26

04-2024

Strumyk Zarzecze - Ospel Wierbka 4:5 (2:1)

• autor: demsi187, 2015-11-02 10:36

Grad bramek padł w meczu XII Kolejki olkuskiej A Klasy, w którym Ospel Wierbka pokonał w Zarzeczu Strumyk 5:4 (1:2). Bramki dające bardzo cenne 3 punkty zdobyli Bartosz Osuszek, Przemysław Lis, Piotr Nowakowski oraz Dawid Bartos (dwie).

Prawdziwy Roller-Coster zafundowali w sobotnie, mgliste popołudnie zawodnicy Strumyka i Ospelu. W 7 minucie gospodarze objęli prowadzenie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego celnie głową uderzył Konrad Tomsia. Ospel mógł odpowiedzieć po kwadransie jednak Przemysław Lis uderzył ponad bramką. W 25 minucie dwa razy do siatki powinien trafić Paweł Tkacz. Za pierwszym razem przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, by po chwili uderzyć głową ponad poprzeczką. Te niewykorzystane sytuacje zemściły się natychmiast. W 30 minucie po mocnym uderzeniu z rzutu wolnego piłkę "wypluł" Leszek Ziaja, dopadł do niej Maciej Pietrzeniec i bez najmniejszych problemów dał swojej drużynie dwubramkowe prowadzenie. Mimo prób i optycznej przewagi Ospel nie był w stanie poważniej zagrozić bramce przeciwnika a napastnicy raz za razem znajdowali się na pozycji spalonej. Uśpiony prowadzeniem Strumyk dał się jednak zaskoczyć tuż przed przerwą. Wprowadzony w miejsce kontuzjowanego Artura Nowakowskiego do gry już w trakcie pierwszej połowy Dawid Bartos uciekł obrońcom, dograł piłkę wzdłuż bramki do Bartosza Osuszka a ten dostawiając tylko stopę zdobył swoją premierową bramkę w seniorskiej piłce. Na przerwę zatem Strumyk schodził prowadząc 2:1. Tuż po wznowieniu gry był już remis. Paweł Tkacz obsłużył podaniem Przemysława Lisa a ten uderzając z 10 metrów po długim rogu nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. 3 minuty później Strumyk wykonywał rzut rożny. Najwyżej do piłki wyskoczył Przemysław Byczek lecz jego uderzenie zatrzymało się na słupku bramki. Piłka trafiła pod nogi zawodnika gospodarzy, który ponownie zagrał ją w pole karne a tam zupełnie niepilnowany Byczek z kilku metrów uderzył już prosto do siatki i Strumyk prowadził 3:2. Taki stan rzeczy nie utrzymywał się jednak zbyt długo bowiem w 54 minucie po raz kolejny był już remis. Krystian Słowikowski zagrał mocną piłkę do zamykającego akcję w narożniku pola karnego Piotra Nowakowskiego, ten huknął bez zastanowienia a piłka trafiła w samo "okienko" bramki Strumyka. Gol z serii tych "Stadiony Świata". Ostre strzelanie trwało dalej. W 62 minucie Lis z rzutu rożnego dośrodkował wprost na głowę Dawida Bartosa i Ospel po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszedł na prowadzenie. Było 4:3. Ostatnie pół godziny to istna wymiana ciosów. Raz za razem któraś ze stron mogła trafić do siatki. Bliżej tego byli gospodarze kiedy to piłka po raz kolejny zatrzymała się na słupku bramki. Kilka chwil później uderzenie z ostrego kąta obronił Ziaja, piłka trafiła do stojącego przed pustą bramką napastnika Strumyka lecz ten z 5 metrów uderzył wprost w leżącego bramkarza Ospelu. W odpowiedzi dwukrotnie sytuację sam na sam z bramkarzem przegrał Paweł Tkacz. W 80 minucie po dośrodkowaniu w pole karne piłkę musnął jeden z zawodników gospodarzy lecz końcówkami palców Leszek Ziaja sparował ją na poprzeczkę. W 87 minucie Tomsia miał zbyt dużo miejsca w środku pola, podprowadził futbolówkę na 25 metr i uderzył w dalszy narożnik trafiając tuż pod poprzeczkę. Kolejny piękny gol tego popołudnia. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, już w doliczonym czasie gry Dawid Bartos uciekł obrońcom i mając przed sobą tylko bramkarza spokojnym uderzeniem dał swojej drużynie upragnione zwycięstwo. Chwilę później sędzia zakończył ten jakże dramatyczny ale i szczęśliwy dla Ospelu mecz.

K. Tomsia x2, M. Pietrzeniec, P. Byczek - B. Osuszek, P. Lis, P. Nowakowski, D. Bartos x2

OSPEL: L. Ziaja - K. Słowikowski, J. Nowakowski, B. Szwaja, P. Nowakowski - P. Tkacz, A. Nowakowski (D. Bartos), M. Koniec (P. Mrówka), R. Gacek (S. Osuszek), P. Lis - B. Osuszek (P. Słowikowski)