Legion Bydlin - Ospel Wierbka

Podsumowanie okresu przygotowawczego

• autor: demsi187, 2016-03-14 17:09

W sobotę piłkarze Ospelu Wierbka zakończyli serię spotkań sparingowych szlifujących ich formę przed rundą rewanżową olkuskiej A Klasy. W najbliższą sobotę nadejdzie czas oceny, jak ten okres został wykorzystany przez zawodników.

Treningi pod nadzorem Jacka Maciory zawodnicy Ospelu rozpoczęli 12 stycznia. W początkowej fazie odbywały się one na sali gimnastycznej. Z biegiem upływu czasu zawodnicy przenieśli się Orlik oraz Klubowe obiekty. Po trzech tygodniach treningów przyszła pora na sparingi. W nich to Ospel odniósł trzy zwycięstwa, tyle samo razy przegrywał i raz zremisował. Na początek przyszło łatwe i wysokie zwycięstwo z Dłubnią Trzyciąż/Jangrot (10:1). Tydzień później rywal był już bardziej wymagający i jak się okazało silniejszy (porażka 1:3 ze Źródłem Kromołów). Następnie w "Walentynki" zawodnicy sprawili urodzinowy prezent Trenerowi pokonując pewnie Trzy Korony Żarnowiec (5:0). W kolejnym sparingu nie poznaliśmy zwycięscy bowiem Ospel zremisował ze Skalniakiem Kroczyce (2:2). Później przyszły dwie kolejne porażki z MKS-em Poręba (3:5) oraz KS-em Giebło (0:2). Lekkim usprawiedliwieniem mogą być na prawdę ciężkie biegowe treningi mające mieć przełożenie w trakcie rundy wiosennej. Od początku marca zawodnicy trenowali już lżej i bardziej skupili się na rozgrywaniu akcji jednak ciągle śniegowo-deszczowe warunki nie pozwoliły jeszcze potrenować na naturalnej murawie. W ostatnim meczu sparingowym zawodnicy Ospelu rozgromili Płomień Niegowonice (9:0) i ze spokojem mogą oczekiwać pierwszego starcia o stawkę.

W sparingach formą strzelecką imponował Dawid Bartos, który w siedmiu meczach trafił do siatki rywali aż trzynastokrotnie. Po trzy trafienia na swoim koncie zapisali Paweł Tkacz oraz Łukasz Grabowski.

W najbliższych dniach a może i godzinach wyjaśni się także przyszłość dwójki testowanych zawodników.

Sparingi Ospelu (zima 2016):

Zawiercie, 30.01.2016, godzina 18:00

Dłubnia Trzyciąż/Jangrot - Ospel Wierbka 1:10 (1:4)

Ł. Grabowski x3, D. Bartos, P. Tkacz, P. Lis, M. Koniec, W. Zdeb, R. Grabowski, R. Gacek

OSPEL ( I POŁOWA):  L. Ziaja (M. Dudek) - K. Słowikowski, D. Ziaja, B. Szwaja, P. Lis - P. Tkacz, J. Nowakowski, A. Nowakowski, W. Zdeb, M. Koniec - D. Bartos

(II POŁOWA): M. Dudek (K. Ptak) - T. Dudek, D. Ziaja, B. Szwaja, G. Dylewski - P. Mrówka, P. Tkacz (W. Zdeb), R. Gacek, R. Grabowski, P. Lis (D. Bartos) - Ł. Grabowski

Zawiercie, 06.02.2016, godzina 18:00

Źródło Kromołów - Ospel Wierbka 3:1 (0:0)

M. Sokołowski x2, A. Jadczyk - D. Bartos

OSPEL: M. Dudek (K. Ptak) - K. Słowikowski, D. Ziaja, B. Szwaja, P. Nowakowski (P. Słowikowski) - T. Dudek, P. Mrówka, R. Gacek, P. Lis - A. Nowakowski - D. Bartos

Zawiercie, 14.02.2016, godzina 11:30

Trzy Korony Żarnowiec - Ospel Wierbka 0:5 (0:3)