25

04-2024

Centuria Chechło - Ospel Wierbka 2:0 (2:0)

• autor: demsi187, 2017-03-28 15:56

W meczu XVII Kolejki olkuskiej A Klasy Ospel Wierbka uległ w spotkaniu wyjazdowym Centurii Chechło 0:2 (0:2). Wszystko co najważniejsze w tym spotkaniu stało się w pierwszych 10 minutach, w których Centuria wyszła na dwubramkowe prowadzenie i nie oddała już go do samego końca.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla Ospelu, bowiem już po minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Dawid Ziaja źle wybił futbolówkę, ta spadła pod nogi Macieja Grzanki i było 1:0. W odpowiedzi pod własną bramką źle zachował się bramkarz Centurii, który o mały włos nie stracił by piłki na rzecz Pawła Tkacza. Ospel jeszcze nie otrząsnął się po starcie pierwszej bramki a chwilę później już dostał drugą. Jeden z zawodników Centurii przebiegł nieatakowany przez nikogo całą połowę boiska i dograł ja do Mateusza Kopcia, który precyzyjnym uderzeniem z 17 metrów podwyższył rezultat. Kolejne minuty to ciągłe ataki gospodarzy. Bliski szczęścia był Norbert Jezuita, po którego uderzeniu i szczęśliwej interwencji Dawida Ziai piłka trafiła w słupek. Także groźnie było po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, gdzie piłka przeleciała wzdłuż bramki lecz nikt jej nie zdołał skierować do siatki. W 30 minucie kolejną ładną akcję skonstruowali gospodarze. Ostatecznie w olbrzymim zamieszaniu piłkę z linii bramkowej wybił Dawid Ziaja. Po fatalnych 30 minutach Ospel w końcu zaczął zagrażać bramce przeciwnika. Kto wie, jakby to spotkanie się potoczyło, gdyby po ostrym faulu na Pawle Tkaczu z boiska wyleciał mający już na swoim koncie żółtą kartkę Kamionka. Sędzia nie wiedzieć czemu nie zdecydował się na taki ruch. Po wspomnianym faulu nieznacznie nad poprzeczką uderzył Kamil Ziaja. W ostatnich minutach tej części gry niewiele się działo ciekawego i po pierwszej połowie Centuria jak najbardziej zasłużenie prowadziła i kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń. W przerwie na boisku w zamian za Radosława Gacka i Wojciecha Zdeba pojawił się Artur Nowakowski oraz Marcel Koniec. Druga połowa to nieco lepsza gra Ospelu. Długo nie przekładało się to na sytuacje bramkowe a Centuria grająca pod przeszkadzający wiatr już nie atakowała tak zaciekle. Mimo niekorzystnego rezultatu goście próbowali odwrócić losy spotkania lecz tego dnia bardzo dobrze dysponowana była cała drużyna Centurii. W 74 minucie Rembelski bardzo ostro sfaulował Pawła Tkacza. Ten nie mogąc pogodzić się z kolejnym ostrym atakiem przeciwnika wyładował swoją frustracje na arbitrze, który wyrzucił go z boiska, pokazując czerwoną kartkę. Sytuacja Ospelu w tym momencie wyglądała na fatalną. Mimo jednego zawodnika mniej to właśnie podopieczni Jacka Maciory nacierali. Z rzutu wolnego o centymetry pomylił się Krystian Słowikowski. Po chwili w zamieszaniu pod bramką sytuacyjny strzał Artura Musialskiego odbił się od poprzeczki. Piłka trafiła pod nogi Kamila Ziai, który lekko przytrzymywany przez przeciwnika padł na murawę, lecz gwizdek arbitra milczał. W 85 minucie Kamil Ziaja wygrał pojedynek o pozycję z obrońcą, wpadł w pole karne lecz w sytuacji sam na sam nieznacznie się pomylił, uderzając obok dalszego słupka. To była najlepsza sytuacja Ospelu na gola kontaktowego. Atakujący Ospel narażał się na częste kontrataki i Centuria mimo kilku też dogodnych szans w samej końcówce nie zdołała już zmienić rezultatu i wynik spotkania pozostał niezmieniony od 10 minuty gry.

OSPEL: L. Ziaja - K. Karczewski, D. Ziaja, K. Słowikowski, T. Dudek (A. Kyć) - P. Tkacz, A. Musialski, K. Ziaja, W. Zdeb (A. Nowakowski), R. Gacek (M. Koniec) - D. Bartos (M. Dylewski)