04

04-2024

Piliczanka II Pilica - Ospel Wierbka 2:0 (2:0)

• autor: demsi187, 2017-04-10 16:38

Bolesną porażkę ponieśli piłkarze Ospelu Wierbka, którzy w meczu XIX Kolejki olkuskiej A Klasy ulegli w derbowym pojedynku Piliczance II Pilica 0:2 (0:2). Wynik spotkania został ustalony w pierwszych 45 minutach.

Początek spotkania to przewaga Ospelu, który pierwszy poważniej zagroził bramce przeciwnika. Potężną bombą z dystansu popisał się Przemysław Lis lecz piłka trafiła tylko w poprzeczkę bramki. W 10 minucie co nie udało się Lisowi udało się... Pawłowi Kaziorowi. Zawodnik Piliczanki dopadł na 30 metrze do piłki i huknął w samo okienko bramki. To był gol z cyklu stadiony świata. W odpowiedzi bliski wyrównania był Kamil Ziaja, po którego uderzeniu głową piłka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki. W 20 minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Marcel Koniec lecz z jego uderzeniem z wielkim trudem poradził sobie Michał Kowalski, parując uderzenie na rzut rożny. Kwadrans później Ospel wykonywał rzut wolny na połowie przeciwnika. W zamieszaniu na przedpolu bramki ostatecznie piłka trafiła pod nogi jednego z obrońców, który dalekim wybiciem uruchomił, jak się później okazało, zabójczą kontrę. Piłkę przejął Sebastian Piętosa i uruchomił biegnącego lewą strona boiska Jakuba Nowaka. Tor lotu piłki na 17 metrze przeciął powracający Radosław Gacek lecz zrobił to tak niefortunnie, że zaskoczył wychodzącego Leszka Ziaję, który nie zdołał dopaść do piłki przed linią bramkową. Sytuacja ta mocno podcięła skrzydła Ospelowi, który już do końca pierwszej połowy nie był w stanie się otrząsnąć. W drugiej połowie obserwowaliśmy dużo derbowej walki. Mądrze broniąca się Piliczanka kontrowała próbujących odrobić straty zawodników gości. W 57 minucie po jednej z akcji Jakub Nowak znalazł się sam przed bramkarzem lecz fatalnie przestrzelił. Minutę później w kopaninie na 16 metrze najlepiej odnalazł się Damian Musialski, do którego trafiła piłka i znalazł się w sytuacji sam na sam. 5 metrów przed bramką zderzył się z interweniującym bramkarzem a sędzia wskazał na rzut karny. W czasie, gdy obu zawodnikom udzielana była pomoc, zawodnik Piliczanki zaczął obrażać zawodnika Ospelu, w efekcie czego został ukarany czerwoną kartką. Po chwili do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Jakub Nowak lecz uderzył w środek bramki i piłkę nogami odbił Leszek Ziaja. Mimo liczebnej przewagi w drugim już z rzędu spotkaniu Ospel nie był w stanie wykreować chociażby jednej 100% sytuacji do zdobycia gola. Najbliżej tego był na kwadrans przed końcem, kiedy to piłka trafiła pod nogi Radosława Gacka lecz skrzydłowy Ospelu zamiast uderzać, zdecydował się na drybling po czym próbował wymusić rzut karny, za co został ukarany żółtą kartką. W ostatnim kwadransie gospodarze zaczęli grać bardzo ostro, dostali za to co prawda kilka żółtych kartek lecz skutecznie studzili zapały zawodników z Wierbki, dążąc do celu. Po 95 minutach walki ostatecznie lepsza okazała się Piliczanka II Pilica, dowożąc do końca wynik z pierwszej połowy spotkania.

P. Kazior, R. Gacek (sam)

OSPEL: L. Ziaja - K. Karczewski (W. Zdeb), D. Ziaja, B. Szwaja, K. Słowikowski - R. Gacek, A. Nowakowski, K. Ziaja, P. Lis (A. Kyć) - M. Koniec (T. Dudek), D. Bartos