26

04-2024

Ospel Wierbka - Sokol Golaczewy 8:2 (5:0)

• autor: demsi187, 2014-08-19 15:46

Az dziesiec goli zobaczyli kibice w Wierbce w niedzielne popoludnie. W meczu II Kolejki olkuskiej A Klasy Ospel Wierbka pokonal Sokol Golaczewy 8:2. Po dwie bramki zdobyli Dawid Ziaja, Krystian Hordyn oraz Pawel Tkacz a po jednym trafieniu dolozyli Przemyslaw Lis i Artur Nowakowski.

Goscie do meczu przystapili w dziewiecioosobowym skladzie. Pomny doswiadczen z kilku poprzednich sezonow w takich przypadkach Ospel przystapil do spotkania z pelnym zaangazowaniem. Prowadzenie gospodarzom dal Przemyslaw Lis, ktory juz nie pierwszy raz zdobyl bramke bezposrednim strzalem z rzutu roznego. Kilka minut pozniej Dawid Ziaja niezbyt mocnym ale precyzyjnym uderzeniem z okolic 16 metra podwyzszyl wynik. Ten sam zawodnik zdobyl bramke na 3:0 gdy pilka po odbiciu sie od spojenia slupka z poprzeczka ostatecznie spadla za linia bramkowa. Czwarta bramke dla podopiecznych Miroslawa Nowakowskiego zdobyl Krystian Hordyn zachowujac zimna krew na przedpolu bramki. Wynik do przerwy ustalil ponownie Hordyn, ktory majac na plecach obronce zdolal sie obrocic i trafic pod poprzeczke. Ospel mial jeszcze kilka szans na zdobycie kolejnych goli lecz miedzy innymi Hordyn nie wykorzystsl sytuacji sam na sam a strzal Sebastiana Osuszka w ladnym stylu obronil bramkarz. Beniaminek z Golaczew swoich szans upatrywal glownie przy stalych fragmentach lecz wiekszego zagrozenia pod bramka Ospelu nie stworzyl. W przerwie w druzynie Ospelu nastapilo kilka zmian. Majac spokojne prowazenie gospodarze spuscili z tonu pozwalajac na coraz to wiecej Sokolowi. Po kilku minutach szosta bramke tego dnia zdobyl Pawel Tkacz, ktory pojawil sie na boisku po przerwie. Ambitnie grajacy goscie wykorzystali bierna postawe Ospelu i zdolali w krotkim odstepie czasu zdobyc dwie bramki, co grajac z przewaga dwojki zawodnikow chluby Ospelowi nie przynosi. Niezbyt zadowoleni z takiego obrotu sprawy gospodarze zdolali zdobyc siodma bramke. Artur Nowakowski przymierzyl z dystansu w dalszy naroznik i bylo 7:2. Kilka minut przed koncem swoja druga bramke w tym spotkaniu zdobyl Tkacz lobujac niezbyt pewnie interweniujacego poza polem karnym bramkarza rywali. Mimo jeszcze wielu szans wynik nie ulegl juz zmianie.

P.Lis, D. Ziaja x2, K. Hordyn x2, P. Tkacz x2, A. Nowakowski

OSPEL: L. Ziaja (K. Ptak)- P. Nowakowski (K. Karczewski), M. Miasko, J. Nowakowski, P. Slowikowski - A. Musialski, D. Ziaja, A. Nowakowski, P. Lis - S. Osuszek (M. Kazior), K. Hordyn (P. Tkacz)