04

04-2024

Czapla Czaple Małe - Ospel Wierbka 4:4 (2:1)

• autor: demsi187, 2015-10-19 14:45

Tylko punkt przywieźli piłkarze Ospelu Wierbka z meczu X Kolejki olkuskiej A Klasy, w którym Ospel mierzył się z Czaplą Czapla Małe. Mecz zakończył się wynikiem 4:4 (1:2) a bramki zdobywali Dawid Bartos, Sebastian Osuszek, Rafał Grabowski i Krystian Słowikowski.

Jeszcze na dobre mecz się nie rozpoczął a już Ospel musiał gonić wynik. Po dośrodkowaniu w pole karne błąd bramkarza wykorzystał zamykający akcję na dalszym słupku zawodnik gospodarzy i było 1:0. Mimo ciągłych ataków goście nie byli w stanie szybko odpowiedzieć. Piłka po strzałach Dawida Bartosa czy Artura Nowakowskiego trafiała w poprzeczkę a Łukasz Grabowski z najbliższej odległości nie potrafił skierować piłki do bramki. Dopiero w końcówce pierwszej połowy, po centrze z narożnika boiska i sprytnym uderzeniu Bartosa Ospel wyrównał stan rywalizacji. Taki stan rzeczy nie trwał zbyt długo bowiem już w kolejnej akcji Czapla strzeliła kolejną bramkę. Prostopadłe zagranie pomiędzy obrońców wykorzystał jeden z gospodarzy i było 2:1. Takim też rezultatem zakończyła się pierwsza część meczu. Druga połowa bardzo podobna. Ospel ciągle atakował lecz skuteczność tego dnia była fatalna. Po godzinie gry Ospel wyrównał. Po rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi Sebastiana Osuszka a ten uderzając bez zastanowienia z 14 metrów pokonał bramkarza miejscowych. W tym momencie wydawało się, że gospodarze pękną i kolejne gole dla podopiecznych Jacka Maciory będą kwestią czasu. Niestety nic z tych rzeczy się nie stało. Już po minucie od wyrównania Czapla po raz trzeci objęła prowadzenie. Kolejne prostopadłe podanie, nie najlepsze ustawienie linii obrony i na gola sytuację sam na sam zamienia zawodnik gospodarzy. W 65 minucie sytuacja Ospelu stała się jeszcze gorsza, kiedy to kolejny błąd obrony wykorzystuje zawodnik Czapli i gospodarze prowadzili już różnicą dwóch trafień. Ospel próbował dalszych ataków. Kolejny raz po strzale Łukasza Grabowskiego piłka trafiła w poprzeczkę a z kilku metrów dobijający uderzenie Bartosz Osuszek uderzył ponad bramką. W poprzeczkę uderzył także młodszy z braci Grabowskich. Co nie udało mu się w tej sytuacji, powiodło w kolejnej, kiedy to po jego uderzeniu z dystansu piłka zatrzepotała w siatce. 10 minut przed końcem wynik spotkania ustalił Krystian Słowikowski. Ospel miał rzut wolny tuż przed polem karnym. Do piłki podszedł Słowikowski i bezpośrednim uderzeniem, po rykoszecie od zawodników stojących w murze dał swojej drużynie remis. Mimo ciągłych ataków Ospel nie był w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i mecz zakończył się remisem 4:4.

D. Bartos, S. Osuszek, R. Grabowski, K. Słowikowski

OSPEL: L. Ziaja - S. Osuszek, J. Nowakowski, K. Słowikowski, P. Nowakowski - R. Gacek (B. Osuszek), A. Nowakowski, M. Koniec (P. Mrówka), R. Grabowski - Ł. Grabowski, D. Bartos