26

04-2024

Ospel Wierbka - Legion Bydlin 4:0 (1:0)

• autor: demsi187, 2016-04-05 09:42

W słoneczne niedzielne południe Ospel Wierbka pokonał w meczu XVIII Kolejki olkuskiej A Klasy Legion Bydlin 4:0 (1:0). Dwa trafienia na swoim koncie zapisał Dawid Bartos o po jednym dołożyli Łukasz Grabowski oraz Paweł Tkacz.

Pierwsi na bramkę przeciwnika w tym spotkaniu uderzyli goście lecz ze strzałem z rzutu wolnego spokojnie poradził sobie bramkarz Ospelu. W odpowiedzi dobrą okazję zmarnował Łukasz Grabowski, którego uderzenie zatrzymał bramkarz Legionu. Obie drużyny w początkowej fazie grały trochę nerwowo czego efektem  było kilka stałych fragmentów gry w pobliżu własnego pola karnego. Użytku z nich nie potrafili zrobić jednak wykonawcy obu ekip, trafiając czy to w mur czy ponad poprzeczką. Z biegiem upływu czasu inicjatywę wydawał się przejmować Ospel. W 23 minucie Dawid Bartos uciekł obrońcy a ten zadecydował się na przerwanie akcji faulem tuż przed polem karnym. Za to zagranie otrzymał tylko żółtą kartkę, chodź gdyby arbiter pokazał czerwoną, nikt nie miałby do niego pretensji. Jednak jak mówi polskie porzekadło: "Co się odwlecze to..." Jednym z ważniejszych momentów tego spotkania była 35 minuta, kiedy to nieodpowiedzialnie zachował się Wojciech Kalarus. Kapitan przyjezdnych mający żółtą kartkę na koncie leżąc sfaulował Pawła Tkacza, tym samym nie pozostawiając sędziemu wyboru. Druga żółta a w konsekwencji czerwona i Legion musiał sobie radzić w liczebnym osłabieniu. To mógł szybko wykorzystać Ospel. Głową z bliskiej odległości uderzał Rafał Grabowski lecz trafił prosto w bramkarza. Chwilę później po zagraniu w pole karne walczący z Przemysławem Lisem obrońca trącił piłkę głową a ta zatrzymała się na słupku bramki. W odpowiedzi niecelnie uderzał Krzysztof Osowski. Tuż przed przerwą gospodarze dopięli w końcu swego. Po zamieszaniu w polu karnym do piłki na 14 metrze dopadł Dawid Bartos i uderzył na bramkę. W końcowej fazie tor jej lotu zmienił jeszcze Łukasz Grabowski, dzięki czemu na przerwę Ospel udał się z jednobramkową zaliczką. Druga połowa kontrolowana przez podopiecznych Jacka Maciory, którzy skrzętnie wykorzystali grę w przewadze. Już na samym początku Ospel zmarnował dwie na prawdę dogodne okazje. Sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Dawid Bartos. Najpierw skutecznie wykończył akcję trafiając obok bezradnego bramkarza a po nieco ponad godzinie gry wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na szarżującym Tkaczu. W tym momencie losy spotkania wydawały się być już rozstrzygnięte. Co prawda Legion odgryzał się nielicznymi kontratakami, lecz były one skutecznie rozbijane przez blok defensywny Ospelu. A gospodarze dążyli do kolejnych trafień. Paweł Tkacz trafił w słupek a strzały Dawida Bartosa bronił bramkarz przyjezdnych. W końcu nadeszła 77 minuta, w której Paweł Tkacz ustalił wynik spotkania. Sam pobiegł do zagranej przez siebie piłki i mając przed sobą tylko bramkarza spokojnym ale zarazem szczęśliwym uderzeniem pokonał strażnika bramki. Tuż przez zakończeniem regulaminowego czasu gry goście mogli pokusić się o gola honorowego. Swój fatalny błąd przy wyprowadzaniu piłki naprawił Leszek Ziaja parując uderzenie zawodnika Legionu na poprzeczkę bramki. Chwilę później sędzia zakończył zmagania.

Ł. Grabowski, D. Bartos x2, P. Tkacz

OSPEL: L. Ziaja - P. Nowakowski, D. Ziaja, K. Słowikowski, M. Makowski (K. Karczewski) - P. Tkacz, R. Gacek (W. Zdeb), R. Grabowski, P. Lis (P. Mrówka) - Ł. Grabowski - D. Bartos

S 15:00 Centuria Chechło - Bolesław Bukowno 0:2

W rozegranym w tym samym dniu, historycznym, bowiem pierwszym meczu drugiej drużyny Ospelu, rezerwy poległy 0:3 (0:0) Błyskowi Zederman.

OSPEL II: M. Dudek - T. Dudek, D. Janus, S. Osuszek, Paweł Mrówka - D. Osuszek, W. Zdeb, Mariusz Jurczak, K. Ptak - B. Osuszek, R. Hordyn

Grali także: R. Dylewski, Piotr Mrówka, Mateusz Jurczak