03

04-2024

Strażak Przbysławice - Ospel Wierbka 4:0 (2:0)

• autor: demsi187, 2016-11-21 19:19

Nieudane zakończenie rundy jesiennej w wykonaniu piłkarzy Ospelu Wierbka. W meczu XV Kolejki Ospel został rozbity w Przybysławicach aż 0:4 (0:2). Zimę Ospel spędzi jako 6 drużyna w tabeli.

Mecz o wicelidera rundy jesiennej przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy szybko osiągnęli przewagę. Strażak na prowadzenie wyszedł w 10 minucie gry. Składne kilka podań, piłka trafiła do Grzegorza Urbańskiego który strzałem tuż przy słupku z 18 metrów pokonał bramkarza gości. Kilka minut później mogło być 2:0 kiedy to z najbliższej odległości napastnik Strażaka trafił wprost w bramkarza. W 19 minucie Strażak wywalczył rzut rożny. Centrę skutecznym strzałem głową zamknął na dalszym słupku niepilnowany Krzysztof Dyrda i było 2:0. W kolejnych minutach gra się nieco zaostrzyła w efekcie czego arbiter pokazał cztery żółte kartoniki. Ospel próbował odpowiedzieć ale tego dnia nie miał zbyt wiele argumentów. Wszelkie próby kończyły się na dobrze dysponowanej obronie Strażaka. W samej końcówce dobrą indywidualną akcją popisał się Radosław Gacek lecz nie zdołał pokonać interweniującego bramkarza. Druga połowa bardzo podobna. Dalej przeważał Strażak a już w 51 minucie było 3:0. Marcin Zwoźniak otrzymał długie podanie, w pojedynku biegowym zostawił w tyle obrońcę i będąc sam przed bramkarzem trafił tuż przy słupku bramki. Strażak ciągle atakował i stwarzał kolejne okazje. W 65 minucie Piotr Szpejna pokonał Leszka Ziaję i było już 4:0. Kilka minut później kolejną bramkę mógł zdobyć zawodnik gospodarzy lecz po strzale piłkę z linii bramkowej wybił Dawid Ziaja. Ospel próbował się odgryźć, po raz kolejny bliski trafienia był Radosław Gacek lecz znów lepszy okazał się bramkarz miejscowych. W ostatnim kwadransie Strażak oddał pole przeciwnikowi zadowolony wysokim prowadzeniem lecz nie przełożyło się to na jakąkolwiek szanse dla Ospelu. W efekcie mecz zakończył się pewnym i zasłużonym zwycięstwem miejscowych, dzięki któremu zimę spędzą tuż za plecami liderującego Promienia Przeginia.

Strażak Przybysławice - Ospel Wierbka 4:0 (2:0)

G. Urbański, K. Dyrda, M. Zwoźniak, P. Szpejna

OSPEL: L. Ziaja - K. Karczewski, D. Ziaja, J. Nowakowski, T. Dudek (P. Mrówka) - R. Gacek, K. Słowikowski, A. Nowakowski, P. Lis - M. Koniec (B. Osuszek), D. Bartos