03

04-2024

Centuria Chechło - Ospel Wierbka 1:1 (0:0)

• autor: demsi187, 2015-09-14 15:38

1:1 - takim wynikiem zakończyło się spotkanie V Kolejki olkuskiej A Klasy, w której to Ospel Wierbka mierzył się w wyjazdowym spotkaniu z Centurią Chechło. Bramkę dla podopiecznych Jacka Maciory zdobył Daniel Kapek.

Pierwsza połowa niezbyt ciekawa. Gra od samego początku była bardzo wyrównana a sytuacji do zdobycia gola było jak na lekarstwo. Ospel oddał kilka niecelnych uderzeń z dystansu natomiast ataki Centurii często zostawały rozbijane przez defensywę Ospelu. Do przerwy zatem po wyrównanej grze było 0:0. Druga połowa bardzo podobna z ta różnicą, że obie ekipy stworzyło po kilka dogodnych szans do zdobycia gola. Po około godzinie gry Centuria objęła prowadzenie. I trzeba przyznać, że szczęście dopisało gospodarzom bowiem piłka po uderzeniu z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę, następnie odbiła się od rąk interweniującego bramkarza i wpadła do siatki. Odpowiedź Ospelu była natychmiastowa bowiem po dwóch minutach był znowu remis. Przemysław Lis wygrał walkę o górną piłkę z bramkarzem rywali a w bramce umieścił ją Daniel Kapek. Kilka minut później powinno być 2:1 dla Centurii, kiedy po przypadkowo odbitej piłce sam przez bramkarzem znalazł się Kazek jednak fatalnie przestrzelił. Na kwadrans przed końcem znakomitą okazję na swojego drugiego gola w tym spotkaniu zmarnował Kapek. Uciekł obrońcą lecz został zatrzymany przez bramkarza rywali. Od 82 minuty Centuria musiała radzić sobie w osłabieniu bowiem drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną zobaczył kapitan gospodarzy, Mateusz Kopeć. Ospel długo nie pograł w liczebnej przewadze bowiem w kolejnej akcji kontuzji doznał Krystian Karczewski a że na ławce rezerwowych nie było żadnego zawodnika to Ospel również kończył mecz w dziesiątkę. W ostatnich minutach goście przejęli inicjatywę lecz nie byli w stanie zadać decydującego ciosu i mecz zakończył się podziałem punktów.

D. Kapek

OSPEL: L. Ziaja - K. Karczewski, D. Ziaja, B. Szwaja, P. Nowakowski - P. Lis, J. Nowakowski, M. Koniec, P. Mrówka - M. Koniec - D. Kapek