania wskazał na punkt oddalony od bramki o 11 metrów a sam poszkodowany pewnym uderzeniem wymierzył sprawiedliwość. Po objęciu prowadzenia goście nie zwalniali tempa, dążąc do kolejnych trafień. Z biegiem upływu czasu gra stała się bardziej wyrównana i Laskowianka kilkoma próbami zmusiła obronę Ospelu do interwencji, głównie po dośrodkowaniach z narożnika boiska. A raz nawet stworzyła sobie dogodną okazję do wyrównania lecz w zamieszaniu na przedpolu bramki ostatecznie sytuację wyjaśnił jeden z obrońców. Końcówka pierwszej połowy ponownie należała do Ospelu. W 38 minucie kapitalną dwójkową wymianę podań miedzy Michałem Dylewskim i Dawidem Bartosem zakończył strzał do siatki tego pierwszego. W samej końcówce kolejną bramkę mógł dołożyć Dawid Bartos lecz z bliska nie trafił do bramki. W przerwie lekko kontuzjowanego Artura Nowakowskiego zastąpił powracający po kilku spotkaniach przerwy Marcel Koniec. I już w 5 minucie od zameldowania się na placu podwyższył prowadzenie. Idealnym podaniem obsłużył go Dawid Bartos a ten minął bramkarza i uderzył do pustej bramki. Sytuację próbował jeszcze ratować powracający obrońca lecz nie zdołał wybić futbolówki z bramki. Ospel mający bezpieczną przewagę był coraz bardziej rozochocony. W efekcie w 64 minucie po dośrodkowaniu Krystiana Słowikowskiego akcję na dalszym słupku zamknął Tomasz Dudek, trafiając głową z bliskiej odległości. Wysokie prowadzenie uśpiło czujność linii defensywnej, co skrzętnie wykorzystał 2 minuty później Mateusz Zaworski, który strzałem głową pokonał Kamila Ziaję. W kolejnych minutach gra stała się nieco szarpana. W zawodnikach Ospelu widać było sportową złość po chwili dekoncentracji. I w samej końcówce goście wręcz rozstrzelali bezradnego rywala. W 74 minucie szarżujący Radosław Gacek został nieprzepisowo powstrzymany przez obrońcę a że cała sytuacja miała miejsce już w polu karnym, to sędzia podyktował rzut karny. Do piłki po raz drugi podszedł Dawid Bartos i co prawda z jego uderzeniem poradził sobie bramkarz miejscowych lecz przy dobitce był już bezradny. W 79 minucie obrońcy Laskowianki próbowali zastawić pułapkę ofsajdową na Dawid Bartosa lecz bez powodzenia. A najlepszy snajper Ospelu do drugiego gola dołożył drugą asystę, wykładając jeszcze piłkę do pustej bramki Marcelowi Końcowi, który dopełnił formalności. W 88 minucie wynik spotkania ustalił Przemysław Lis, trafiając z kilku metrów po dograniu z boku boiska Marcela Końca. Ostatecznie Ospel Wierbka rozbił zdegradowaną już Laskowiankę Laski 7:1.

M. Zaworski - D. Bartos x2, M. Dylewski, M. Koniec x2, T. Dudek, P. Lis

OSPEL: K. Ziaja - K. Słowikowski, B. Szwaja, P. Lis, P. Nowakowski - R. Gacek, D. Ziaja, A. Nowakowski (M. Koniec), T. Dudek (P. Mrówka) - M. Dylewski (G. Dylewski) - D. Bartos