czwartek

Aktualności

Strażak Przybysławice - Ospel Wierbka 1:0 (1:0)

• autor: demsi187, 2016-05-23 16:12

Porażką zakończyło się spotkanie XXVI serii spotkań, w której Ospel Wierbka uległ Strażakowi Przybysławice 0:1 (0:1). Jedyna bramka meczu padła w 25 minucie po centrze z narożnika boiska i skutecznej główce Macieja Owczarskiego.

Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg. W pierwszej połowie nieznaczną przewagę osiągnął Ospel, który częściej gościł na połowie przeciwnika. Groźnie uderzał Dawid Bartos lecz z jego strzałem zza szesnastki na raty poradził sobie bramkarz miejscowych. W odpowiedzi uderzał Zwoźniak ale Leszek Ziaja  sparował strzał na rzut rożny. W 25 minucie Strażak wykonywał kolejny stały fragment gry. Dobre dośrodkowanie Porębskiego na dalszym słupku zamknął Maciej Owczarski, trafiając głową tuż pod poprzeczkę bramki. Prowadzący gospodarze po zdobytym golu oddali pole Ospelowi, cofając się na własną połowę. I powinni za to zostać skarceni kilka minut później kiedy to Przemysław Lis minął obrońcę lecz naciskany przez niego z 10 metrów trafił wprost w bramkarza. W ok 35 minucie goście rozegrali piękną akcję. Radosław Gacek pomknął prawą stroną boiska i dośrodkował wprost na głowę do zamykającego akcję Lisa lecz ten uderzył obok słupka bramki. Strażak czekający na kontrataki tak poważnego zagrożenia pod bramką Ospelu już nie stwarzał. Druga połowa bardzo podobna. Obie drużyny toczyły wyrównaną walkę głównie w środku pola. Z biegiem upływu czasu Ospel zmuszony do odrabiania strat starał się atakować, lecz dobrze dysponowana defensywa Strażaka praktycznie ani razu nie popełniła błędu, a co za tym idzie nie dopuściła zawodników Ospelu do wykreowania jakiejś dogodnej sytuacji. Strażak nastawiony na szybkie kontrataki także nie był w stanie poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Leszka Ziaję. Strzały rozpędzonych napastników zazwyczaj lądowały na bocznej siatce bramki lub wędrowały obok bramki. W końcówce po kolejnym kontrataku do pojedynku z bramkarzem mógł stanąć Zwoźniak lecz odrobinę szybszy goalkeeper zdołał przejąć podanie. Ospel mimo prób nie był w stanie przedrzeć się przez obronę rywali i ostatecznie mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem Strażaka. Mimo to podopieczni Jacka Maciory pozostawili na boisku dobre wrażenie tylko szkoda, że typowy mecz na remis zakończył się porażką Ospelu.

M. Owczarski

OSPEL: L. Ziaja - T. Dudek, D. Ziaja, B. Szwaja, M. Makowski (K. Karczewski) - R. Gacek, A. Nowakowski (K. Słowikowski), A. Musialski (M. Koniec), P. Lis - S. Osuszek, D. Bartos

S 17:00 Laskowianka Laski - Unia Jaroszowiec 1:3

W swoim meczu druga drużyna Ospelu Wierbka pokonała Orzeł Kwaśniów 3:2 po dwóch bramkach Kamila Ziai oraz trafieniu Roberta Hordyna.

Ospel II Wierbka - Orzeł Kwaśniów 3:2

R. Hordyn, K. Ziaja x2

OSPEL II: M. Dudek - P. Mrówka, K. Ziaja, D. Janus, A. Kyć - S. Zasada, M. Dylewski, W. Zdeb, K. Ptak - R. Hordyn, B. Osuszek

Grał także: M. Szlachta