czwartek

Aktualności

Ospel Wierbka - Legion Bydlin 5:1 (2:1)

• autor: demsi187, 2015-04-04 15:20

Radosne Święta zapewnili sobie piłkarze Ospelu Wierbka. W meczu XVIII Kolejki Ospel rozbił na własnym boisku Legion Bydlin 5:1 (2:1). Bramki dla gospodarzy zdobywali Rafał Grabowski, Dawid Bartos, Przemysław Lis oraz dwie Paweł Tkacz.

Mecz świetnie rozpoczął się dla Ospelu bowiem po 26 sekundach było już 1:0, kiedy to Rafał Grabowski mając przed sobą tylko bramkarza zdecydował się na loba, którego lot zatrzymał się w siatce. Mimo szybkiego objęcia prowadzenia gospodarze nie zamierzali się bronić i konstruowali kolejne akcje. Zamiast drugiego gola dla Ospelu mieliśmy jednak wyrównanie stanu rywalizacji a miało to miejsce w 10 minucie gry. Strzał z dystansu ostatecznie trafił pod nogi zawodnika, który uniknął spalonego i spokojnym uderzeniem doprowadził do remisu. Bramka ta wyraźnie podcięła skrzydła Ospelowi, który oddał pole gry przeciwnikowi. Po kilku minutach sytuacja wróciła do stanu rzeczy z początku rywalizacji a strzałów próbowali Dawid Bartos czy Artur Nowakowski. W 35 minucie Łukasz Grabowski popędził prawą stroną boiska, wyprzedził kilku zawodników i kapitalnym dośrodkowaniem obsłużył Dawida Bartosa, któremu pozostało dopełnić formalności i Ospel znów wyszedł na prowadzenie. Jednobramkową zaliczką zakończyła się pierwsza część spotkania. Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy jednak dwóch wyśmienitych okazji na gola nie potrafił zamienić Bartos. Po godzinie gry było już jednak 3:1 a na listę strzelców wpisał się Przemysław Lis, który ze stoickim spokojem umieścił piłkę w dalszym narożniku bramki. Chwilę później po jednym ze starć z obrońcą z boiska wyleciał Rafał Grabowski, którego zamiar sędzia zinterpretował jako próbę uderzenia przeciwnika i pokazał mu czerwoną kartkę. W początkowym okresie Legion ruszył do ataku a Ospel potrzebował kilku minut na przystosowanie się do gry w osłabieniu. Tak na prawdę jednak Legion mimo liczebnej przewagi nie był w stanie stworzyć sobie chociażby jednej klarownej sytuacji na zdobycie gola kontaktowego a nastawiony na kontry Ospel punktował przeciwnika niczym wytrawny bokser. Najpierw dogranie Lisa na gola spożytkował Paweł Tkacz a kilka minut później ten sam zawodnik zachował zimną krew w sytuacji sam na sam z bramkarzem i ustalił wynik spotkania. Ozdobą spotkania była jednak kapitalna asysta piętą Dawida Bartosa przy tym golu. Po ponad 5 latach w końcu Ospel przełamał niemoc w starciach z Legionem i zdobył zasłużony komplet punktów.

R. Grabowski, D. Bartos, P. Lis, P. Tkacz x2

OSPEL: L. Ziaja - K. Słowikowski, B. Szwaja, S. Osuszek (P. Nowakowski), P. Słowikowski - R. Grabowski, P. Tkacz, A. Nowakowski, P. Lis (M. Koniec) - Ł. Grabowski (M. Miąsko), D. Bartos (K. Karczewski)