piątek

Aktualności

Ospel Wierbka - Centuria Chechło 4:0 (2:0)

• autor: demsi187, 2014-08-31 14:59

W meczu IV Kolejki olkuskiej A Klasy piłkarze Ospelu Wierbka pokonali na własnym boisku Centurię Chechło 4:0 (2:0). Bramki w tym spotkaniu zdobywali Krystian Hordyn (dwie), Przemysław Lis oraz Paweł Myca.

Będący faworytem w tym spotkaniu Ospel rozpoczął od mocnych ataków. Aktywny był głównie Paweł Tkacz lecz dwukrotnie mając przed sobą tylko bramkarza nie zdołał go pokonać. Po kwadransie gry, po jego kolejnym rajdzie prawą strona boiska Ospel otworzył wynik potyczki. Skrzydłowy wyłożył piłkę Krystianowi Hordynowi a ten sytuacji nie zmarnował i umieścił piłkę w siatce. Ospel nie zwalniał tempa i dalej atakował. Próby strzałów z dystansu Artura Nowakowskiego, Sebastiana Osuszka, Bartosza Szwai czy Dawida Ziai nie znalazły jednak drogi do bramki. A Centuria tylko raz poważniej zagroziła bramce Ospelu jednak bez zarzutów spisał się Leszek Ziaja broniąc groźny strzał Norberta Jezuity. W ok. 40 minucie Ospel dopiął swego. Po raz kolejny w tym sezonie bramkę po bezpośrednim strzale z rzutu rożnego zdobył Przemysław Lis. Do przerwy prowadzenie Ospelu 2:0. Obraz gry w drugich czterdziestu pięciu minutach nie uległ zmianie. Gospodarze atakowali czy to lewą, czy prawą stroną jednak skuteczność nie była najmocniejszą stroną tego dnia. W końcu trzecią dla drużyny a swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Hordyn uderzając z kilkunastu metrów w dalszy narożnik bramki. Kilka sytuacji zmarnował także Tkacz, A. Nowakowski trafił w słupek a uderzenie D. Ziai z 16 metrów z najwyższym trudem obronił bramkarz gości. Ci z kolei bliscy gola honorowego byli za sprawą Jezuity, który celnie główkował lecz z uderzeniem poradził sobie L. Ziaja. Podobnie było kilka minut później kiedy to bramkarz Ospelu wygrał pojedynek sam na sam z napastnikiem Centurii. W końcówce spotkania wynik ustalił powracający po kontuzji Paweł Myca zmieniając tor lotu piłki, kompletnie zaskakując bramkarza. Podsumowując był to najniższy wymiar kary, cieszy czyste konto i kolejne 3 punkty.

K. Hordyn x2, P. Lis, P. Myca

OSPEL: L. Ziaja - B. Szwaja, M. Miąsko, J. Nowakowski, P. Słowikowski - P. Tkacz (M. Kazior), D. Ziaja, A. Nowakowski, P. Lis (W. Zdeb) - S. Osuszek (K. Karczewski), K. Hordyn (P. Myca)