04

04-2024

Ospel Wierbka - Olimpia Łobzów 6:0 (4:0)

• autor: demsi187, 2017-06-05 15:42

Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze Ospelu Wierbka, którzy w meczu XXVIII Kolejki olkuskiej A Klasy rozbili na własnym boisku Olimpię Łobzów 6:0 (4:0). Dwie bramki zdobył Kamil Ziaja a po jednej dołożyli Przemysław Lis, Dawid Bartos, Tomasz Dudek oraz Artur Nowakowski.

Mecz świetnie rozpoczął się dla Ospelu. W 5 minucie piłkę z lewej strony boiska tuż przed bramką otrzymał Radosław Gacek. Zmuszony jednak do pojedynku z obrońcą nie zdecydował się na uderzenie lecz wyłożył piłkę do nabiegającego Przemysława Lisa, który uderzeniem z bliska otworzył wynik spotkania. 2 minuty później Artur Nowakowski zacentrował piłkę z narożnika boiska wprost na głowę do zamykającego akcję na dalszym słupku Kamila Ziai i Ospel prowadził już 2:0. W kolejnych minutach inicjatywę przejęli przyjezdni. Dwukrotnie stworzyli sobie znakomite okazje do zdobycia gola po akcjach Dawida Trólki, który przedzierał się w pole karne i wykładał piłkę do partnerów. Za pierwszym razem piłkę niemal z pustej bramki odbił na rzut rożny jeden z obrońców a po chwili ofiarną interwencją popisał się Piotr Nowakowski, w ostatniej chwili blokując uderzenie rywala. Ospel mógł mówić o sporym szczęściu a w 23 minucie zadał kolejny cios. Do długiej piłki wystartował z własnej połowy Tomasz Dudek. Obrońcy liczyli na wyjście bramkarza, ten pozostał jednak we własnym polu karnym a z niezdecydowania rywali skorzystał skrzydłowy Ospelu, który dopadł do piłki tuż przed polem karnym i mając przed sobą tylko strażnika bramki, wyłożył ją jeszcze do podążającego za akcją Dawida Bartosa a ten spokojnie podwyższył prowadzenie. Po kilku minutach gra nieco się zaostrzyła. Ospel delikatnymi przewinieniami wybijał bardzo skutecznie z rytmu poirytowanych łobzowian. Ci zajęli się głównie pretensjami do arbitra a i sami zaczęli grać na faul, łapiąc kilka żółtych kartek. Taki przebieg gry wyraźne pasował gospodarzom, którzy mogli kontrolować boiskowe wydarzenia. A w 35 minucie dołożyli kolejne trafienie. W zamieszaniu na przedpolu bramki najprzytomniej zachował się Tomasz Dudek, trafiając głową z kilku metrów ponad rękami interweniującego bramkarza. Od tego momentu gra wyraźnie się uspokoiła a do przerwy nie działo się już nic wartego odnotowania. Druga połowa rozpoczęła się od ataków nieco zrezygnowanych już gości. W 50 minucie sędzia główny uznał, że piłkę ręką we własnym polu karnym dotknął Krystian Słowikowski i wskazał na "wapno". Jednak w efekcie protestów zawodników gospodarzy i konsultacji z sędzią asystentem wycofał się z tej decyzji, dzięki czemu uniknął dużego błędu. W 52 minucie Ospel wywalczył rzut rożny. Zagraną piłkę zdołał przedłużyć Dawid Bartos a stojący kilka metrów dalej Kamil Ziaja po raz drugi tego dnia pokonał głową bramkarza gości. Prowadzenie 5:0 tak na dobrą sprawę zamknęło już to spotkanie mimo stosunkowo wczesnej fazy gry. Ospel skupił się bardziej na grze w defensywie, natomiast Olimpia, mimo że wyraźnie uszło z niej powietrze, próbowała zagrażać bramce przeciwnika. Lecz tego dna napastnicy nie mieli zbyt dobrze nastawionych celowników. Co prawda Olimpia oddała kilka uderzeń na bramkę, lecz wszystkie w dużej odległości mijały bramkę Ospelu. Postawę gości w ofensywie zobrazowała akcja z 70 minuty. Olimpia otrzymała prezent od Ospelu w postaci rzutu wolnego pośredniego w narożniku pola bramkowego. Gdy zawodnicy gospodarzy ustawiali się do obrony uderzenia, przeciwnicy sprytnie szybko wznowili grę. Piłkę na 10 metrze otrzymał Dariusz Petlic lecz mając przed sobą niemalże pustą bramkę uderzył mocno ale i bardzo niecelnie. W odpowiedzi blisko podwyższenia rezultatu był Maksymilian Kazior, lecz jego uderzenie "szczupakiem" powędrowało obok bramki. Ostatnie minuty to już wyczekiwanie obu drużyn na końcowy gwizdek arbitra. Zawodnicy Olimpii podawali sobie piłkę między obroną a bramkarzem, ten zaatakowany przez przeciwnika zbyt krótko wybił piłkę a na 35 metrze dopadł do niej Artur Nowakowski i niewiele myśląc uderzył, lobując przy tym zbyt wysoko ustawionego bramkarza i tym samym ustalając wynik spotkania na 6:0. Po krótkiej chwili sędzia zakończył spotkanie.

P. Lis, K. Ziaja x2, D. Bartos, T. Dudek, A. Nowakowski

OSPEL: L. Ziaja - P. Lis, K. Ziaja, K. Słowikowski, P. Nowakowski - D. Ziaja - R. Gacek (B. Osuszek), A. Nowakowski, M. Dylewski (J. Nowakowski), T. Dudek (M. Kazior) - D. Bartos (R. Hordyn)

XVIII KOLEJKA (3/4.06.2017):

N 16:00 Prądnik Sułoszowa - Błysk Zederman 4:0
S 17:00 Unia Jaroszowiec - Wielmożanka Wielmoża WALKOWER (brak gości)
N 16:00 Legion Bydlin - Promień Przeginia 5:4
N 18:00 Piliczanka II Pilica - Strumyk Zarzecze WALKOWER (brak gości)
N 16:00 Trzy Korony Żarnowiec - Przebój II Wolbrom 6:1
S 11:00 Ospel Wierbka - Olimpia Łobzów 6:0
N 18:00 Strażak Przybysławice - Laskowianka Laski WALKOWER (goście zrezygnowali z gry)