03

04-2024

Ospel Wierbka - Przebój II Wolbrom 1:3 (1:1)

• autor: demsi187, 2016-08-29 18:39

Zwycięstwem gości zakończyło się spotkanie III Kolejki olkuskiej A Klasy, w której to Ospel Wierbka uległ rezerwom Przeboju Wolbrom 1:3 (1:1). Jedyne trafienie zapisał na swoim koncie Paweł Tkacz. Ponadto od 27 minuty Ospel musiał radzić sobie w osłabieniu po czerwonej kartce Piotra Nowakowskiego.

Pierwsze minuty dla gospodarzy, którzy dwukrotnie zagrozili bramce gości za sprawą wejść Radosława Gacka. Niestety młody skrzydłowy Ospelu raz dograł niedokładnie a za drugim  uderzył zbyt lekko i prosto w bramkarza. Przebój przebudził się w 12 minucie i od razu zdobył gola. Długie zagranie za plecy linii defensywnej wykorzystał pozostawiony bez opieki Krzysztof Kocjan, trafiając w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Później na boisku zaczęło iskrzyć pomiędzy obiema stronami. Kilka twardych starć i w efekcie presji nie podołał arbiter pokazując w 27 minucie Piotrowi Nowakowskiemu czerwoną kartkę za atak według sędziego od tyłu na nogi przeciwnika. Grający w osłabieniu gospodarze znaleźli się w nie najlepszym położeniu. Podrażnieni takim obrotem spraw próbowali szybko odrobić starty i sprawiali nieco lepsze wrażenie od przeciwnika. Tuż przed przerwą Ospel odrobił straty. Kamil Ziaja przejął piłkę w środkowej strefie boiska i uruchomił Pawła Tkacza, który pokonał w sytuacji sam na sam bramkarza rywali, zdobywając gola "do szatni". Po przerwie pierwsi zaatakowali gospodarze lecz z uderzeniem Artura Nowakowskiego poradził sobie Mariusz Kantor. W odpowiedzi lewą stroną boiska pognał zawodnik Przeboju, ograł przy linii końcowej Przemysława Lisa i wyłożył piłkę Piotrowi Maciągowi, który wyprzedził obrońcę i z kilku metrów dopełnił formalności. Po godzinie gry Ospel znów był bliski wyrównania, kiedy to Paweł Tkacz dograł piłkę w pole karne do Kamila Ziai lecz ten przestrzelił. W 65 minucie było praktycznie po meczu. Błąd w wyprowadzaniu piłki obrońcy wykorzystał napastnik Przeboju, który podał do Maciąga a ten nieco przypadkowym uderzeniem z kilku metrów trafił na 3:1. Gospodarzy nie było już stać na nawiązanie walki. Zupełnie zeszło z nich powietrze i Przebój kontrolował boiskowe wydarzenia aż do samego końca spotkania.

Ospel Wierbka - Przebój II Wolbrom 3:1 (1:1)

P. Tkacz - K. Kocjan, P. Maciąg x2

OSPEL: M. Dudek - P. Nowakowski, B. Szwaja, K. Ziaja, T. Dudek - R. Gacek, D. Ziaja, J. Nowakowski, P. Lis (K. Karczewski) - A. Nowakowski (M. Koniec) - P. Tkacz

N 17:00 Promień Przeginia - Strumyk Zarzecze 2:1

Równolegle do meczu A Klasy, swój mecz rozgrywała druga drużyna Ospelu. W spotkaniu II Kolejki B Klasy Ospel II zdobył niejako historyczny, bo pierwszy punkt bezbramkowo remisując z drugą drużyną Bolesława Bukowno.

Bolesław II Bukowno - Ospel II Wierbka 0:0

OSPEL II:  L. Ziaja - M. Duch (B. Osuszek), D. Janus, S. Osuszek, P. Słowikowski - D. Osuszek, G. Roch, M. Dylewski, R. Dylewski - W. Zdeb, R. Hordyn (A. Szymusik)