26

04-2024

Ospel Wierbka - Wielmożanka Wielmoża 3:0 (1:0)

• autor: demsi187, 2016-03-20 13:39

Od zwycięstwa rozpoczęli rundę rewanżową olkuskiej A Klasy piłkarze Ospelu Wierbka. W meczu XVI Kolejki podopieczni Jacka Maciory pokonali Wielmożankę Wielmoża 3:0 (1:0). Bramki zdobywali Dawid Bartos, Bartosz Szwaja oraz Łukasz Grabowski.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie atakowała większą ilością graczy, skupiając się na tym, aby nie stracić gola. Z biegiem upływu czasu gospodarze przejmowali inicjatywę. Sygnał do ataku dał Dawid Bartos, uderzając z dystansu celnie, lecz zbyt słabo aby pokonać Jończyka. W 32 minucie obrońcy rywali popełnili jednak błąd, z którego skrzętnie skorzystał Dawid Bartos. Przejął piłkę w polu karnym i oddał precyzyjny strzał obok bezradnie interweniującego bramkarza. Ospel nie zadowolił się jednobramkowym prowadzeniem i dążył do podwyższenia rezultatu. Bliski zdobycia gola był Paweł Tkacz lecz nie trafił w światło bramki. Po centrze z narożnika boiska w dogodnej pozycji znalazł się Krystian Słowikowski, lecz i on uderzył nieznacznie obok słupka bramki. Wielmożanka mimo starań nie była w stanie poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Leszka Ziaję a tylko raz, po błędzie obrony zawodnik gości mógł pokusić się o oddanie lepszego strzału. Na przerwę zatem Ospel schodził z jednobramkowym prowadzeniem. Druga połowa rozpoczęła się od mocnych ataków Wielmożanki, która zepchnęła Ospel do głębokiej defensywy. Przyjezdni zagrożenie stwarzali główne po stałych fragmentach gry, zmuszając bramkarza Ospelu do interweniowania na przedpolu bramki. W 64 minucie Ospel przeprowadził szybki kontratak. Paweł Tkacz dograł w pole karne do Dawida Bartosa, który uprzedził bramkarza a ten całym impetem powalił na ziemię zawodnika gospodarzy. Sędzia nie miał wyboru i wskazał na punkt oddalony od bramki o 11 metrów. Do piłki podszedł Bartosz Szwaja i pewnym uderzeniem pokonał Jończyka, który mimo że wyczuł intencję strzelca, nie był w stanie nic zrobić. Wielmożanka mimo starań nie była w stanie wykreować jakiejś dogodnej okazji. Z tym problemu nie miał Ospel, który 10 minut przed końcem spotkania dobił przeciwnika. Jarosław Nowakowski mocnym uderzeniem wstrzelił piłkę w pole karne, ta trafiła do Łukasza Garbowskiego, który mimo asysty trzech defensorów zdołał się odwrócić i trafić w prawy górny narożnik bramki. W końcówce Wielmożanka mogła zmniejszyć rozmiary porażki. Po kolejnym stałym fragmencie uderzał Mateusz Gądek, lecz jego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce bramki. Chwilę później ten sam zawodnik w sytuacji sam na sam trafił obok bramki. W doliczonym już czasie gry drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Grzegorz Przybek a sędzia po wznowieniu gry zakończył zmagania.

D. Bartos, B. Szwaja (karny), Ł. Grabowski

OSPEL: L. Ziaja - K. Słowikowski, D. Ziaja, B. Szwaja, M. Makowski - P. Tkacz (P. Mrówka), J. Nowakowski, A. Nowakowski (Ł. Grabowski), P. Lis (R. Gacek) - R. Grabowski - D. Bartos