Trzy Korony Żarnowiec - Ospel Wierbka - 17:00

24

04-2024

Czapla Czaple Małe - Ospel Wierbka 1:3 (1:1)

• autor: demsi187, 2015-05-04 10:45

Zwycięstwem piłkarzy Ospelu Wierbka zakończyło się spotkanie XXIII Kolejki olkuskiej A Klasy, w której to Ospel pokonał w spotkaniu wyjazdowym Czapla Czaple Małe 3:1 (1:1). Bramki dla gości zdobywali Przemysław Lis, Łukasz Grabowski oraz Piotr Nowakowski.

Pierwsza połowa bardzo wyrównana. Od samego początku czy to jedna, czy druga drużyna mogła wyjść na prowadzenie. Ostatecznie gapiostwo defensywy wykorzystał Kamil Rudek i to gospodarze po kwadransie gry wygrywali. Jak się później okazało były to miłe złego początki dla drużyny z Czapel. 10 minut później stan rywalizacji wyrównał Przemysław Lis. Rafał Grabowski odebrał piłkę obrońcy w okolicach narożnika boiska i wstrzelił ją w pole karne, gdzie akcję skutecznym strzałem z kilku metrów od słupka sfinalizował skrzydłowy Ospelu. Rezultat remisowy mógł utrzymać się zaledwie przez kilka minut bowiem we własnym polu karnym Piotr Nowakowski nieprzepisowo zatrzymywał napastnika rywali i sędzia wskazał na punkt oddalony od bramki o 11 metrów. Strzelec uderzył jednak obok słupka i dalej było 1:1. W końcówce kilka razy bliski szczęścia był Ospel jednak strzały albo były niecelne, albo bronił je bramkarz do spółki z obrońcami. Drugą połowę od mocnego akcentu rozpoczęli przyjezdni lecz strzał Rafała Grabowskiego zatrzymał się na słupku bramki. W odpowiedzi nieznacznie obok bramki przewrotką uderzał jeden z napastników. Kolejne minuty zapowiadały podział punktów bowiem żadna z ekip nie była w stanie wykorzystać nadarzających się okazji. W ostatnim kwadransie Ospel pokazał jednak, że jest drużyną bardziej doświadczoną i zaprawioną w A Klasowym boju wyrywając komplet punktów. W 78 minucie Łukasz Grabowski nie kalkulował i będąc w narożniku pola karnego huknął z woleja trafiając przy dalszym słupku. Gol piękny ale mógł na niewiele się zdać bowiem kilka minut później piłka trafiła w dłoń Bartosza Szwai i gospodarze po raz drugim w tym spotkaniu otrzymali rzut karny. Presji nie wytrzymał jednak kapitan Czapli uderzając bardzo wysoko nad poprzeczką. A Ospel na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry dobił przeciwnika. Rzut wolny z 40 metrów uderzał Piotr Nowakowski i zrobił to na tyle mocno i precyzyjnie, że piłka tuż przy słupku wpadła do siatki.

K. Rudek - P. Lis, Ł. Grabowski, P. Nowakowski

OSPEL: L. Ziaja - K. Słowikowski, B. Szwaja, S. Osuszek, P. Nowakowski - M. Koniec (K. Ptak), D. Ziaja, A. Nowakowski, P. Lis (G. Dylewski) - Ł. Grabowski, R. Grabowski

XXIII Kolejka (2/3.05.2015):

S 17:30 Bolesław Bukowno - Piliczanka II Pilica (mecz przerwany przy stanie 2:0 z powodu zdekompletowaniu drużyny gości)
N 17:00 Promień Przeginia - Laskowianka Laski 1:1
N 17:00 Pogoń Miechów - Strumyk Zarzecze 10:0
N 17:30 Wielmożanka Wielmoża - Dłubnia Trzyciąż 2:2
N 16:00 Czapla Czaple Małe - Ospel Wierbka 1:3
N 17:30 Unia Jaroszowiec - Sokół Gołaczewy 2:0
4.06 16:00 Prądnik Sułoszowa - Legion Bydlin
N 17:00 AP Przebój Wolbrom - Centuria Chechło 3:3