03

04-2024

Laskowianka Laski - Ospel Wierbka 0:1 (0:1)

• autor: demsi187, 2014-11-02 20:52

W meczu XIII Kolejki olkuskiej A Klasy Ospel Wierbka pokonał w spotkaniu wyjazdowym Laskowiankę Laski 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył kapitan gości, Dawid Ziaja.

Już przed meczem Ospel mimo okrojonego składu musiał dokonać roszady bowiem ze względu na brak dowodu tożsamości do gry nie został dopuszczony awizowany do pierwszego składu Wojciech Zdeb. Jego miejsce zajął jedyny rezerwowy zawodnik, Piotr Mrówka. Na domiar złego po 5 minutach kontuzji doznał Paweł Myca i goście musieli radzić sobie w liczebnym osłabieniu. Mimo gry o jednego zawodnika mniej to Ospel prezentował się znacznie lepiej i stwarzał zagrożenie pod bramką Laskowianki. Wynik meczu mógł otworzyć Dawid Ziaja jednak jego strzał głową nieznacznie minął słupek bramki. Kilka minut później ten sam zawodnik uprzedził interweniującego bramkarza lecz po raz drugi trafił obok słupka. Dużo zamieszania w szeregach rywali stwarzał także Przemysław Lis. Laskowianka za to grała bardzo słabo i co rusz narażała się na kontrataki. W efekcie po starciu z Grzegorzem Dylewskim sędzia podyktował rzut wolny pośredni niedaleko pola karnego. Do piłki podszedł Artur Nowakowski i zacentrował wprost na głowę Ziai a ten przy swojej trzeciej próbie wreszcie okazał się skuteczny i dał Ospelowi prowadzenie mimo gry w osłabieniu, co warte podkreślenia. Była to 35 minuta gry. W końcówce do głosu doszli gospodarze. Groźnie z dystansu uderzał obcokrajowiec grający dla Laskowianki a po jednym z dośrodkowań świetnie interweniował Leszek Ziaja ratując swój zespół od utarty gola. W przerwie po dostarczeniu dowodu tożsamości do gry został dopuszczony Zdeb i Ospel na drugą połowę wyszedł w kompletnym zestawieniu. Druga połowa równie dobrze i ambitnie zagrana przez gości lecz i Laskowianka prezentowała się znacznie lepiej. Mecz zaczynał przebiegać pod dyktando gospodarzy, którzy rzucili się do odrobienia strat. Jednak szczelna defensywa Ospelu bez problemów rozbijała ataki Laskowianki. A Ospel wyprowadzał szybkie kontrataki. Kilka razy sporo zamieszania wprowadzał Zdeb z Dylewskim, wspomagani przez Lisa, A. Nowakowskiego i Ziaję. Na kwadrans przed końcem gospodarze byli bliscy wyrównania kiedy to po strzale Jachimowicza piłka trafiła w poprzeczkę. W odpowiedzi kapitalną szansę zmarnował Lis, który mając przed sobą tylko bramkarza uderzył ponad bramką. W samej końcówce obie drużyny miały swoje okazje na zmianę rezultatu jednak wynik nie uległ już zmianie i w pełni zasłużone 3 punkty zgarnął Ospel przerywając serię pięciu kolejnych meczów bez zwycięstwa.

D. Ziaja

OSPEL: L. Ziaja - P. Nowakowski, B. Szwaja, J. Nowakowski, P. Słowikowski - P. Myca (W. Zdeb), D. Ziaja, A. Nowakowski, P. Lis - P. Mrówka, G. Dylewski

13  2014-11-02 Unia Jaroszowiec   Piliczanka II Pilica 1:2
13  2014-11-02 Czapla Czaple Małe   Prądnik Sułoszowa 0:2
13  2014-11-02 Wielmożanka Wielmoża   A.P. Przebój Wolbrom 2:3
13  2014-11-02 Pogoń Miechów   Centuria Chechło 8:0
13  2014-11-02 Promień Przeginia   Legion Bydlin 2:2
13  2014-11-02 Bolesław Bukowno   Sokół Gołaczewy 8:0
13  2014-11-02 Laskowianka Laski   Ospel Wierbka 0:1