04

04-2024

Bolesław Bukowno - Ospel Wierbka 2:2 (0:2)

• autor: demsi187, 2016-04-11 15:00

W meczu XIX Kolejki olkuskiej A Klasy Ospel Wierbka wywalczył punkt po remisie 2:2 (0:2) w starciu z liderem rozgrywek, Bolesławem Bukowno. Ospel prowadził do przerwy za sprawą trafień Dawida Bartosa oraz Łukasza Grabowskiego. Po zmianie stron gospodarze zdołali odrobić straty.

Pierwsi w tym spotkaniu zaatakowali gospodarze lecz strzał Michała Kubańskiego z rzutu wolnego powędrował ponad poprzeczką bramki. Ospel nie zamierzał oddawać pola rywalowi i coraz śmielej zapuszczał się pod bramkę MGHKS-u. Po dograniu Dawida Bartosa akcję na dalszym słupku zamykał Przemysław Lis lecz z jego strzałem poradził sobie Tomak. Kilka minut później Łukasz Grabowski mógł kończyć akcję uderzeniem lecz zdecydował się na podanie. W końcu próby Ospelu przyniosły skutek. W 25 minucie gry szybką akcję rozpoczął Bartosz Szwaja, Łukasz Grabowski oddał futbolówkę do Przemysława Lisa, który prostopadłym podaniem uruchomił Dawida Bartosa. Snajper Ospelu minął bramkarza i mimo ostrego kąta zdołał zmieścić futbolówkę między słupkiem a interweniującym obrońcą. Po objęciu prowadzenia goście dalej atakowali. W dogodnej pozycji znalazł się Radosław Gacek lecz jego uderzenie głową minęło słupek bramki. Kilka minut później w wyścigu o górną piłkę poza polem karnym między bramkarzem a Dawidem Bartosem minimalnie szybszy okazał się ten drugi, uprzedził Tomaka lecz piłkę sprzed linii bramkowej zdołał wybić powracający obrońca. W odpowiedzi groźnie uderzał Jaromin lecz jego mocny strzał pod poprzeczkę na rzut rożny sparował Leszek Ziaja. Gdy wydawało się, że na przerwę drużyny zejdą z jednobramkowym prowadzeniem gości, Ci zadali kolejny cios, wprawiając całe Bukowno w konsternację. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Artura Nowakowskiego najwyżej wyskoczył Łukasz Grabowski i mocnym uderzeniem z 5 metrów dał dwubramkową zaliczkę. Podrażniony takim obrotem spraw lider rozgrywek od samego początku drugiej połowy rzucił się do odrabiania strat, zmuszając Ospel do głębokiej a czasami i rozpaczliwej defensywy. Już w pierwszym kwadransie kilkakrotnie kotłowało się w polu karnym Ospelu lecz strzały albo leciały poza bramkę, albo blokowali je defensorzy a jeśli już piłka leciała w światło bramki to bez zarzutu spisywał się Leszek Ziaja. Goście próbowali szybkich kontrataków lecz skutecznie i w zarodku rozbijała je obrona Bolesława. W okolicach 65 minuty świetną akcją popisali się gospodarze rozklepując kilkoma podaniami defensywę Ospelu. Piłkę wyłożoną na 7 metr jak "na patelni" otrzymał Jakub Oleś lecz uderzył zbyt słabo i wprost w bramkarza Ospelu. W 73 minucie Bolesław przełamał opór wierbczan. Kolejną składną akcję celnym uderzeniem z 11 metrów wykończył Artur Czech i było już tylko 1:2. Kilka minut później mógł być remis. Po uderzeniu jednego z zawodników piłka odbiła się od słupka i wędrując wzdłuż bramki trafiła pod nogi Czecha, ten zagrał do Jaromina, który głową trafił do siatki. Radość okazała się przedwczesna bowiem sędzia słusznie dopatrzył się pozycji spalonej podającego i gola nie uznał. W 83 minucie piłkarze z Bukowna w końcu dopięli swego. Wtedy stało się coś zupełnie niewytłumaczalnego. Grający świetne zawody Leszek Ziaja popełnił fatalny w skutkach błąd nie radząc sobie z pozoru niegroźnym uderzeniem Pawła Jaromina. W końcówce Ospel mógł pokusić się o zadanie decydującego ciosu. Dawid Bartos zacentrował wprost na głowę Artura Musialskiego, lecz jego uderzenie powędrowało ponad poprzeczką bramki. Mimo kolejnych ataków Bolesław nie był już w stanie wypracować żadnej dogodnej okazji i mecz zakończył się chyba sprawiedliwym remisem.

A. Czech, P. Jaromin - D. Bartos, Ł. Grabowski

OSPEL: L. Ziaja - P. Nowakowski, D. Ziaja, B. Szwaja, M. Makowski - R. Gacek (A. Musialski), J. Nowakowski, A. Nowakowski, P. Lis - Ł. Grabowski, D. Bartos (K. Karczewski)

N 16:00 Olimpia Łobzów - Strumyk Zarzecze 0:4

W rozegranym w tym samym terminie meczu rezerwy Ospelu bezbramkowo zremisowały ze Starym Bukownem. Mimo prób jednej czy drugiej drużyny piłka ani razu nie wpadła do bramki.

LZS Stare Bukowno - Ospel II Wierbka 0:0

OSPEL II: B. Osuszek - Paweł Mrówka, D. Janus, S. Osuszek, Piotr Mrówka - D. Osuszek, M. Dylewski, G. Roch, S. Zasada - G. Dylewski, R. Hordyn