03

04-2024

Ospel Wierbka - Legion Bydlin 4:3 (1:2)

• autor: demsi187, 2017-04-15 14:47

Wesołe Święta Wielkanocne sprawili sobie i swoim sympatykom piłkarze Ospelu Wierbka, którzy w meczu XX Kolejki olkuskiej A Klasy pokonali na własnym boisku Legion Bydlin 4:3 (1:2). Dwie bramki dla Ospelu zdobył Dawid Bartos a po razie do siatki przeciwnika trafiali Radosław Gacek i Kamil Ziaja. Gospodarze mimo iż przegrywali 1:3 zdołali się podnieść a zwycięską bramkę zdobyli już w doliczonym czasie gry.

Mecz jeszcze na dobre się nie rozpoczął a po 2 minutach Ospel wyszedł na prowadzenie. Dawid Bartos uciekł pilnującym go rywalom i w sytuacji sam na sam nie dał szans interweniującemu bramkarzowi i przełamał tym samym serię 496 minut bez zdobytego gola w lidze prze Ospel. Po objęciu prowadzenia Legion szybko zepchnął gospodarzy do defensywy, którym w pierwszym kwadransie dopisywało szczęście. Legion stworzył dwie dogodne szanse do wyrównania. Przy pierwszej próbie Leszek Ziaja zatrzymał z wielkim trudem strzał głową Krzysztofa Osowskiego, którego też przy próbie dobitki powstrzymał Kamil Ziaja. Chwilę później w wielkim zamieszaniu piłka po uderzeniu jednego z gości odbiła się od słupka, przeleciała wzdłuż linii bramkowej, odbiła się od drugiego słupka i wyszła w pole gry. W końcu w 16 minucie to szczęście odwróciło się od gospodarzy. Po dośrodkowaniu z bocznych rejonów boiska akcję na dalszym słupku strzałem głową zamknął jeden z zawodników Legionu i było 1:1. Kolejne minuty to w dalszym ciągu przewaga Legionu, który w 26 minucie dopiął swego. Szybka akcja zakończyła się dobrym dograniem do Osowskiego, który z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam, czym dał swojej drużynie prowadzenie. Po stracie gola Ospel zdołał przejąc inicjatywę, lecz w swoich próbach był zbyt niedokładny i czasami zbyt szybko próbował doprowadzić do wyrównania. Legion mógł też przynajmniej raz zabójczo skontrować, na szczęście dla gospodarzy nieskutecznie. Do przerwy zatem goście prowadzili 2:1. Druga połowa rozpoczęła się od zachowawczej gry obu ekip. W końcu w 55 minucie Legion zadał trzeci i jak się mogło wydawać decydujący cios. Błąd obrońcy, który nie trafił w piłkę wykorzystał Krzysztof Osowski lobując piękną podcinką wysuniętego zbyt daleko Leszka Ziaję. Ospel odgryzł się bardzo szybko bowiem po 2 minutach. Piłkę dośrodkowaną przez Krystiana Słowikowskiego głową na 7 metr zgrał Dawid Bartos a mocnym strzałem do siatki skierował ją Radosław Gacek. Po chwili soczysty ale i minimalnie niecelny strzał oddał Dawid Ziaja. Kilka minut później ten sam zawodnik był bliski szczęścia kiedy to zmienił tor lotu piłki po uderzeniu Piotra Nowakowskiego lecz na posterunku był dobrze spisujący się bramkarz miejscowych. Legion miał też swoje szanse żeby "zabić" ten mecz. Dwukrotnie świetnymi interwencjami popisał się Leszek Ziaja broniąc uderzenie z rzutu wolnego oraz wyciągając wydawało by się nieuchronnie zmierzającą piłkę w samo okienko bramki. Dobra gra Ospelu zaowocowała golami w końcówce spotkania. W 87 minucie do wyrównania po uderzeniu głową doprowadził Kamil Ziaja. Gdy wydawało się, że mecz ostatecznie zakończy się podziałem punktów, w doliczonym już czasie gry Ospel zadał cios zapewniający mu komplet punktów. Prawą stroną boiska pomknął Radosław Gacek, wyprzedził dwóch defensorów i będąc na polu karnym wyłożył piłkę na 7 metr do Dawida Bartosa, który pewnym uderzeniem tuż przy słupku zapewnił swojej drużynie Wesołe Święta i przynajmniej na chwilę oddalił Ospel od strefy drużyn będących w bezpośrednim zagrożeniu spadku z A Klasy. Legion zdołał jeszcze przeprowadzić jedną akcję lecz uderzenie z dystansu powędrowało obok słupka a po wznowieniu gry sędzia zakończył spotkanie.

D. Bartos x2, R. Gacek, K. Ziaja - ???, K. Osowski x2

OSPEL: L. Ziaja - T. Dudek (S. Osuszek), K. Ziaja, K. Słowikowski, P. Nowakowski - R. Gacek, D. Ziaja, A. Nowakowski (A. Kyć), P. Lis - M. Koniec, D. Bartos