03

04-2024

Ospel Wierbka - Wielmożanka Wielmoża 2:0 (0:0)

• autor: demsi187, 2016-10-03 10:55

Kolejny komplet punktów zainkasowali na swoim koncie piłkarze Ospelu Wierbka. W meczu VIII Kolejki podopieczni Jacka Maciory pokonali przed własną publicznością Wielmożankę Wielmoża 2:0 (0:0). Bramki zdobywali Marcel Koniec oraz Dawid Bartos.

Mecz rozpoczął się od bardzo ostrego faulu Jakuba Szatana na Piotrze Nowakowskim, za które zawodnik gości otrzymał żółtą kartkę. Kolejne minuty to wyrównana gra z lekką optyczną przewagą zawodników Ospelu. Bliski szczęścia w ok 20 minucie gry był Tomasz Dudek, po którego uderzeniu piłka zatrzymała się na słupku bramki. W odpowiedzi po szybkim kontrataku Grzegorz Przybek przedarł się z piłką w pole karne lecz w ostatniej chwili jego uderzenie zdołał przyblokować Dawid Ziaja i goście wznawiali grę z rzutu rożnego. Kilka minut później szarża Huberta Ferdka zakończyła się zbyt lekkim i niecelnym uderzeniem. W końcówce ponownie uderzał Tomasz Dudek lecz tym razem po strzale głową piłka nieznacznie minęła słupek bramki. Do przerwy zatem goli nie było. Druga połowa bardzo podobna do tego co działo się w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Lekką inicjatywę posiadał Ospel i w końcu dopiął swego. W 54 minucie Krystian Słowikowski przejął futbolówkę w środku boiska i prostopadłym zagraniem uruchomił Marcela Końca, który będąc sam przed bramkarzem uderzył tuż obok jego nogi i było 1:0. W kolejnych minutach goście aż trzykrotnie otrzymali rzuty wolne tuż przed polem karnym. Dwa z nich były niecelne natomiast przy trzecim dobrą interwencją popisał się Leszek Ziaja. W 70 minucie przez linię obrony Ospelu przedarł się Grzegorz Przybek lecz w momencie składania się do strzału, w ostatniej chwili powstrzymał go Dawid Ziaja. Goście domagali się rzutu karnego lecz gwizdek sędziego milczał. W końcu nadeszła 77 minuta. W olbrzymim zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła pod nogi Dawida Bartosa. Ten mimo asysty dwójki obrońców zdołał się odwrócić i mocnym uderzeniem w krótki narożnik bramki, jak się później okazało, ustalił wynik spotkania. W ostatnich 10 minutach Ospel kontrolował już sytuację, nie dając Wielmożance okazji do zdobycia gola kontaktowego. A w 90 minucie piłkę ręką we własnym polu karnym odbił jeden z obrońców Wielmożanki. Mimo sygnalizacji sędziego asystenta arbiter nie zdecydował się wskazać na "wapno" a po chwili zakończył spotkanie.

M. Koniec, D. Bartos

OSPEL: L. Ziaja - K. Karczewski, D. Ziaja, J. Nowakowski, P. Nowakowski - R. Gacek, K. Słowikowski, A. Nowakowski (M. Dylewski), T. Dudek (P. Lis) - M. Koniec (B. Osuszek), D. Bartos

N 15:00 Piliczanka II Pilica - Legion Bydlin 1:3

Także zwycięstwo na swoim koncie zanotowała druga drużyna Ospelu. W meczu VII Kolejki podopieczni Mirosława Nowakowskiego pokonali na własnym boisku Bolesław II Bukowno 3:1 (1:1). Goście wyszli na prowadzenie w 2 minucie gry. Do wyrównania tuż przed przerwą doprowadził Kamil Ziaja, uderzając głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W drugiej połowie Ospel trafił jeszcze dwukrotnie. Najpierw bramkarza uderzeniem z 25 metrów zaskoczył Sebastian Zasada a wynik ustalił Kamil Ziaja skutecznie egzekwując rzut karny.

Ospel II Wierbka - Bolesław II Bukowno 3:1 (1:1)

K. Ziaja x2, S. Zasada

OSPEL II: M. Goncerz - M. Duch (D. Osuszek), D. Janus, S. Osuszek, P. Mrówka - R. Dylewski (S. Zasada), G. Roch, M. Dylewski (K. Ptak), K. Ibek - B. Osuszek (S. Głowania), K. Ziaja