04

04-2024

Promień Przeginia - Ospel Wierbka 2:0 (1:0)

• autor: demsi187, 2014-10-20 11:54

W meczu XI Kolejki olkuskiej A Klasy Ospel Wierbka uległ w Przegini miejscowemu Promieniowi 0:2. Goście kończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce Krystiana Hordyna.

Mecz lepiej rozpoczął Ospel. To zawodnicy trenera Mirosława Nowakowskiego częściej bywali pod polem karnym lecz większość strzałów mijała światło bramki. Po tej początkowej przewadze Ospelu do głosu doszedł Promień. Niepotrzebna strata piłki na własnej połowie zakończyła się rzutem rożnym po dobrej interwencji Leszka Ziai. Dośrodkowanie z narożnika boiska skutecznym strzałem głową wykończył Przemysław Sioła i Promień od 25 minuty prowadził 1:0. Później gra nieco się zaostrzyła a po ostrym faulu z boiska za drugą żółtą kartkę powinien wylecieć Sioła. Ostatecznie sędzia okazał się bardzo pobłażliwy i nie napomniał strzelca bramki po raz drugi. Mimo twardej walki w środku pola jedna, czy to druga drużyna miała swoje sytuacje do zmiany rezultatu. Ospel bliski odrobienia strat był po strzale Krystiana Hordyna. Pika ostatecznie minęła bramkę. Podobnie kilka minut później kiedy to powracający obrońca w ostatniej chwili uprzedził Pawła Mycę. Gospodarze blisko szczęścia byli przez nieporozumienie bramkarza z obrońcom, ostatecznie główka Maksymiliana Kaziora nie wpadła do własnej bramki. Kilka minut później Promień wykonywał rzut wolny pośredni z 11 metrów lecz strzelec źle trafił w piłkę i ta poleciała kilka metrów obok słupka. W samej końcówce przebojowym rajdem popisał się Przemysław Lis, minął dwóch obrońców lecz jego strzał zatrzymał się na słupku. Ostatecznie po pierwszej połowie, w której wiele się działo Promień prowadził 1:0. W drugich czterdziestu pięciu minutach tyle sytuacji już nie było, co nie znaczy, że brakowało emocji. W 55 minucie Promień wykonywał rzut wolny z okolic narożnika pola karnego jednak piłka po strzale minimalnie minęła okienko bramki. W następnych minutach zawodnicy Ospelu zamiast skupić się na odrobieniu strat, zaczęli komentować decyzje sędziego. Należy jednak dodać, że w kilku sytuacjach mięli rację lecz w efekcie protestów w przeciągu kilku minut zarobili 6 żółtych kartek a że dla Krystiana Hordyna było to już drugie napomnienie, musiał opuścić plac gry. Od 70 minuty Ospel grał zatem w osłabieniu. 10 minut przed końcem gospodarze zadali decydujący cios. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zmarnował Baranek, ustalając wynik spotkania. W samej końcówce ambitnie grający Ospel próbował zmniejszyć rozmiary porażki bardziej ryzykując przez co nadziewał się na kontry lecz żadna ze stron nie zdołała zmienić już wyniku potyczki. Z przebiegu meczu i sytuacji stworzonych na pewno był to mecz na remis lecz Promień miał więcej szczęścia a co najważniejsze, był skuteczniejszy i to on zagarnął pełna pulę.

P. Sioła, M. Baranek

OSPEL: L. Ziaja - J. Nowakowski, B. Szwaja, M. Kazior, P. Nowakowski - S. Osuszek, D. Ziaja, A. Nowakowski, P. Lis - P. Myca, K. Hordyn

11  2014-10-18 Prądnik Sułoszowa   Piliczanka II Pilica 4:0
11  2014-10-18 Unia Jaroszowiec   A.P. Przebój Wolbrom 1:6
11  2014-10-18 Pogoń Miechów   Sokół Gołaczewy 3:0 walkower
11  2014-10-18 Bolesław Bukowno   Dłubnia Trzyciąż-Jangrot 7:0
11  2014-10-18 Laskowianka Laski   Strumyk Zarzecze 2:2
11  2014-10-19 Czapla Czaple Małe   Centuria Chechło 1:3
11  2014-10-19 Wielmożanka Wielmoża   Legion Bydlin 0:5