26

04-2024

Ospel Wierbka - Centuria Chechło 0:4 (0:0)

• autor: demsi187, 2016-04-18 10:20

W meczu XX kolejki olkuskiej A Klasy Ospel Wierbka poniósł sromotną klęskę, przegrywając na własnym boisku z Centurią Chechło 0:4 (0:0). Tym samym dobiegła końca seria jedenastu spotkań z rzędu bez porażki Ospelu.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana, z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Centuria nie stworzyła praktycznie żadnej klarownej okazji do zdobycia gola, w przeciwieństwie do Ospelu. Groźnie z okolic narożnika pola karnego uderzał Tomasz Dudek lecz próba technicznego uderzenie w nieznacznej odległości minęła słupek bramki. Najlepszą okazję zmarnował w ok 30 minucie gry Dawid Bartos, który mając przed sobą tylko bramkarza uderzył bardzo niecelnie. Chwilę później po zamieszaniu w polu karnym uderzał Tomasz Dudek lecz po raz kolejny zabrakło skuteczności. W końcowych fragmentach pierwszej odsłony zawodnikom przyszło grać w strugach ulewnego deszczu, przez co trudno było o tworzenie sytuacji pod bramkami przeciwnika. Początek drugiej połowy bez zmian w obrazie gry. Ciągle dominowała twarda walka z obydwu stron a bardzo wyrównane spotkanie przerodziło się w ostateczny... pogrom gospodarzy. Centuria coraz śmielej atakowała i przejmowała inicjatywę. W końcu w ok 65 minuty do źle wybitej piłki przez obrońcę dopadł zawodnik Centurii, ograł w pojedynku jeden na jeden kolejnego zawodnika i wyłożył piłkę na 11 metr. Tam w ogromnym zamieszaniu i po kilku blokowanych uderzeniach do piłki dopadł Mateusz Leśniak i mocnym strzałem po ziemi otworzył wynik spotkania. Odpowiedź gospodarzy mogła być natychmiastowa. Dawid Bartos znów stanął oko w oko z bramkarzem, lecz ten zdołał odbić uderzenia na rzut rożny. Po jego wykonaniu głową uderzał Bartos lecz nie trafił w bramkę. Nie mający nic do stracenia Ospel odkrył się, próbując odrobić straty i został wypunktowany przez Centurię niczym wytrawny bokser. Między 75 a 80 minutą goście zdobyli dwie kolejne bramki, kończąc nadzieję Ospelu na punkty. Katem Ospelu okazał się być Norbert Jezuita, który pierw dopadł do prostopadłego zagrania nie marnując dogodnej okazji. Po chwili po kolejnej kontrze został obsłużony przez partnera idealnym dograniem, trafiając z bliska do pustej bramki. A na 5 minut przed końcem skompletował hattricka. Po zagraniu w pole karne, mimo asysty obrońcy zdołał się obrócić i trafić tuż przy słupku. Ospel mógł pokusić się jeszcze o honorowe trafienie lecz Łukasz Grabowski z kilku metrów uderzył na siłę, wysoko nad bramką. Ostatecznie mecz zakończył się zasłużonym, lecz z przebiegu gry i stworzonych sytuacji na pewno zbyt wysokim zwycięstwem Centurii.

M. Leśniak, N. Jezuita x3

OSPEL: L. Ziaja - K. Słowikowski (K. Karczewski), D. Ziaja, B. Szwaja, M. Makowski - A. Musialski (P. Mrówka), J. Nowakowski, A. Nowakowski, T. Dudek (P. Myca) - Ł. Grabowski, D. Bartos

S 17:00 Ospel Wierbka - Centuria Chechło 0:4

Dzień później druga drużyna Ospelu pokonała w domowym spotkaniu Orła Kwaśniów 4:0. Mecz rozpoczął się idealnie dla gospodarzy, którzy po kilku minutach objęli prowadzenie za sprawą Bartosza Osuszka. W ostatniej akcji pierwszej połowy fatalny błąd popełnił bramkarz a z prezentu skorzystał Przemysław Lis. Na 3:0 podwyższył Sebastian Zasada a wynik spotkania w 90 minucie ustalił Kamil Ziaja.

Ospel II Wierbka - Orzeł Kwaśniów 4:0 (2:0)

B. Osuszek, P. Lis, S. Zasada, K. Ziaja

OSPEL II: M. Dudek - Paweł Mrówka, D. Janus, S. Osuszek, Piotr Mrówka - D. Osuszek, G. Roch, K. Ziaja, P. Lis - W. Zdeb, B. Osuszek

Grali także: T. Dudek, A. Kyć, R. Dylewski, M. Jurczak, S. Zasada, B. Kołodziej, P. Słowikowski