04

04-2024

Ospel Wierbka - Trzy Korony Żarnowiec 0:1 (0:0)

• autor: demsi187, 2017-05-25 15:13

W meczu XXVI Kolejki olkuskiej A Klasy Ospel Wierbka uległ na własnym boisku Trzem Koronom Żarnowiec 0:1 (0:0). Dla Ospelu była to pierwsza porażka w domowym spotkaniu od III Kolejki.

Ospel wobec absencji kilku zawodników przystąpił do spotkania w mocno eksperymentalnym ustawieniu. Od samego początku inicjatywa należała do Trzech Koron, które zepchnęły Ospel do głębokiej defensywy. Goście raz za razem znajdowali się blisko pola karnego bronionego przez gospodarzy lecz ci bronili się bardzo mądrze a czasami i szczęśliwie. Tak było chociażby w sytuacji, w której znalazł się Konrad Karoń. Po dograniu z boku boiska przez Grzegorza Jarosa napastnik Trzech Koron znalazł się sam na 7 metrze lecz mając praktycznie całą wolną bramkę, trafił w zewnętrzną stronę słupka bramki. Goście często uderzali lecz tak na prawdę uderzenia ta nie miały prawa zaskoczyć dobrze dysponowanego Leszka Ziaję. Po drugiej stronie boiska groźny, lecz niecelny strzał z dystansu oddał Przemysław Lis. Do przerwy mimo dużej przewagi Trzech Koron utrzymywał się bezbramkowy remis. Druga połowa niewiele różniła się od pierwszej. Ciągle bardzo dużą inicjatywę posiadały Trzy Korony i raz za razem ostrzeliwali bramkę. Żadna z prób nie przynosiła jednak spodziewanego efektu. Strzały albo trafiały do rąk bramkarza albo były niecelne. Tak było do ok. 68 minuty. Po długim wrzucie piłki z autu piłkę głową z własnego pola karnego wyekspediował Kamil Ziaja, ta trafiła jednak pod nogi zawodnika gości, który z powrotem wstrzelił ją w pole karne. Tam jej lot lekko zmienił Grzegorz Kur i zrobił to tak szczęśliwie, że piłka mimo ogromnego tłoku na przedpolu bramki znalazła do niej drogę. Mimo straty gola Ospel dalej kurczowo cię bronił, nie tworząc żadnego zagrożenia. A Trzy Korony raz za razem atakowały, dążąc do drugiego trafienia. W końcu w ostatnich minutach Ospel zaryzykował i podszedł wyżej. W efekcie w 90 minucie był bardzo bliski gola dającego mu punkt. Kapitalne uderzenie z dystansu Michała Dylewskiego z wielkim trudem za rzut rożny sparował Michał Goncerz. Był to chyba jedyny celny strzał Ospelu w tym meczu i o mały włos nie zapewnił by mu punktu. Tak się jednak nie stało i zasłużone trzy punkty pojechały do Żarnowca.

G. Kur

OSPEL: L. Ziaja - K. Słowikowski, K. Ziaja, G. Dylewski (M. Kazior), A. Kyć (M. Dylewski) - R. Gacek, D. Ziaja, P. Lis, T. Dudek - A. Nowakowski (B. Osuszek) - P. Nowakowski