26

04-2024

Podsumowanie Rundy Jesiennej

• autor: demsi187, 2016-12-23 15:12

Runda jesienna olkuskiej A Klasy sezonu 2016/2017 już dawno za nami. Teraz nadszedł czas na podsumowanie ostatniego półrocza w wykonaniu zawodników Ospelu Wierbka.

Na półmetku rywalizacji Ospel zajmuje 6 miejsce w tabeli z 26 punktami na koncie. Na ten dorobek złożyło się 8 zwycięstw, 2 remisy i 5 porażek. Bilans bramkowy to 33 strzelone i 26 straconych bramek. Ospel rozpoczął sezon od serii czterech domowych spotkań. I mimo atutu własnego boiska rozpoczął od falstartu bowiem tak należy określić tylko 4 zdobyte punkty w tych spotkaniach. Na inaugurację Ospel poległ z Prądnikiem Sułoszowa 1:3. Następnie pokonał w takim samym stosunku Centurię Chechło (ostatecznie wynik został zweryfikowany jako walkower 3:0 na korzyść Ospelu) oraz po raz kolejny przegrał 1:3 z rezerwami Przeboju Wolbrom. W IV Kolejce podopieczni Jacka Maciory w derbowym pojedynku podzielili się punktami z Piliczanką II Pilica (1:1). W pierwszym wyjazdowym a zarazem piątym meczu sezonu Ospel po raz kolejny stracił 2 punkty, po remisie z Legionem Bydlin (2:2 - gol stracony w 90 minucie z rzutu karnego). Od VI Kolejki Ospel wreszcie zaczął punktować za 3. Wyższość musiała uznać Unia Jaroszowiec (3:1), Błysk Zederman (3:1) i Wielmożanka Wielmoża (2:0). W VIII serii spotkań Ospel udał się na pojedynek z liderem, Promieniem Przeginia i mimo prowadzenie od 2 minuty ostatecznie poniósł zasłużoną porażkę (1:4). Ospel szybko wrócił na właściwe tory odnosząc trzy kolejne zwycięstwa: ze Strumykiem Zarzecze (5:0), Trzema Koronami Żarnowiec (3:2) oraz Dłubnią Trzyciąż/Jangrot (4:1 - mecz zweryfikowany jako walkower 4:0 na korzyść Ospelu). XIII kolejka okazała się pechowa dla Ospelu, który został zdemolowany przez Olimpię Łobzów (1:5). W przedostatniej serii spotkań Laskowianka Laski nie pojawiła się w Wierbce, dzięki czemu Ospel bez gry dopisał na swoim koncie 3 oczka. W ostatnim meczu Ospel mierzył się w bezpośrednim pojedynku o wicemistrzostwo jesieni ze Strażakiem Przybysławice i po raz kolejny został wysoko pokonany (0:4) a że w ligowej stawce panuje duży ścisk, po tej porażce wylądował na 6 miejscu w tabeli. Podsumowując należy zauważyć, iż Ospel nie pokonał żadnej z drużyn będących bezpośrednio nad nim w tabeli, często przegrywając bardzo zdecydowanie.

Co do indywidualnych statystyk, najlepszym strzelcem zespołu z 11 trafieniami jest Dawid Bartos, 7 bramek na swoim koncie zapisał Kamil Ziaja a na najniższym stopniu podium wylądował Marcel Koniec z 5 bramkami. Ta sama trójka figuruje w punktacji kanadyjskiej. 14 punktów na swoim koncie ma Dawid Bartos (11 bramek + 3 asysty), 11 punktów Marcel Koniec (5 bramek + 6 asyst), 9 punktów ma Kamil Ziaja (7 bramek + 2 asysty). W klasyfikacji asystentów liderem jest Marcel Koniec (6 asyst), na drugim miejscu znajduje się Artur Nowakowski (5 asyst), trzeci jest Dawid Bartos (3 asysty).

Czterech zawodników zaliczyło wszystkie ligowe spotkania w tej rundzie (wliczając wyjściowy skład w meczu z Laskowianką). Są to Tomasz Dudek, Artur Nowakowski, Radosław Gacek oraz Marcel Koniec. Co do jednak minut spędzonych na boisku to najwięcej w tej rundzie grał młodzieżowiec, Radosław Gacek (1274 minuty), drugi pod tym względem jest Dawid Ziaja (1260 minut) a trzeci Artur Nowakowski (1253). Natomiast wszystkie spotkania od początku do końca w których grał dany zawodnik zaliczyła piątka piłkarzy: Dawid Ziaja (14 spotkań po 90 min), Leszek Ziaja (13 spotkań po 90 min), Kamil Ziaja (9 spotkań po 90 min), Bartosz Szwaja (2 spotkania po 90 min) oraz Mateusz Dudek (2 spotkania po 90 min). W sumie w rundzie jesiennej wystąpiło 26 zawodników.