04

04-2024

Promień Przeginia - Ospel Wierbka 1:1 (0:0)

• autor: demsi187, 2015-11-12 17:09

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie XIV Kolejki rozrywek olkuskiej A Klasy, w którym Ospel Wierbka zremisował w Przegini z Promieniem 1:1. Bramkę na wagę punktu zdobył w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Artur Nowakowski. Z kolei na początku spotkania rzut karny obronił Leszek Ziaja.

Przez większą część spotkania trwała zaciekła walka w środku pola ale to gospodarze częściej byli przy piłce i stworzyli w całym spotkaniu więcej okazji bramkowych. Promień od początku narzucił swój styl gry i w pierwszych 10 minutach trzykrotnie mógł pokusić się o trafienie. Za każdym razem szczęśliwie interweniowała jednak defensywa Ospelu. Mniej szczęścia Ospel miał w 12 minucie, kiedy to sędzia dopatrzył się dotknięcia piłki ręką w polu karnym przez Pawła Słowikowskiego i wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Maciej Kocjan lecz jego uderzenie na słupek sparował Leszek Ziaja. Piłka trafiła pod nogi dobijającego strzał zawodnika Promienia lecz kolejną kapitalną interwencją popisał się bramkarz Ospelu. Kilka minut później groźny strzał z dystansu oddali gospodarze lecz piłka o dobry metr minęła słupek bramki. Grający bez kilku podstawowych zawodników Ospel nie był w stanie poważniej zagrozić bramce gospodarzy. Na uwagę zasługuje uderzenie z dystansu Bartosza Osuszka, z którym poradził sobie bramkarz Promienia oraz nieudana próba lobowania bramkarza przez Łukasza Grabowskiego. Do przerwy zatem goli nie było. Druga odsłona bardzo podobna. Dużo twardej walki w środku pola oraz przewaga Promienia. W 50 minucie gospodarze mogli pokusić się o objęcie prowadzenia lecz strzał głową zamykającego akcję na dalszym słupku Filipa Rogóża zatrzymał Ziaja, który wyrastał na bohatera spotkania. W odpowiedzi w dogodnej pozycji znalazł się Bartosz Osuszek jednak z jego strzałem poradził sobie Pomierny. W tej sytuacji młody napastnik mógł podawać do lepiej ustawionego Sebastiana Osuszka, który po dograniu piłki miałby przed sobą pustą bramkę. W 70 minucie gospodarze powinni prowadzić. Przemysław Żmuda wbiegający w pole karne uderzył minimalnie obok słupka. Na kwadrans przed końcem Promień dopiął swego. Piłkę zagraną z rzutu rożnego głową uderzył Maciej Kocjan, czym zrehabilitował się za nietrafiony rzut karny. Bramkę przypłacił jednak kontuzją barku i musiał opuścić plac gry. Przegrywający Ospel w ostatnich 10 minutach przycisnął. Bliski szczęścia był przede wszystkim Piotr Nowakowski, po którego uderzeniu piłki z rzutu wolnego głową w ostatniej chwili zastopował defensor Promienia. W 90 minucie Ospel wykonywał rzut rożny. Mimo nie najlepszego uderzenia piłka trafiła do Sebastiana Osuszka, który bez wahania oddał strzał w stronę bramki. Uderzenie odbił Pomierny lecz we właściwym miejscu i we właściwym czasie znalazł się Artur Nowakowski i trafiając głową z 5 metrów zapewnił Ospelowi punkt. Warto wspomnieć, że na boisku pojawił się on 8 minut wcześniej. W doliczonym czasie gry żadna ze stron nie była już w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

M. Kocjan - A. Nowakowski

OSPEL: L. Ziaja - P. Słowikowski, K. Słowikowski, B. Szwaja, P. Nowakowski - S. Osuszek, M. Koniec, J. Nowakowski, R. Gacek (A. Nowakowski) - B. Osuszek, Ł. Grabowski